Auction 92. PoW Woldenberg camp

3861

1944 kartka z grafiką wielkanocną z obiegu pocztowego, pionowe zagięcie.

Fi.36
80 PLN
3862

Fi.36
60 PLN
3863

Fi.36
60 PLN
3864

Fi.36
80 PLN
3865

Fi.36
120 PLN
3866

1944 kartka z biblioteki obozowej.

Fi.36
80 PLN
3867

1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.36
120 PLN
3868

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich.

Fi.36
50 PLN
3869

1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 8.IV; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); gwarancja.

Fi.36a
80 PLN
3870

1944 wydanie obiegowe, parka pozioma znaczków w kolorze brązowoczerwonym i znaczek dopłaty za 10 fen na karcie ostemplowane 20.VIII kasownikiem okolicznościowym "TYDZIEŃ ZIEM WSCHODNICH"; gwarancja.

Fi.36a, D2
50 PLN
3871

1944 wydanie obiegowe, dwa czworobloki znaczków o bardzo kontrastujących kolorach, jasny ostemplowany 4.IV kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE", ciemny ostemplowany 15.X datownikiem i pocztówka ozdobiona wielkanocnym drzeworytem sygnowanym Z.S. opłacona pojedynczym znaczkiem, wysłana 7.IV, (minimalne przebarwienia); na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bohna z Norwegii; gwarancja.

Fi.36a, b
200 PLN
3872

Fi.36a, b
40 PLN
3873

Fi.36a, b
120 PLN
3874

1944 wydanie obiegowe, odmiany kolorów, gwarancja Ryblewski.

Fi.36a, b
45 PLN
3875

Fi.37
200 PLN
3876

1944 150. rocznica powstania kościuszkowskiego, znaczek skasowany 4.IV stemplem okolicznościowym "RACŁAWICE" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego przedstawiającym Bartosza Głowackiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.37
400 PLN
3877

1944 Święto 3 Maja, list polecony przesłany 3.V w pierwszym dniu obiegu znaczka, na odwrocie stempel odbiorczy; gwarancja.

Fi.38
140 PLN
3878

Fi.38
100 PLN
3879

1944 święto 3 Maja, koperta z pierwszego dnia obiegu fantazyjnie zaadresowana.

Fi.38
120 PLN
3880

Fi.38
160 PLN
3881

1944 święto 3 Maja, znaczek na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.38
10 PLN
3882

1944 kartka polecona z grafiką obozową, bez treści.

Fi.38
80 PLN
3883

1944 Święto 3 Maja, unikalna odbitka autorska znaczka za 35 f. autorstwa Jerzego Hryniewieckiego, przez niego rytowana i sygnowana ołówkiem pod rysunkiem z dedykacją "kochanemu Rysiowi za szczerą krytykę"; odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest katalogowana jako próba 37.0.10 z podaniem nakładu - około 10 szt., fotoatest.

Fi.38 E
3 600 PLN
3884

Fi.39
150 PLN
3885

Fi.39
120 PLN
3886

Fi.39
120 PLN
3887

1944 Święto Morza, znaczek na wycinku.

Fi.40
110 PLN
3888

1944 Święto Morza, znaczek z grafiką stemplowany stemplem pierwszego dnia obiegu, kartka FDC.

Fi.40
120 PLN
3889

Fi.40
80 PLN
3890

Fi.40
80 PLN
3891

1944 Święto Morza, gwarancja.

Fi.40
20 PLN
3892

1944 Święto Morza, kartka z grafiką ze stemplem pierwszego dnia obiegu.

Fi.40
80 PLN
3893

1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym "Miłuj Bliźniego".

Fi.40
60 PLN
3894

1944 Rok Olimpijski, znaczek na dekoracyjnej pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu w kolorze zielonym ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.41
600 PLN
3895

1944 Rok Olimpijski, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym, gwarancja.

Fi.41
30 PLN
3896

1944 Rok Olimpijski, znaczek na specjalnej karcie ozdobionej suchym tłoczeniem z okazji Olimpiady Obozowej przedstawiającym koła olimpijskie godła członków Związku Wojskowych Klubów Sportowych i proporczyki klubowe, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13 VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
300 PLN
3897

1944 grafika z Ostrą Brama w Wilnie.

Fi.42
110 PLN
3898

Fi.42-4
100 PLN
3899

Fi.42-4
80 PLN
3900

1944 wystawa "Tydzień Ziem Wschodnich", seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym "miłuj Bliźniego".

Fi.42-4
25 PLN