Page:
Germany
Poz# Features Catalog Description Actual price
42322

Mi.U5II, 14 

1859 Hanower, całostka - koperta dofrankowana parką znaczków wysłana 6/2 z Münden do Magdeburga, na odwrocie stempelek ambulansu Münden-Berlin z 7/2 i stempelek nadejścia; dobry stan zachowania (znaczki zacięte i z niewielkimi przebarwieniami).

50 PLN
42323


1859 znaczki unieważnione pruskimi stemplami numerowymi: 668 Jarmen, 1132 Penkun i 1529 Ueckermünde.

300 PLN
42324

Mi.U10 

1864 Oldenburg, koperta wysłana 3.6 z Rastede do Varel, datownik odbiorczy na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
42325

Mi.18 

1865 Prusy, 3 Sgr frankatura pojedyncza - kompletny list z pełną treścią wysłany 5/4 z Berlina do Hohenstein, znaczek skasowany datownikiem BERLIN POST-EXP.23.

30 PLN
42326

Mi.9 

1872 Rzesza, pierwsze wydanie znaczków zjednoczonych Niemiec, 3 Kr frankatura pojedyncza - list wysłany 27.5 z Frankfurtu do Römhild, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

40 PLN
42327

Mi.P1IId

1873 Bawaria, odmiana karty pocztowej z napisem "mst" zamiast "mit" w drugiej linii tekstu 4) punktu, wysłana 13.III z Hof, datownik nadawczy w kolorze niebieskim; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

100 PLN
42328

Mi.DP24 

1884 Wirtembergia, urzędowa karta pocztowa wysłana 18.6 z Wildberg do Emmingen, dodatkowy stempelek z godłem CAMERALAMT REUTHING.

40 PLN
42329

Mi.P26II 

1886 Wirtembergia, karta pocztowa wysłana 20.1 z urzędu pocztowego na dworcu kolejowym w Ludwigsburgu.

20 PLN
42330

Mi.P30 

1888 Wirtembergia, karta pocztowa wysłana 25.6 z Gaildorf do Laubach, stemple odbiorcze.

20 PLN
42331

Mi.P40/01 

1890 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 7.X z Fuerth do Wiesbaden.

30 PLN
42332

Mi.P34

1892 Wirtembergia, karta pocztowa nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym wysłana z Ulm do Öhringen, datowana 13 Juli, znak opłaty unieważniono ręcznie, obok odciśnięto datownik ambulansu "K.B.BAHNPOST ULM KMPT" z wyróżnikiem "III", na odwrocie datownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
42333

Mi.P42/02w 

1893 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 9. VIII z Homburga do Barmen.

50 PLN
42334

Mi.P65/04 

1903/07 Bawaria, karta z prywatnym dodrukiem "GESELLSCHAFT-HARMONIE NÜRNBERG", czysta.

40 PLN
42335

Mi.PZD4/02

1906 Bawaria, 5 Pf/ 2 Pf - przedrukowa karta pocztowa prywatnego nakładu.

80 PLN
42336

1906 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), w 1904 na terenie kolonii wybuchło powstanie ludów Herero, które trwało do 1908 roku, po początkowych sukcesach, powstańcy ulegli 15 tysięcznemu niemieckiemu korpusowi ekspedycyjnemu, Niemcy przy tłumieniu powstania wykazali się wielkim okrucieństwem, przyjmuje się, że zginęło około 65 tysięcy Hererów, straty po stronie niemieckiej wyniosły ponad 1700 zabitych; widokówka wysłana 6.I ze Swakopomund przez żołnierza Korpusu Ekspedycyjnego (jednostka ochrony kolei) do Reisse, listowa pieczęć formacyjna; kasownik odbiorczy; doskonały stan zachowania.

500 PLN
42337

Mi.26 

1911 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), widokówka wysłana 12.7 z Brackwasser do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
42338

Mi.77I 

1911 Bawaria, widokówka wydana z okazji Dnia stokrotek, wysłana 11.5 z Monachium do Bayreuth, idealny stan zachowania; temat - KWIATY.

