The auction will start on 19.04.2024

Auction 92. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4889

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. (Fi.180.-).

Fi.373
Mi.406
160 PLN
4890

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
20 PLN
4891

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, oryginalnie kasowany we Wrocławiu znaczek za 3 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
4892

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty za 3 zł. na pękniętym papierze i ze zmatowioną na dole gumą, bardzo wysoko wyceniany (Fi.12000.-) z niską ceną wywoławczą; stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.400 U
3 000 PLN
4893

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany znaczek za 1+9 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
4894

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
30 PLN
4895

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
25 PLN
4896

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
60 PLN
4897

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, parka pionowa

Fi.374
Mi.407 
60 PLN
4898

1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
210 PLN
SOLD
4899

1945 Westerplatte, parka fałszywych znaczków ciętych z nadużytej formy poz.9/10 - co odpowiada poz.90 i 100 oryginalnej formy; daje obraz jak to fałszerstwo powstawało i dlaczego jest tak trudne do rozróżnienia - drukowano na obciętych kawałkach oryginalnych arkuszy odpiłowanym prawym skrajem oryginalnej formy - wykorzystywano każdy skrawek oryginalnego papieru, z paska wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
50 PLN
4900

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy, stempelek Falsum Schmutz.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
40 PLN
4901

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U 
40 PLN
4902

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek z silnie przesuniętą perforacją, gwarancja Wiatrowski.

Fi.374MK
Mi.407
50 PLN
4903

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, wyjątkowo rzadka próba o nieco cieńszym papierze z wyjątkowo starannym drukiem charakterystycznym dla próbnych odbitek przed rozpoczęciem druku znaczków definitywnych, gdzie następuje stopniowe zużycie formy, gwarancja Schmutz, fotoatest Wysocki.

Fi.374P2
Mi.407U (Proof)
1 800 PLN
4904

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, fałszerstwo z nadużytej formy z pozycji 3, na odwrocie pieczątka FALSUM i opis Walocha.

Fi.374nz False
Mi.407U False
45 PLN
4905

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
4906

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
20 PLN
4907

1945 wydanie przedrukowe - 1 zł znaczek podstawowy z błędem na poz.68 "uszkodzone C i Z w POCZTA", list wysłany 4.3.1946 do Krakowa.

Fi.375 B, 377
Mi.408, 410 
50 PLN
4908

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł./50 gr. z nadrukiem odwróconym (Fi.550.-) i dodatkowo błędem nadruku "dwie dziurki w prawej belce", gwarancja Schmutz.

Fi.375 No B
Mi.408 
600 PLN
4909

1945 wydanie przedrukowe na Goznaku, unikalna próbna odbitka nadruku za 1 zł. z pięknie wykształconym błędem występującym od początku druku na wydaniu definitywnym na poz.30 "uszkodzenie prawego kwadratu", ta odbitka to dowód prawdziwości tej tezy, gwarancja.

Fi.375 P B
Mi.408 
600 PLN
4910

1945 wydanie przedrukowe, seria w odmianami znaczków typ I i II.

Fi.375, 376a I-II
Mi.408-9
35 PLN
4911

1945 wydanie przedrukowe, bardzo rzadki znaczek z silnym i wyraźnym abklaczem całego rysunku znaczka, rzadkie.

Fi.376a
Mi.409b
300 PLN
SOLD
4912

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja.

Fi.376a
Mi.409b
180 PLN
4913

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.376a
Mi.409b
45 PLN
4914

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Poznania do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b
30 PLN
4915

1945 wydanie przedrukowe, miejscowy list polecony z Łodzi.

Fi.376a
Mi.409b
50 PLN
4916

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy III unieważniony stemplem prowizorycznym ""Agencja Poczt. - Telekom. / Słowikowo", gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.376a
Mi.409b
25 PLN
SOLD
4917

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z uszkodzonymi cyframi nowego nominału, gwarancja i opis.

Fi.376a MK5
Mi.409b 
120 PLN
4918

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. ze znacznie przesuniętym w dół nadrukiem I Formy, gwarancja i opis.

Fi.376a MK5
Mi.409b 
120 PLN
4919

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. na wycinku z przesuniętym w pionie nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z trzema błędami na poz.30 "belka uszkodzona po prawej", "wcięcie w prawej krawędzi cyfry 1" i występującym w niewielkiej części nakładu "wyraźnie odbita duża spacja w nadruku pomiędzy 29 a 30 znaczkiem", gwarancja.

Fi.376a MK5 B
Mi.409b 
600 PLN
4920

1945 "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE" znaczek skasowany na kopercie 2.9 w Warszawie, jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu; dekoracyjna całość (Myślicki 45 012 + 204).

Fi.376a
Mi.409b 
80 PLN
4921

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
4922

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.376a
Mi.409b 
30 PLN
4923

1945 wydanie przedrukowe, kartka z Koszalina 19.12.45 do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b 
20 PLN
4924

1945 wydanie przedrukowe, kartka firmowa z Wadowic do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b 
20 PLN
4925

1945 wydanie przedrukowe, list firmowy z Limanowej 3.11.45 do Krakowa.

Fi.376a
Mi.409b 
20 PLN
4926

1945 list polecony z Krakowa do Izraela, stempel cenzury wojskowej nr 1900.

Fi.376a, 378
60 PLN
4927

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. z błędem na poz.59 II formy znaczka podstawowego "T i A połączone", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.376a B
Mi.409b 
60 PLN
4928

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z przesuniętym na skos nadrukiem I Formy - belka częściowo na dole znaczka i dodatkowo z błędem na poz.50 ""oczko w prawej części belki", co ciekawe znaczek ten jest dużo szerszy i przesuniecie nadruku w poziomie nastąpiło wraz z przesunięciem perforacji pionowej w prawo o dwa ząbki, gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b 
200 PLN