Russia
17534

400 PLN
17535

200 PLN
17536

600 PLN
17537

700 PLN
17538

500 PLN
17539

800 PLN
17540

Mi.1

1858 Rosja, pierwszy rosyjski znaczek za 10 kop. wydania z 1857 roku na papierze ze znakiem wodnym "cyfra 1", szeroko cięty, czytelnie unieważniony sześciokątnym kasownikiem dworcowym z numerem 1 stosowanym w EKSPEDYCJI NA DWORCU MIKOŁAJEWSKIM W PETERSBURGU NA LINII MIKOŁAJEWSKIEJ DROGI ŻELAZNEJ - PIERWSZEJ W CESARSTWIE, piękny stan zachowania.

5 000 PLN
17541

Mi.1

2 900 PLN
17542

Mi.5

1861 Rosja - EKSPEDYCJA NA DWORCU MIKOŁAJEWSKIM W MOSKWIE NA LINII MIKOŁAJEWSKIEJ DROGI ŻELAZNEJ - PIERWSZEJ W CESARSTWIE:

kompletny list nadany w ekspedycji dworcowej w Moskwie do Petersburga opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12½, unieważnionym sześciokątnym kasownikiem z numerem 2, na odwrocie datownik НИКОЛАЕВСКОЙ Ж.Д./ МОСКВА/ 19 МАЙ. 1861, dodatkowo owalna kaszetka nadawcy odciśnięta w kolorze niebieskim "JULIUS STEDING & CO. MOSCO."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej z eksponatu wystawowego Dr.E.Kossoy'a.

1 000 PLN
17543

Mi.5

1862 EKSPEDYCJA NA DWORCU MIKOŁAJEWSKIM W PETERSBURGU NA LINII MIKOŁAJEWSKIEJ DROGI ŻELAZNEJ - PIERWSZEJ W CESARSTWIE:

koszulka listu nadanego w ekspedycji dworcowej w Petersburgu do Moskwy opłaconego znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12½, unieważnionym sześciokątnym kasownikiem z numerem 1, słabszy stan zachowania (koszulka niekompletna);

list nadany w ekspedycji dworcowej w Petersburgu do miejscowości Arzamas (Арзамас) opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12½, unieważnionym sześciokątnym kasownikiem z numerem 1, na odwrocie datownik НИКОЛАЕВСКОЙ Ж.Д./ С.ПИЕТЕРБУРГЪ/ 1 ЯНВ. 1862; walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie krawędzie podklejane taśmą samoprzylepną); na karcie albumowej z eksponatu wystawowego Dr.E.Kossoy'a.

800 PLN
17544

Mi.U7A

1862 Rosja, list na obszar I Rzeczypospolitej, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1855 roku, o wymiarach 140x110 mm, ze znakiem wodnym Wz.I w położeniu lustrzanym, kształt klap III, wysłana 27.VI z Sankt Petersburga do stacji pocztowej w miejscowości Awdiejewka w powiecie sośnickim guberni czernichowskiej; znak opłaty unieważniony kasownikiem numerowym 1, dodatkowo na froncie czerwony datownik, na odwrocie adnotacja o dacie nadejścia przesyłki 8.VII.1862; całość w dobrym stanie zachowania (klapa z niewielkim rozdarciem).

300 PLN
17545

1862 Rosja, list z pełną treścią z Archangielska do Randers w Danii, okrągły z ozdobnikiem stempelek nadawczy ARCHANGIELSK (АРХАНГЕЛЬСКЪ) z 6/18.VI, przesyłka przewieziona 26.VI ambulansem Królewiec-Bydgoszcz (KÖNIGSBERG-BROMBERG), 27.VI przekazana do duńskiego!!! urzędu pocztowego w Hamburgu - jednoobrączkowy stempel odmiana z oznaczeniem godzin "K.D.O.P.A. HAMBURG", kasownikstempel odbiorczy RANDERS 29.VI; pruski stempelek kraju pochodzenia "Aus Russlan Franco"; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (niewielkie uszkodzenia tylnej strony listu).

