Auction 92. Communist Poland 1945-1952

5329

1948 walka z gruźlicą, seria z różnymi przywieszkami.

Fi.485-8
Mi.511-4
70 PLN
5330

1948 walka z gruźlicą, 10 serii stemplowanych z kompletem przywieszek.

Fi.485-8 Pw1-10
Mi.511-4
350 PLN
5331

1948 walka z gruźlicą, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 3+2 zł - O.k.W.II.; 5+5 zł - O.k.W.I.; 6+4 zł - O.k.W.I.; 15+10 zł - O.k.W.II.; znajdujące się pod 46 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
220 PLN
5332

1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.485-88 Pw
Mi.511-14 Zf
700 PLN
5333

1948 walka z gruźlicą, znaczek z błędem "bransoletka".

Fi.487B1
Mi.513
60 PLN
5334

1948 walka z gruźlicą, parka bez perforacji poziomej na marginesie, rzadkie.

Fi.488s
Mi.514Uo
220 PLN
5335

1948 bojownicy o wolność i demokrację, narożny czworoblok znaczka za 80 zł.

Fi.489
Mi.515
90 PLN
5336

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką.

Fi.489 Pw2
Mi.515
170 PLN
5337

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria na małych podlepkach.

Fi.489-91
Mi.515-7
70 PLN
5338

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z narożnikowymi marginesami.

Fi.489-91
Mi.515-7
140 PLN
5339

1948 bojownicy o wolność i demokrację, serię.

Fi.489-91
Mi.515-7
100 PLN
5340

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria.

Fi.489-91
Mi.515-7
120 PLN
5341

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, narożnikowa seria czysta z numerem arkusika, ładny stan, zwykła seria (Fi.210.-).

Fi.489-91
Mi.515-17
250 PLN
5342

1948 Bojownicy o wolność i demokrację seria czysta w ładnym stanie (Fi.210.-).

Fi.489-91
Mi.515-17
120 PLN
5343

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowana seria (Fi.270.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.489-91
Mi.515-17
200 PLN
5344

1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria w parkach rozdzielonych przywieszką na kopercie z pierwszego dnia obiegu jako list lotniczy polecony do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.489-91 FDC
Mi.515-7
500 PLN
5345

1948 bojownicy o wolność i demokrację, list lotniczy z Bydgoszczy 14.5.49 do Paryża, na odwrocie wirnik tranzytowy z warszawy, gwarancja Krawczyk.

Fi.490
Mi.516
250 PLN
5346

1948 bojownicy o wolność i demokrację, luzak z serii.

Fi.490
Mi.516
40 PLN
5347

Fi.491
Mi.517
40 PLN
5348

1948 Kultura polska, czysta seria z bloku (Fi.160.-).

Fi.A429-36
Mi.A-H486
120 PLN
5349

1948 Kultura polska, znaczki z bloku w ośmiobloku (Fi.200.-).

Fi.429-36 A
Mi.A-H486
160 PLN
5350

Fi.A489-91
Mi.A515-17
480 PLN
5351

1948 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków.

Fi.Cp103
80 PLN
5352

1948 Kultura Polska, luksusowo kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok, gwarancja.

Fi.bl.10
1 200 PLN
5353

1948 bojownicy o wolność i demokracje, blok w gabinetowym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
600 PLN
5354

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok w doskonałym stanie.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
550 PLN
5355

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, blok czysty z poz.4 w sektorze, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.11
680 PLN
5356

Fi.bl.11MK
Mi.Bl.11
2 300 PLN
5357

1948 bojownicy o wolność i demokrację, rzadki blok bez numeru kontrolnego, ta niewielka partia bloków w tym ten egzemplarz wydrukowano na nieco innym papierze w stosunku do egzemplarzy numerowanych (pod lampą UV papier wykazuje ciemniejszy szarawy odcień), doskonały stan zachowania, fotoatest Berbeka.

Fi.bl.11MK
Mi.bL.11
2 700 PLN
5358

1948 "Narodowy Bank Polski Centrala" - 16 zł frankatura mechaniczna FC005 Warszawa 5 (Hampel - 95 pkt.), list - koperta druk o sygnaturze 669 przesłany miejscowo 9.7; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
5359

1948 wewnętrzna wojskowa korespondencja między jednostkami, stempel okolicznościowy ze Szczecina "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH WE WROCŁAWIU LIPIEC - SIERPIEŃ 1948.

70 PLN
5360

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
15 PLN
5361

1949 "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 7.10 (Myślicki 49 090); temat - CHOPIN.

Fi.422B
Mi.457A
50 PLN
5362

1949 kartka z Poznania do Ameryki.

Fi.433A
Mi.467B
20 PLN
5363

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Tczew numer 624 do Gdańska.

Fi.435A
Mi.469B
40 PLN
5364

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Katowice nr 701.

Fi.450
30 PLN
5365

1949 list polecony z Elbląga do Poznania, z mieszaną frankaturą "Bierutów", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.470, 475, 476
Mi.518, 523, 524
30 PLN
5366

Fi.472, 475
Mi.520, 523
15 PLN
5367

Fi.475
Mi.523
40 PLN
5368

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Poznań nr 425.

Fi.475
80 PLN