Auction 93. PoW Gross Born camp

12993

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
12994

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o szarooliwkowym znaku opłaty wysłana 9.IV, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp13
160 PLN
12995

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o ciemnym znaku opłaty, format 55x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; datowana 1.VII karta-druk biblioteczny przesłana 20.IX, znak opłaty unieważniony datownikiem Gross-Born; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "żółtawobrązowym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (całostka pionowo zgięta); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp18y
250 PLN
12996

1944 Dni Morza, dwie czyste karty pocztowe na dwóch rożnych gatunkach papieru i odmiennych kolorach znaku opłaty; gwarancja.

Fi.Cp19
320 PLN
12997

1944 Dni Morza, unikalna karta pocztowa z odwróconym znakiem opłaty za 10 f. w kolorze szaroniebieskim; w całej poczcie obozowej odnotowano jedynie kilka przypadków podobnych błędów, a taka karta nie była dotąd oferowana, piękny stan, gwarancja z opisem "odwrócony znak wartości" Schmutz.

Fi.Cp19 B
12 000 PLN
12998

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
12999

1944 Rok Olimpijski, karta z brunatnoczerwonym znakiem opłaty o wymiarach 92x75 mm ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" stawianym w pierwszym dniu wystawy na marginesie bloku Neubranbenburg; na znaku opłaty całostki bardzo rzadkie; dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja i opis.

Fi.Cp20y
300 PLN
13000

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa wysłana 24.XII, dodatkowo odciśnięty trzywierszowy stempelek okolicznościowy "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego, stosowano w przeciągu zaledwie kilku godzin!!! słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp21
80 PLN
13001

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja.

Fi.Cp21
60 PLN
13002

Fi.Cp21
45 PLN
13003

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
13004

1944 całostka z obiegu obozowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp22
110 PLN
13005

Fi.Cp22b
100 PLN
13006

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp24
40 PLN
13007

1944 CZĘŚCIOWO NIEODBITY NAPIS "OBOZU II D", całostka o oliwkowym znaku opłaty z serii herby miast - Kraków; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
250 PLN
13008

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
13009

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
13010

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
13011

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
13012

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp26
40 PLN
13013

Fi.Cp27
300 PLN
13014

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
13015

1944 karty świąteczne, komplet 3 ilustracji w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie karty "zielonej" nieznaczne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp28, 29a, 29b
800 PLN
13016

Fi.Ia, b
1 200 PLN
13017

Fi.bl.1
1 000 PLN
13018

Fi.bl.2
300 PLN
13019

Fi.bl.3
1 250 PLN
13020

Fi.bl.3
500 PLN
13021

Fi.bl.3
1 000 PLN
13022

Fi.bl.4
900 PLN
13023

Fi.bl.4
1 250 PLN
13024

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.25000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
5 000 PLN
13025

1944 rocznica obrony Warszawy, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie (Fi.250.-), zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie oba znaczki opłaty z bloku są czyste, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
200 PLN
13026

Fi.bl.7
360 PLN
13027

Fi.bl.7
250 PLN
13028

Fi.bl.8
300 PLN
13029

1944 500. rocznica bitwy po Warną, blok, gwarancja.

Fi.bl.8
320 PLN
13030

Fi.bl.8I
250 PLN
13031

Fi.bl.8I
400 PLN
13032

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok w dwóch odmianach z różną perforacją znaczka, gwarancja jeden Schmutz, drugi Falkowski.

Fi.bl.8I, 8II
400 PLN