700 PLN
17546

Mi.U10

400 PLN
17547

Mi.17y

300 PLN
17548

Mi.12y, 16y, 19x, 20bx

1869 Rosja, FRANKATURA CZTEROKOLOROWA!!!, kompletny list z pełną treścią, wysłany z Taganrogu do Londynu, opłacony znaczkami rosyjskim: za 1 i 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze normalnym, oraz za 3 i 5 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, wszystkie ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono datownikiem TAGANROG (ТАГАНРОГѢ) z 8.VIII, stempel tranzytowy MOSKWA z 14.VIII; pruski stempelek tranzytowy "P.D." i odbiorczy "LONDON PAID" z 30.VIII; dodatkowo, nietypowy niebieski stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę; wyjątkowo rzadko spotykana, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii", kilka tygodni temu czterokolorową frankaturę na liście z St.Petersburga do Francji wystawiono na aukcji w Finlandii za 5000 euro.

3 600 PLN
17549

Mi.19x, 20bx

1869 Rosja, nietypowo frankowany list z pełną treścią, wysłany z Sankt Petersburga do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3 i 5 kop. (odmiana z szaroniebieskim tłem) wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono owalnym stemplem "S.P.B." (С.П.Б.) poczty miejskiej, dodatkowo datownik S.PETERSBURG (С.ПЕТЕРБУРГЬ) z 26.VIII, stemple tranzytowe: czerwony pruski "P.D." (Transit/Aachen, Saarbrücken) i niebieski francuski PRUSSE ERQUELINES z 10.IX; na odwrocie maleńkie paseczki folii samoprzylepnej, którą kiedyś przymocowano walor do strony albumowej; efektowna, ładnie frankowana, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii".

1 200 PLN
17550

Mi.21x, 22x

1871 Rosja - PORTUGALIA, list z pełną treścią, wysłany z Sankt Petersburga do Lizbony, opłacony znaczkami rosyjskim za 10 i 20 kop. wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono dwuobrączkowym datownikiem S.PETERSBURG (С.ПЕТЕРБУРГЬ) z 23.VI, dodatkowo odciśniętym poniżej, pruski stempelek tranzytowy "P.D.", portugalski owalny stempelek FRANCA, a na odwrocie kasownik odbiorczy LISBOA; zgrabny, czysty walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wyjątkowo rzadki kierunek wysyłki!!! pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii", to wcześniejszy i ładniejszy z dwóch oferowanych tam listów do Portugalii.

4 000 PLN
17551

Mi.P1

1878 Rosja, formularz zamówienia piwa firmy "Moskiewska Bawaria" przygotowany na karcie pocztowej za 3 kop wydania z 1872, wysłany 11.VII lokalnie w Moskwie, czerwony stempel nadawczy; dobry stan zachowania (na odwrocie mocne pozostałości po podlepkach); temat - PIWO.

50 PLN
17552

Mi.AAK1

200 PLN
17553

Mi.25x; P5

1881 LIST PRZESŁANY PAROWCEM KAZAŃ-SARATÓW PO WOŁDZE do Symbirska nadany 7.VI bezpośrednio w wagonie pocztowym no.83-84 relacji Ostaszków-Rżew opłacony znaczkiem rosyjskim za 7 kop. wydania z 1875 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14½:15; znaczek skasowany okrągłym datownikiem POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ) No.83-84 z wyróżnikiem "3" i cyfrą kodową 5; następnego dnia przekazany do ambulansu nr.1-2 relacji Moskwa-Petersburg - okrągły datownik POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ) No.1-2 z wyróżnikiem "5"; przesyłka poprzez Moskwę - datownik Dworca Mikołajewskiego МОСКВА НИКОЛ.Ж.Д. - dotarła Drogą Żelazną Niżegorodzką do Niżnego Nowogrodu, skąd dalej została przesłana parowcem po Wołdze do Symbirska, ładnie odciśnięty datownik parowca Kazań-Saratów (КАЗАНь-САРАТОВЪ) z dnia 10.VI, datownik odbiorczy СИМБИРСКЪ ПОЧТОВАЯ КОНТОРА z tego samego dnia; bardzo rzadki walor o pięknie udokumentowanym, złożonym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania;

