The auctions ends in:

Page:
Neubrandenburg
Poz# Features Catalog Description Actual price
13042

1943 "w dzień Bożego Narodzenia ..." grafika obozowa według projektu Bolesława Malisza, rytował Wacław Bulzacki, karta nosząca ślady szycia do listownika (por. aukcja LXXXIV lot 21578), co wskazuje, że była wysłana poza obóz; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

1 200 PLN

13043
Fi.1

1944 Kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.450.-), ciekawe uszkodzenia lewej i dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

350 PLN

13044
Fi.1

1944 Kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami (Fi.450.-), ciekawe uszkodzenie dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

400 PLN

13045
Fi.1

1944 kaplica, gwarancja Schmutz.

400 PLN

13046
Fi.2

1944 świetlica, gwarancja Schmutz.

700 PLN

13047
Fi.2

1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym (Fi.450.-), gwarancja Schmutz.

400 PLN

13048
Fi.2

1944 świetlica, znaczek w kolorze czarnym na papierze brunatnym prążkowanym, gwarancja Schmutz.

400 PLN

13049
Fi.4-7C

1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, odmiany 4ax4C, 5Iax4C, 6bx3C i 7Iax4C, wszystkie poza rzadkim za 20 f. (nakład 234 szt.) gumowane, bardzo trudna do złożenia seria, gwarancja Schmutz.

800 PLN

13050
Fi.4ay1A

1944 Syrenka, gwarancja Schmutz.

70 PLN

13051
Fi.4ay1A

1944 Syrena, nierozcięta parka z pięcioznaczkowego ciętego arkusika drukarskiego na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

200 PLN

13052
Fi.4ay1A

1944 wydanie obiegowe - Syrena, kasowany wirnikiem cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, gwarancja Schmutz.

70 PLN

13053
Fi.5Iax4C

1944 kaplica obozowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

140 PLN

13054
Fi.5Ibx5A

1944 kaplica, znaczek na papierze bibułkowym białym gładkim o bardzo małym nakładzie 32 sztuk, znaczek w dobry stanie, wartość katalog Fischer 5.500,- zł, gwarancja Schmutz, fotoatest Szymczak.

2 900 PLN

13055
Fi.8

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f. (Fi.450.-), gwarancja Schmutz.

400 PLN

13056
Fi.8

1944 rocznica odzyskania przez Polskę dostępu do morza, gwarancja Walisch.

360 PLN

13057
Fi.8

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f. (Fi.450.-), gwarancja Schmutz.

450 PLN

13058
Fi.9ax1

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

300 PLN

13059
Fi.9ax2, 9bx2

1944 Caritas, dwa znaczki, odmiana koloru ciemnofioletowobrązowa na papierze gładkim grubym z pełną oryginalną gumą i nieopisana w katalogu odmiana koloru szaroczarna na tym samym papierze, ale niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami - na papierze grubym gumowanym występują znaczki o odcieniu fioletowym - 9ax2 i czarnym - 9bx2, ale większość czarnych wydano jako niegumowane), gwarancja Schmutz.

600 PLN

13060
Fi.9bx1

1944 Caritas, guma w słabym stanie, gwarancja Schmutz.

100 PLN

13061
Fi.Ck1

1944 kaplica, koperta na prążkowanym papierze pakunkowym, gwarancja Schmutz.

480 PLN

13062
Fi.Cp1

1944 Gryf, gwarancja Schmutz.

100 PLN

13063
Fi.Cp1

1944 Gryf, całostka za 10 fen na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm - typ 2 (w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara), z błędami: "kropka nad dolnym ramieniem K" i "wypustka w lewym górnym rogu znaku opłaty"; doskonały stan zachowania; gwarancja Korszeń.

150 PLN

13064
Fi.Cp2a

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnym znaku opłaty, format 70x100mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

160 PLN

13065
Fi.Cp2a

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o jaśniejszym znaku opłaty w wąskim formacie (55x95mm) - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.III.yt; karta-druk biblioteczny na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia i stempelek z gryfem, znak opłaty unieważniony jednowierszowym datownikiem "30.MARZ.1944" Poczty oflagu IIE; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "białym prążkowanym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek o formacie wąskim 52-61x93-100mm"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

240 PLN