The auctions ends in:

Page:
Polonica on foreign stamps
Poz# Features Catalog Description Actual price
17274

1920 dwie winiety najprawdopodobniej austriackie z podobizną króla Jana III Sobieskiego.

60 PLN

17275

Mi.557-62

1933 seria okolicznościowa poczty austriackie z okazji 300. rocznicy wyzwolenia Austrii od okupacji tureckiej, znaczek za 40 groszy z podobizną króla Jana Sobieskiego.

600 PLN

17276

Mi.P236 

1938 karta pocztowa z ilustracją Lądek-Zdrój (Bad Landeck) z sygnaturą 38-111-1-B6, wysłana 10.6 z Görlitz do Saalberg.

25 PLN

17277

Mi.P305

1941 karta pocztowa z ilustracją Wejherowo (Neustadt Reichsgsau Danzig-Westpreußen) z sygnaturą 42-5-1-B22, czysta.

40 PLN

17278

Mi.Z8, 120

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.V z Panamy do Detroit; bardzo dobry stan zachowania.

160 PLN

17279

Mi.512-24

1943 flagi krajów okupowanych przez państwa osi (Niemcy, Włochy, Japonię) - wśród nich flaga Polski, seria znaczków amerykańskich, czysta.

50 PLN

17280

Mi.523

1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN

17281

1943 koperty pierwszego dnia obiegu serii wydań znaczków poczty amerykańskiej z flagami państw, w tym przypadku z flagą polską. Znaczki te drukowano jako wydanie ogólne bez flagi. Dla "polskiego" wydania w drugiej kolejności drukowano kolor czerwony i na koniec czarny, tak jak na dolnej kopercie. Niewielką część nakładu drukowano w odwrotnej kolejności; najpierw kolor czarny, a następnie czerwony (górna koperta). Kolejność druku dobrze widoczna na polskiej fladze. Błąd ten jest katalogowany w katalogu Scotta jako odmiana #909c. Ciekawy i dosyć rzadki walor.

400 PLN

17282

1950 "POLPEX 1950" pamiątkowa winieta w formie bloczka wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 90-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.

50 PLN

17283

Mi.227-29 

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.

100 PLN

17284

1959 HELENA, zestaw 6 kart pocztowych każda wysłana z miejscowości o nazwie Helena w innym stanie USA: Alabamie, Arkansas, Kalifornii, Montanie, Ohio, Oklahomie.

100 PLN

17285

1960 "POLPEX 1960" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 100-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.

100 PLN

17286

1960 "POLPHILEX 1960 POLSKA WYSTAWA ZNACZKÓW" - zorganizowana z okazji 100-lecie pierwszego polskiego znaczka, pamiątkowa koperta ze stempelkiem organizatora - Związku Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN

17287

1960 Ignacy Jan Paderewski, Wystawa Filatelistyczna upamiętniająca setną rocznicę jego urodzin i jednocześnie sto lat od wydania pierwszego polskiego znaczka, arkusik numerowany.

80 PLN

17288

Mi.1347-48

1962 Bułgaria - Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w Warnie, na znaczku za 5 St Konstanty Ciołkowski; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

20 PLN

17289

1962 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą medalion z podobizną Adama Mickiewicza i obelisk ku jego czci wystawiony w Zaosiu miejscu jego urodzenia, wysłana 17-4 z miejscowości Tomaszówka w obwodzie brzeskim do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy.

40 PLN

17290

1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość.

40 PLN

17291

1965 25 rocznica Bitwy o Anglię, koperta z dodatkową nalepką Polskich Sił Powietrznych.

40 PLN

17292

1965 koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 10.IV w Leicester z okazji wystawy POLPHILEX 65.

40 PLN

17293

1965 kanadyjska koperta z okolicznościowym nadrukiem POLISH ENGINEERING REVIEW - TECHNIK POLSKI - czasopismo Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Kanadzie, przedstawiającym okładkę numeru z 1944 roku z Kazimierzem Gzowskim, wysłana 16.III z Hull do Warszawy.

30 PLN

17294

Mi.270-85

1966 Berlin Zachodni - historyczne budowle, na znaczku za 5 Pf przedstawiono Bramę Portową (niem.Berliner Tor) w Szczecinie, a na znaczku za 2DM salę ratusza ze Lwówka Śląskiego - swoiste "polonicum" będące przedmiotem "wojny pocztowej" między Polską, a Republiką Federalną Niemiec; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN

17295

Mi.502-07

1966 Watykan, Tysiąclecie Chrztu Polski, seria 6 znaczków autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej skasowanych na ilustrowanej kopercie FDC z wizerunkiem Czarnej Madonny; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN

17296

1966 25-lecie 5 Kresowej Dywizji Piechoty, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 17.IX w Londynie.

30 PLN

17297

1966 7 Pułk Strzelców Konnych Wielkopolskich, ilustrowana karta pocztowa z serii Kawaleria RP wydana w nakładzie ok.40 sztuk z okazji 1000-lecia Polski.

100 PLN

17298

1966 1000-lecie państwa polskiego.

20 PLN

17299

1966 Komitet Obchodu Tysiąclecia Chrztu Polski, komplet 6 bloczków oficjalnych - okolicznościowych winiet wg. projektów znaczków Poczty Watykańskiej autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej wydanych staraniem Komitetu, na każdym z bloczków wizerunek kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia; rzadkie, patriotyczne wydawnictwo.

200 PLN

17300

1966 amerykański znaczek z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego.

20 PLN

17301

1966 okolicznościowa winietka wydana nakładem Związku Inwalidów Wojennych P.S.Z. w NRF z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

50 PLN

17302

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

30 PLN

17303

1966 koperta FDC amerykańskiego wydania z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

20 PLN

17304

1966 nalepki okolicznościowe rytowane w stali z okazji wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii.

180 PLN

17305

1966 bloczek okolicznościowy wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii.

100 PLN

17306

1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium.

60 PLN

17307

1966 seria poczty watykańskie z okazji 1000-lecia chrześcijaństwa w Polsce.

20 PLN

17308

Mi.1600 P

1967 100. rocznica urodzin Marii Curie-Skłodowskiej, zestaw dziewięciu prób znaczka za 0,60 Fr., autor i rytownik Jean Pheulpin, jedna pojedyncza jednobarwna oraz dwa paski zawierające po trzy próby jednobarwne i jedną dwubarwną, poza widocznym na skanie zgięciem przechodzącym przez jedną próbę (nie jest liczona) zachowane w pięknym stanie.

1 200 PLN

17309

1968 Wystawa filatelistyczno-dokumentarna Broni Pancernej Londyn 6-8.XII, karta z blokiem pamiątkowym, ostemplowana okolicznościowo w dniu otwarcia wystawy.

40 PLN

17310

1970 nalepka okolicznościowa z okazji pogrzebu gen. Andersa.

80 PLN

17311

1974 30 rocznica bitwy o Monte Cassino, znaczek na dekoracyjnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 18.V w Londynie.

30 PLN

17312

1975 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Karpackiej w bitwie o Narvik, znaczki na karcie, ostemplowane okolicznościowo 20.IV na wystawie POLPHILEX 75.

20 PLN

17313

1975 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Karpackiej w bitwie o Narvik, znaczek na ilustrowanej karcie, ostemplowany okolicznościowo 20.IV w Londynie na wystawie POLPHILEX 75.

40 PLN