dodatkowo nie liczona karta pocztowa za 3 kop wydania z 1872 wysłana 30.XII z Moskwy do Canterbury w Anglii, znak opłaty skasowany okrągłym datownikiem МОСКВА НИКОЛ.Ж.Д., odciśniętym dodatkowo poniżej, tranzytowy datownik Petersburga z następnego dnia;

na karcie albumowej z eksponatu wystawowego Dr.E.Kossoy'a.

3 200 PLN
17554

Mi.P5

1883 Rosja, karta pocztowa za 3 kop. wydania z 1872, wysłana 1.X miejscowo w Moskwie z zamówieniem do firmy "Moskiewska Bawaria", znak opłaty skasowany czerwonym stemplem; całość w doskonałym stanie zachowania; temat - PIWO.

40 PLN
17555

Mi.P6, U30D, U29C

1886 Rosja, AMBULANS NR.1 relacji ST.PETERSBURG-MOSKWA- ROŻNE WYRÓŻNIKI:

1886 karta za 3 kop wydania z 1883/84 nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym nr.1 do Stuttgartu, znak opłaty skasowany 22.11 datownikiem nadawczym POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ) No.1 z wyróżnikiem "1", na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania;

1885 koperta za 7 kop wydania z 1883/84, o wymiarach 139x113mm; wysłana z Tweru do Moskwy, znak opłaty skasowany 13.XI datownikiem ТВЕРЬ, na odwrocie datownik ambulansu nr.1 POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ) No.1 z wyróżnikiem "3" i moskiewski datownik odbiorczy z tego samego dnia; bardzo dobry stan zachowania;

1888 koperta za 7 kop wydania z 1883/84, o wymiarach 145x81mm; nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym nr.1 do Moskwy, znak opłaty skasowany 29.VI datownikiem nadawczym POCZTOWY WAGON (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЬ) No.1 z wyróżnikiem "5" odciśniętym dodatkowo obok; na odwrocie datownik odbiorczy z tego samego dnia; dobry stan zachowania;

300 PLN
17556

Mi.P6

1886 Rosja, karta pocztowa za 3 kop. wydania z 1884, datowana 4/16.XI w Revalu (Tallin), przesłana wagonem pocztowym nr.40 relacji Reval-St.Petersburg - datownik "POCZTOWY WAGON No.40" z wyróżnikiem "6" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.40), w Petersburgu przesyłkę przez oddział na dworcu - kasownik (na odwrocie) "ST.PETERSBURG P.O.1 WARSZAWSK.Ż.D." (С.П.БУРГЪ.П.О. ВАРШАВСК.Ж.Д.), wyekspediowano Koleją Warszawską do Niemiec; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

80 PLN
17557

Mi.29A, 31A, 33C

320 PLN
17558

Mi.K3

40 PLN
17559

Mi.U34B

1890 Rosja, Dworzec Mikołajewski w Moskwie:

koperta za 10 kop wydania z 1889/90 o wymiarach 145x120mm; wysłana z Moskwy do Bradford w Anglii, nadana 7.XI w ekspedycji na Dworcu Mikołajewskim w Moskwie, znak opłaty skasowany okrągłym datownikiem МОСКВА НИКОЛ.Ж.Д., przesłana koleją Mikołajewską do Petersburga, następnie przewieziona na Dworzec Warszawski w Petersburgu - datownik С.П.БУРГ.П.О. ВАРШАВСК.Ж.Д. i dalej Koleją Warszawsko-Petersburską na zachód; datownik odbiorczy BRADFORT z 24.XI; na odwrocie zalepka listowa nadawcy CARL STUCKEN MOSKAU;

1901 pionowy pasek trzech znaczków skasowanych 28.2 okrągłym datownikiem МОСКВА НИКОЛ.Ж.Д.;

200 PLN
17560

Mi.41x

700 PLN
17561

Mi.K6

1894 Rosja, sekretnik za 7 kop. wydania z 1890 z nieoderwanymi brzegami! przesłany 10.VII miejscowo w Sankt Petersburgu, znak opłaty unieważniony stempelkiem numerowym 9. poczty miejskiej, czerwony datownik na froncie; walor w dobrym stanie zachowania.

