Auction 92. Danzig

7726

1940 znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany 4.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat - PTAKI.

Mi.745
50 PLN
7727

1940 ilustrowana, propagandowa karta pocztowa, ostemplowana okolicznościowo 7.I z okazji Dnia Znaczka; doskonały stan zachowania.

Mi.P287
150 PLN
7728

1940 list wysłany 14.3 jako przesyłka poczty polowej z Gdańska do Torunia; nadawczy wirnik okolicznościowy "Gebt für die Winterhilfe! Opfert!" Gdańsk 5, walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
7729

1941 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony ze Słupska wysłany 6.3 znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.512, 521
50 PLN
7730

1942 list w ładnej kopercie firmowej wysłany 20.4 z Gdańska do Pakosch (Pakość), znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

50 PLN
7731

1942 "SCHICHAU WERFT MASCHINEN U.LOKOMOTIVFABRIK" - 8 fen frankatura mechaniczna, idealnie odciśnięta na firmowej kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 6.5 z urzędu Gdańsk 5; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; ciekawy walor do tematów kolej, statki, transport itp.; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

400 PLN
7732

1942 "SIMENS" - 8 fen frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na firmowej kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 5.6 z urzędu Gdańsk 5; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

320 PLN
7733

1943 "DAIMON Taschenlampen-Batterien Hauslampen-Leuchtstäbe" - 8 fen frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na firmowej kopercie listu (druki) przesłanego lokalnie 2.4 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

300 PLN