Communist Poland 1945-1952
4529
Fi.343
Mi.384

1944 Goznak, kartka z Piotrkowa Trybunalskiego 19.3.45 do Kamienicy Polskiej, niemy poniemiecki kasownik i stempel prowizoryczny "PIOTRKÓW TRYB.", stempel cenzury wojskowej nr 253.

150 PLN
4530
Fi.343
Mi.384

140 PLN
4531
Fi.343
Mi.384

1944 miejscowy list z szpitala w Jarosławiu 22.9.44, prowizoryczny kasownik Jarosławia z ręcznie wpisaną datą i nazwą miejscowości, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 189, list nadpłacony.

140 PLN
4532
Fi.343 ark. B1, B2, B3
Mi.384

1944 Goznak, kompletny arkusz w dobrym stanie złożony w połowie, katalogowane błędy B1, B2 i B3.

320 PLN
4533
Fi.343B
Mi.384

30 PLN
4534
Fi.343B1
Mi.384

1944 Goznak, dolny znaczek z błędem "zniekształcone Z", gwarancja i opis Jendroszek.

30 PLN
4535
Fi.343B1
Mi.384

1944 Goznak, parka z poz. 41-42, lewy znaczek z błędem "zniekształcone Z".

40 PLN
4536
Fi.343B1
Mi.384

1944 Goznak, list z Radomia 5.4.45 do Gdańska, list opłacony parką znaczków z poz. 41-42, lewy znaczek z błędem "uszkodzone Z", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 734, gwarancja i opis Schmutz.

240 PLN
4537
Fi.344
Mi.386

800 PLN
4538
Fi.344
Mi.386

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesunięty w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Korszeń.

80 PLN
4539
Fi.344
Mi.386

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

30 PLN
4540
Fi.344
Mi.386

600 PLN
4541
Fi.344
Mi.386

1944 K.R.N., miejscowy list z Warszawy złożony z formularza telegramu, kasownik prowizoryczny urzędu pocztowego Warszawa 26, gwarancja Korszeń.

600 PLN
4542
Fi.344
Mi.386

1944 K.R.N., znaczek z poz. 1 z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja Korszeń.

160 PLN
4543
Fi.344
Mi.386

1944 K.R.N., znaczek z poz. 51 z charakterystyczną usterką znaczka podstawowego występującą w całym nakładzie "kreska długości ok. 1,5 mm na prawym skrzydle orła".

25 PLN
4544
Fi.344, 342
Mi.386, 383

1 000 PLN
4545

Fi.344-6
Mi.386-8

1944 wydanie rocznicowe, seria w czworoblokach, gwarancja Petriuk.

100 PLN
4546
Fi.344B20
Mi.386

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem z poz. 47 z błędem "mniejsza kropka po literze R", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

30 PLN
4547
Fi.344x B7+16
Mi.386

1944 K.R.N., marginesowa parka znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka; oba z błędami: górny z poz.11 "przerwa i wcięcia w cyfrze 3, brak dolnego zakończenia cyfry 9", dolny z nasuniętym z poz.31 "przerwy w lewej kresce" (Fi.450.-), dodatkowo w obu znaczkach lewe kreski grubsze od prawych, gwarancja Krawczyk.

360 PLN
4548
Fi.345
Mi.387

700 PLN
4549
Fi.345
Mi.387

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Korszeń.

120 PLN
4550
Fi.345 B
Mi.387

1944 P.K.W.N., marginesowy znaczek za 2 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.11/61 "niedodruk lewej części nadruku", znaczek podstawowy z III walca, gwarancja i opis Schmutz.

300 PLN
4551
Fi.345 B
Mi.387

100 PLN
4552
Fi.345, 358
Mi.387, 391

1944 P.K.W.N., list polecony z Łodzi 22.3.45 do Rawicza, na odwrocie stempel tranzytowy z Kobylina i prowizoryczny odbiorczy z Rawicza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 345, gwarancja Korszeń.

1 500 PLN
4553

Fi.345x
Mi.387

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z nadrukiem wartości na dole (Fi.600.-), dodatkowo w obu prawych znaczkach lewe kreski wyraźnie cieńsze niż prawe - to cecha znaczków z 4 i 9 szeregu, gwarancja Korszeń.

600 PLN
4554
Fi.346
Mi.388

65 PLN
4555
Fi.346
Mi.388

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

55 PLN
4556
Fi.346
Mi.388

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

70 PLN
4557
Fi.346
Mi.388

100 PLN
4558
Fi.346
Mi.388

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z lekko ukośnym nadrukiem.

100 PLN
4559
Fi.346
Mi.388

100 PLN
4560Fi.346
Mi.388

600 PLN
4561
Fi.346
Mi.388

750 PLN
4562
Fi.346
Mi.388

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja Korszeń.

120 PLN
4563
Fi.346
Mi.388

1 200 PLN
4564
Fi.346
Mi.388

60 PLN
4565
Fi.346 B3
Mi.388

1944 R.T.R.P. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 30.3.1945 z miejscowości Frysztak Krośnieński do Krosna opłacony znaczkiem za 3 zł./25 gr. z błędem nadruku na poz.20/70 "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana" unieważnionym prowizorycznym datownikiem przedwojennym, prowizoryczny stempelek polecenia, stempelek cenzury wojskowej 175; datownik odbiorczy na odwrocie; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

1 250 PLN
4566
Fi.346MK1
Mi.388

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, gwarancja Korszeń.

10 000 PLN
4567
Fi.346P
Mi.388

1944 R.T.R.P., wzorcowa odbitka kontrolna nadruku z poz. 15 na szarym papierze, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

100 PLN
4568

Fi.346P
Mi.388

1944 R.T.R.P., czworoblok wzorcowych odbitek kontrolnych nadruku z poz. 16/27 na szarym papierze, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

400 PLN