80 PLN
17562

1894 list do Dołhobyczowa, gwarancja Rachmanow.

140 PLN
17563

Mi.K1

100 PLN
17564

Mi.U29A

1896 Rosja, koperta za 5 kop, rozmiar: 140x58 mm; dofrankowana i wysłana 8/IV z miejscowości Ostrów w obwodzie pskowskim do Narwy, koleją z Pskowa do Petersburga, a stamtąd do Narwy, znaki opłaty unieważnione datownikiem (ОСТРОВ ПСКОВ.Г. ПОЧТ.Т.КОНТ.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo poniżej, na odwrocie datownik przejściowy z 9.IV oddziału na Dworcu Bałtyckim w Petersburgu (С.П.БУРГЪ П.О. БАЛТИЙСК. Ж.Д.) i z 10.IV oraz efektowny stempelek nadawcy - introligatora; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
17565

Mi.U32A

60 PLN
17566

Mi.41x

500 PLN
17567

Mi.46yII, 48yII

1906 Rosja, MIKOŁAJEWSKA DROGA ŻELAZNA - miejscowy list polecony wysłany 13.XII z Zarządu Mikołajewskiej Drogi Żelaznej do Sądu Cywilnego w Petersburgu, zwraca uwagę specjalna nalepka polecenia PETERSBURG Oddział Pocztowy Mikołajewskiej Drogi Żelaznej (С.-ПЕТЕРБУРГЪ П.О.Николаевск.ж.д.), koperta firmowa "Управленiе Николаевской желъезной дороги", fioletowy datownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (koperta otwarta od góry i od dołu, zgięta poziomo - znaczki również); na karcie albumowej z eksponatu wystawowego Dr.E.Kossoy'a.

400 PLN
17568

1907 list z Moskwy (Ekspedycja) do Wiednia.

40 PLN
17569

Mi.72

1908 pasek pięciu znaczków z górnej części arkusza.

25 PLN
17570

Mi.72

1908 wydanie obiegowe, czworoblok.

25 PLN
17571

Mi.75

120 PLN
17572

Mi.A5

100 PLN
17573

Mi.65II, P25, 84

1911 Rosja, AMBULANS NR.2 relacji MOSKWA-ST.PETERSBURG - ROŻNE WYRÓŻNIKI:

1911 widokówka nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym nr.2 do Ostaszkowa, znaczek skasowany 31.3 owalnym datownikiem ambulansowym MOSKWA 2 ST.PETERSBURG (МОСКВА 2 C.П.БУРГЪ) z wyróżnikiem "b"; datownik odbiorczy ОСТАШКОВЪ ТВЕР.Г. z dnia 1.4; bardzo dobry stan zachowania;

1914 karta nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym nr.2 do Petersburga, znak opłaty skasowany 20.2 owalnym datownikiem ambulansowym MOSKWA 2 ST.PETERSBURG (МОСКВА 2 C.П.БУРГЪ) z wyróżnikiem "b" odciśniętym dodatkowo obok; na froncie datownik odbiorczy z 21-2, ponieważ adres odbiorcy nie był jednoznaczny, doręczyciel dokleił kartę informacyjną o niemożności pierwszego doręczenia; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania;

1913 widokówka nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym nr.2 do Petersburga, znaczek skasowany 7.3 owalnym datownikiem ambulansowym MOSKWA 2 ST.PETERSBURG (МОСКВА 2 C.П.БУРГЪ) z wyróżnikiem "б" odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania;

300 PLN