100 PLN
42339

Mi.P91II/01 

1911 Bawaria, ilustrowana karta jubileuszowa.

30 PLN
42340

Mi.P87I/02

1913 Bawaria, karta pocztowa wysłana 29.V z pośrednictwa pocztowego, ramkowy stempel "Posthilfstelle Flintsbach Taxe: Winzer", znak opłaty skasowany datownikiem WINZER; dobry stan zachowania.

120 PLN
42341

Mi.P98 

1914 Rzesza, podwójna karta, czysta.

40 PLN
42342

1915 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA) - Fort Napier w Pietermaritzburg w Afryce Południowej - obóz dla niemieckich jeńców wojennych wziętych do niewoli w czasie walk I wojny światowej na terenie DSWA, formularz z obozu wysłany 16.VII do Kimberley, stempelek cenzury.

500 PLN
42343

Mi.102 

1919 Republika Weimarska, 2-Pf - frankatura wielokrotna, karta pocztowa,wysłana 18.3 z Zwickau do Orne.

40 PLN
42344


1919 sześcioblok znaczków przeznaczonych do zeszycika znaczkowego, górny środkowy znaczek podlepka.

50 PLN
42345

Mi.K22 

1921 Republika Weimarska, sekretnik, brzegi niezaklejone, pełna, oryginalna guma.

10 PLN
42346

Mi.115 

1922 Republika Weimarska - Inflacja, 2,50 M (dwie odmiany koloru) - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 22.12 z Solingen do Fürth.

160 PLN
42347

Mi.292 

1923 Republika Weimarska - Inflacja, 250.000/ 200 M - frankatura wielokrotna, list wysłany 5.10 z Finsterwalde do Bytomia.

40 PLN
42348

Mi.P74 

1923 Republika Weimarska - Inflacja, 100 M (odmiana koloru) - frankatura wielokrotna, list urzędowy wysłany 14.8 z Ministerstwa Transportu w Berlinie do linii żeglugowej Hamburg-Ameryka w Hamburga.

50 PLN
42349

Mi.364-67 

1924/27 Republika Weimarska, budowle, seria kasowana.

30 PLN
42350

Mi.368-906ex

1924-44 III Rzesza, zestaw serii i znaczków pojedynczych (95 szt.), czyste bez podlepek (Mi.325 euro).

260 PLN
42351

1924-1941 Republika Weimarska/III Rzesza, zestaw znaczków kasowanych (Mi.400 euro).

160 PLN
42352

Mi.407-09 

1927 Republika Weimarska, wydanie przedrukowe I.A.A., seria kasowana.

200 PLN
42353

Mi.410-22

1928 Republika Weimarska, prezydenci Rzeszy, seria obiegowa, czysta na podlepkach (Mi.120 euro, bez podlepki 1100 euro).

240 PLN
42354

Mi.135-41 

1929 Saara, malarstwo, seria czysta na podlepkach.

70 PLN
42355

Mi.D22-32 

1929/1934 Saara, różne widoki, seria urzędowa, czysta na podlepkach.

25 PLN
42356


Mi.446-49

1930 III Rzesza, Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna - IPOSTA, kasowany okolicznościowo czworoblok znaczków z bloku (Mi.560 euro), zdjęty z listu wysłanego w szóstym dniu wystawy.

700 PLN
42357

Mi.D124 

1931 Republika Weimarska, znaczek urzędowy na wycinku skasowany 20.1 na lotnisku Schkeuditz w Halle/Leipzig.

10 PLN
42358

Mi.P199I 

1932 Republika Weimarska, karta pocztowa wysłana 6 4 z Berlina.

10 PLN
42359

Mi.168-70 

1933 Saara, eksplozja w Neukirchen, seria czysta na podlepkach.

90 PLN
42360

Mi.508-11

1933 10-lecie Niemieckiej Pomocy Potrzebującym, rzadki pasek serii znaczków z bloku. Michel 2300 Euro!

2 200 PLN
42361

Mi.MHB51.1

1933 III Rzesza, fragment arkusza drukarskiego zawierający dwie "strony" dla zeszycików znaczkowych (Mi.500 euro).

350 PLN