Auction 92. Pre-stamp period

41

1839 komplety list z pełną treścią wysłany 9/10 z Gliwic do Karłuszowca (Carlshof in Tarnowitz), dwuobrączkowy datownik GLEIWITZ, na odwrocie stempelek nadejścia; dobry stan zachowania.

40 PLN
42

1839 kompletny składany z Lublina z Trybunału Cywilnego Pierwszej Instancji Województwa Lubelskiego do Tarnowa, stempel nadawczy Lublina typ IIIC, stempelek kraju pochodzenia z granicy austriackiej "POL.", stempel "INTERS RZĄDOWY" w ramce.

90 PLN
43

1839 kompletny składany list ze Lwowa do Steyer.

40 PLN
44

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawy typ IIIC (PZP 398e).

50 PLN
45

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Zgierza, stempel warszawski typu IIIC o średnicy 18,5 mm, stempel "Interes Rządu Polskiego" w owalu z datą.

50 PLN
46

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Tuszyna, stempel warszawski typu IIIC o średnicy 18,5 mm, stempel "Interes Rządu Polskiego" w owalu z datą.

30 PLN
47

50 PLN
48

50 PLN
49

1840 około, obwoluta listu z Warszawy do Łęczycy, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 19 mm, stempel "Interes Rządowy" w ramce.

60 PLN
50

1840 około, koperta listu wartościowego z Stargardu do Neuwedell(Drawno).

200 PLN
51

60 PLN
52

80 PLN
53

1841 obwoluta listu ze Lwowa do Przemyśla.

50 PLN
54

1842 list drukowany od biskupa z Wilna do Bieniakoni (dziś na Białorusi).

160 PLN
55

1843 około, koperta listu rekomendowanego wysłanego 16.I z Schelletau (Zeletava) w Czechach do Wadowic, różne adnotacje i oznaczenia pocztowe, w tym wyliczenie wysokości porta; na odwrocie nieuszkodzona sucho tłoczona zalepka nadawcy.

60 PLN
56

1843 kompletny list z pełną treścią wysłany 22/3 z Lublina do miejscowości Luchów, czerwony okrągły (śr.19 mm) stempel nadawczy typu IIIC; dwuwierszowy w ramce stempelek "INTERES/ RZĄDOWY" (Czernik typ IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; doskonały stan zachowania.

120 PLN
57

1843 kompletny składany list z Brodów do Linz.

40 PLN
58

1844 kompletny składany list ze Lwowa do Francji, stemple tranzytowe.

200 PLN
59

1846 składany list z Wollstein (Wolsztyn) do Niemiec.

60 PLN
60

1846 kompletny składany list z Wollstein (Wolsztyn) do Niemiec.

50 PLN
61

1846 składany list z Bütow (Bytów na Pomorzu) do Kwidzyna.

70 PLN
62

1847 SAMBOR - NIEBIESKI STEMPEL, kompletny list wysłany 1.XI z Sambora do Tarnowa, ładnie odciśnięty dwuwierszowy stempel nadawczy "SAMBOR 1 Nov." w kolorze niebieskim, adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki; bardzo dobry stan zachowania.

160 PLN
63

2 000 PLN
64

1848 komplety list z pełną treścią wysłany 26/11 z Bystrzycy Kłodzkiej do Nowej Rudy (Neurode), dwuobrączkowy datownik HABELSCHWERDT, na odwrocie stempelek nadejścia i dekoracyjna pieczęć lakowa; doskonały stan zachowania.

40 PLN
65

1848 polecony list ambulansowy nadany w Jarosławiu do Wiednia, list zwrócony do nadawcy w Jarosławiu.

120 PLN
66

1849 list z treścią wysłany 25 9 z Kłodzka do Nowej Rudy (Neurode), wysłany, dwuobrączkowy datownik nadawczy GLATZ, stempelek nadejścia na odwrocie.

