Auction 92. Foreign Postage on Polish territory

222

1912 widokówka wysłana 6.4 z Gniezna do Warszawy; WARSZAWSKI datownik odbiorczy ВАРШАВА ГОРОДСК.ПОЧТ. 28.III.; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.86I
30 PLN
223

1912 dofrankowana karta pocztowa wysłana 5.X z Krakowa do Otwocka; kasownik odbiorczy z 24.9 na froncie.

Mi.142; P216
30 PLN
224

1912 list polecony z Lublina do Warszawy, na odwrocie czerwony stempel odbiorczy z Warszawy.

100 PLN
225

1913 widokówka wysłana 21.12 z Częstochowy do Dąbrowy, datownik odbiorczy, dobry stan zachowania.

Mi.84
30 PLN
226

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce).

Mi.K16
60 PLN
227

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.P25
30 PLN
228

Mi.U52A
60 PLN
229

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 10 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U53A
80 PLN
230

1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 14 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U54A
120 PLN
231

1913 list polecony z Rychwałdu koło Żywca do Krakowa.

90 PLN
232

1913 list firmowy z Warszawy na Morawy, stempel dworcowy.

80 PLN
233

1913 kartka z Warszawy do Niemiec, stempel dworcowy.

50 PLN
234

25 PLN
235

1914 telegram z Miechowitz (Miechowic).

100 PLN
236

1914 rzadka kartka z Sopotu do Niemiec.

90 PLN
237

1915 widokówka (Morskie Oko) wysłana 31.XII z Zakopanego do Krakowa, stempelek cenzury w Nowym Targu; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.142
30 PLN
238

1915 miejscowa kartka z Czerwonaka koło Poznania.

85 PLN
239

1915 kartka z Krakowa na Węgry, ładnie odbity stempel cenzury wojskowej na dworcu kolejowym w Krakowie.

120 PLN
240

1916 list polecony z miejscowości Stawiszcze (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, wysłany 4.10 do Piotrogrodu, skąd po ocenzurowaniu wyekspediowano go do Danii; dwie zalepki i dwa stemple cenzury, w tym cenzora nr.615; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; na odwrocie kasownik odbiorczy 26.10; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
80 PLN
241

1916 list z miejscowości w okolicach Mohylewa (województwo mścisławskie I Rzeczypospolitej), korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany do ocenzurowania w Piotrogrodzie; gdzie dotarł 2.6 a, skąd 28.6 wyekspediowano go do Danii; kwadratowy stempelek z cyfrą 8, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania; zalepka i stempel cenzora piotrogrodzkiego nr.950; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
60 PLN
242

1916 "C.k. Dyrekcya kolei państwowych we Lwowie" - list polecony w efektownej kopercie "firmowej" wysłany 22.III z Rawy Ruskiej do Krakowa, sygnatura nakładu "Allg. Form. Nr. 182a", żółta nalepka polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.184
160 PLN
243

1916 widokówka nadana jako przesyłka niemieckiej poczty polowej, przewieziona 2/1 ambulansem relacji Wrocław - Mysłowice.

20 PLN
244

1916 kartka z Waldenburg (Wałbrzych), widokówka pokazująca zniszczenia wojenne w Ortelsburgu (Szczytno).

60 PLN
245

1917 widokówka wysłana 1.I z Brzeska do Krakowa, dodatkowo stempelek Weiterleiten.

Mi.185, 186
20 PLN
246

1917 urzędowy miejscowy list pobraniowy z Bydgoszczy, stempel PORTO.

50 PLN
247

1917 przekaz paczkowy z Zabłocia koło Żywca do Konstantynopola, na odwrocie stemple odbiorcze.

90 PLN
248

1918 znaczek ekspresowy za 2 hal na całostce za 8 hal jako dodatkowa frankatura w związku z podwyższeniem taryfy, karta wysłana 8.X z Krakowa do Zurychu, stempelek cenzury w Waldkirch.

Mi.219, P235
50 PLN
249

1918 Ukraina - ziemie I Rzeczypospolitej, zestaw: cztery karty i sekretnik, ze znakami opłaty z nadrukiem trójzębu typu 1 - z usterką i bez, typu 3 i typu 4 z Kijowa, oraz typu 14 z Jekaterynosławia - dość rzadka.

500 PLN
250

1918 kartka z Poznania do Witkowa na całostce z nadrukiem dobroczynnym na rzecz Niemieckiego Czerwonego Krzyża.

40 PLN
251

1918 obwoluta listu urzędowego z Ratibor (Racibórz) do Rybnika.

60 PLN
252

1919 kartka z Szczecina 7.8.19 do Cammin.

45 PLN
253

1920 kartka nadana w niemieckim ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Szczecin nr 642.

90 PLN
254

1921 miejscowo użyta kartka z Schneidemühl (Piła).

30 PLN
255

1936 list z Woldenbergu (Dobiegniew) do Lipska nadany w kolejowej poczcie ambulansowej, rzadki dwuwierszowy stempel "Bp 33 Posen...Zug Nr...".

180 PLN
256

1938 list z Lubska (Leuthen) do Niemiec.

80 PLN