30 PLN
67

1849 KENTY - NIEBIESKI STEMPEL, list wysłany 10.X z Kent do Andrychowa, dwuwierszowy stempel nadawczy "KENTY 10.OCT." w kolorze niebieskim, na odwrocie sucho tłoczona zalepka listowa i czarny dwuwierszowy kasownik odbiorczy ANDRICHAU 11.OCT.; obydwa kasowniki bardzo pięknie odciśnięte; zgrabna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN
68

1849 komplety list z pełną treścią wysłany 9/3 z Raciborza do Tarnowskich Gór, dwuobrączkowy datownik RATIBOR, na odwrocie stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN
69

1849 kompletny list z pełną treścią wysłany 18/8 z miejscowości Darłowo do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuobrączkowy stempel nadawczy RÜGENWALDE, na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy "PROVINZIAL PFLEGEANSTALT ZU RUEGENWALDE (szpital dla psychicznie chorych) i dwa stempelki nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
70

1850 po, trzy i pół łutowy list z Wrocławia do miejscowości Płoty (Plothow) wysłany 15/9, jednoobrączkowy stempel nadawczy, adnotacje pocztowe dotyczące wagi przesyłki i porta "19¾", stempelek nadejścia na odwrocie; dobry stan zachowania.

60 PLN
71

1850 kompletny list z Warszawy do Kalisza, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 23 mm.

120 PLN
72

1850 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIIC o średnicy 24 mm, stempel "INTERES RZĄDOWY" w ramce.

50 PLN
73

1850 około, obwoluta listu z Warszawy do Tuszyna, stempel Warszawa typ IIC o średnicy 24 mm, stempel "INTERES RZĄDOWY...." w ramce.

50 PLN
74

1850 około, obwoluta listu z Warszawy do Łodzi, stempel Warszawa typ IIC o średnicy 25 mm.

50 PLN
75

50 PLN
76

1850 Behändigungs-Schein sądowy druk potwierdzenia odbioru przesyłki wysłany 2.IV z miejscowości Szydłowiec do Gniezna, na froncie pieczęć negatywowa z koroną i trąbką pocztową WITTKOWO, na odwrocie okrągły dwuobrączkowy stempelek WITTKOWO z 3/4; dobry stan zachowania.

60 PLN
77

1850 DWUKROTNE UŻYCIE - list wysłany 13 6 z miejscowości Koronowo, czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy POLN:CRONE; po przenicowaniu list 21 6 przesłano z Fordonu, dwuwierszowy stempel nadawczy "FORDON 21 6"; walor w dobrym stanie zachowania.

70 PLN
78

1850 około, obwoluta listu z Bodzanowa do Płocka.

60 PLN
79

1851 PIERWSZE KOLEJE NA ZIEMIACH POLSKICH - OSTBAHN Pruska Kolej Wschodnia – linia kolejowa długości około 740 km, łącząca Berlin ze stolicą Prus Wschodnich – Królewcem oraz z leżącymi na granicy z Imperium Rosyjskim Ejtkunami, budowana etapami 1.5.1846 - Stargard, 1847 - Krzyż, 1851 - Bydgoszcz, 1852 - Tczew i Malbork - Braniewo, 1853 - Królewiec, 1857 Tczew - Malbork i 1860 - Ejtkuny; w międzyczasie powstały ważne dla historii Polski połączenia Ostbahnu z Poznaniem - 1848, Gdańskiem - 1852 i Toruniem - 1861, przez Toruń i Ejtkuny szła duża część korespondencji z Królestwa Polskiego; list wysłany 20/12 ze Stargardu (Stargard in Pommern) do Szczecina, przesłany najstarszym odcinkiem Szczecin-Stargard; czarny ramkowy dwuwierszowy stempel nadawczy STARGARDIPOM; na odwrocie dwuwierszowy czarny stempelek ambulansu OSTBAHN 29 12 IIR, stempelek nadejścia i pieczęć nadawcy z godłem "K.GEN.COMMISSION FÜR POMMERN"; stempelki OSTBAHN stosowano tylko w latach 1849-52, bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

1 600 PLN
80

1852 list polecony za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 29 3 z Linum do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy, czerwony "ząbkowany" stempelek Recomandirt; liczne adnotacje pocztowe; na odwrocie stempelek nadejścia; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

160 PLN