The auction will start on 21.06.2024

Auction 91. Germany

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36839

1937 Ziemie Zachodnie, Dzień Znaczka - komplet dwóch ilustrowanych kart prywatnego nakładu ostemplowanych okolicznościowo 9.I we Wrocławiu; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.PPC70/01-02
100 PLN
42322

1859 Hanower, całostka - koperta dofrankowana parką znaczków wysłana 6/2 z Münden do Magdeburga, na odwrocie stempelek ambulansu Münden-Berlin z 7/2 i stempelek nadejścia; dobry stan zachowania (znaczki zacięte i z niewielkimi przebarwieniami).


Mi.U5II, 14 
50 PLN
42323

1859 znaczki unieważnione pruskimi stemplami numerowymi: 668 Jarmen, 1132 Penkun i 1529 Ueckermünde.


300 PLN
42324

1864 Oldenburg, koperta wysłana 3.6 z Rastede do Varel, datownik odbiorczy na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U10 
60 PLN
42325

1865 Prusy, 3 Sgr frankatura pojedyncza - kompletny list z pełną treścią wysłany 5/4 z Berlina do Hohenstein, znaczek skasowany datownikiem BERLIN POST-EXP.23.


Mi.18 
30 PLN
42326

1872 Rzesza, pierwsze wydanie znaczków zjednoczonych Niemiec, 3 Kr frankatura pojedyncza - list wysłany 27.5 z Frankfurtu do Römhild, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.9 
40 PLN
42327

1873 Bawaria, odmiana karty pocztowej z napisem "mst" zamiast "mit" w drugiej linii tekstu 4) punktu, wysłana 13.III z Hof, datownik nadawczy w kolorze niebieskim; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P1IId
100 PLN
42328

1884 Wirtembergia, urzędowa karta pocztowa wysłana 18.6 z Wildberg do Emmingen, dodatkowy stempelek z godłem CAMERALAMT REUTHING.


Mi.DP24 
40 PLN
42329

1886 Wirtembergia, karta pocztowa wysłana 20.1 z urzędu pocztowego na dworcu kolejowym w Ludwigsburgu.


Mi.P26II 
20 PLN
42330

1888 Wirtembergia, karta pocztowa wysłana 25.6 z Gaildorf do Laubach, stemple odbiorcze.


Mi.P30 
20 PLN
42331

1890 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 7.X z Fuerth do Wiesbaden.


Mi.P40/01 
30 PLN
42332

1892 Wirtembergia, karta pocztowa nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym wysłana z Ulm do Öhringen, datowana 13 Juli, znak opłaty unieważniono ręcznie, obok odciśnięto datownik ambulansu "K.B.BAHNPOST ULM KMPT" z wyróżnikiem "III", na odwrocie datownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P34
200 PLN
42333

1893 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 9. VIII z Homburga do Barmen.


Mi.P42/02w 
50 PLN
42334

1903/07 Bawaria, karta z prywatnym dodrukiem "GESELLSCHAFT-HARMONIE NÜRNBERG", czysta.


Mi.P65/04 
40 PLN
42335

1906 Bawaria, 5 Pf/ 2 Pf - przedrukowa karta pocztowa prywatnego nakładu.


Mi.PZD4/02
80 PLN
42336

1906 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), w 1904 na terenie kolonii wybuchło powstanie ludów Herero, które trwało do 1908 roku, po początkowych sukcesach, powstańcy ulegli 15 tysięcznemu niemieckiemu korpusowi ekspedycyjnemu, Niemcy przy tłumieniu powstania wykazali się wielkim okrucieństwem, przyjmuje się, że zginęło około 65 tysięcy Hererów, straty po stronie niemieckiej wyniosły ponad 1700 zabitych; widokówka wysłana 6.I ze Swakopomund przez żołnierza Korpusu Ekspedycyjnego (jednostka ochrony kolei) do Reisse, listowa pieczęć formacyjna; kasownik odbiorczy; doskonały stan zachowania.


500 PLN
42337

1911 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), widokówka wysłana 12.7 z Brackwasser do Krakowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.26 
200 PLN
42338

1911 Bawaria, widokówka wydana z okazji Dnia stokrotek, wysłana 11.5 z Monachium do Bayreuth, idealny stan zachowania; temat - KWIATY.


Mi.77I 
100 PLN
42339

1911 Bawaria, ilustrowana karta jubileuszowa.


Mi.P91II/01 
30 PLN
42340

1913 Bawaria, karta pocztowa wysłana 29.V z pośrednictwa pocztowego, ramkowy stempel "Posthilfstelle Flintsbach Taxe: Winzer", znak opłaty skasowany datownikiem WINZER; dobry stan zachowania.


Mi.P87I/02
120 PLN
42341

1914 Rzesza, podwójna karta, czysta.


Mi.P98 
40 PLN
42342

1915 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA) - Fort Napier w Pietermaritzburg w Afryce Południowej - obóz dla niemieckich jeńców wojennych wziętych do niewoli w czasie walk I wojny światowej na terenie DSWA, formularz z obozu wysłany 16.VII do Kimberley, stempelek cenzury.


500 PLN
42343

1919 Republika Weimarska, 2-Pf - frankatura wielokrotna, karta pocztowa,wysłana 18.3 z Zwickau do Orne.


Mi.102 
40 PLN
42344

1919 sześcioblok znaczków przeznaczonych do zeszycika znaczkowego, górny środkowy znaczek podlepka.


50 PLN
42345

1921 Republika Weimarska, sekretnik, brzegi niezaklejone, pełna, oryginalna guma.


Mi.K22 
10 PLN
42346

1922 Republika Weimarska - Inflacja, 2,50 M (dwie odmiany koloru) - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 22.12 z Solingen do Fürth.


Mi.115 
160 PLN
42347

1923 Republika Weimarska - Inflacja, 250.000/ 200 M - frankatura wielokrotna, list wysłany 5.10 z Finsterwalde do Bytomia.


Mi.292 
40 PLN
42348

1923 Republika Weimarska - Inflacja, 100 M (odmiana koloru) - frankatura wielokrotna, list urzędowy wysłany 14.8 z Ministerstwa Transportu w Berlinie do linii żeglugowej Hamburg-Ameryka w Hamburga.


Mi.P74 
50 PLN
42349

1924/27 Republika Weimarska, budowle, seria kasowana.


Mi.364-67 
30 PLN
42350

1924-44 III Rzesza, zestaw serii i znaczków pojedynczych (95 szt.), czyste bez podlepek (Mi.325 euro).


Mi.368-906ex
260 PLN
42351

1924-1941 Republika Weimarska/III Rzesza, zestaw znaczków kasowanych (Mi.400 euro).


160 PLN
42352

1927 Republika Weimarska, wydanie przedrukowe I.A.A., seria kasowana.


Mi.407-09 
200 PLN
42353

1928 Republika Weimarska, prezydenci Rzeszy, seria obiegowa, czysta na podlepkach (Mi.120 euro, bez podlepki 1100 euro).


Mi.410-22
240 PLN
42354

1929 Saara, malarstwo, seria czysta na podlepkach.


Mi.135-41 
70 PLN
42355

1929/1934 Saara, różne widoki, seria urzędowa, czysta na podlepkach.


Mi.D22-32 
25 PLN
42356

1930 III Rzesza, Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna - IPOSTA, kasowany okolicznościowo czworoblok znaczków z bloku (Mi.560 euro), zdjęty z listu wysłanego w szóstym dniu wystawy.


Mi.446-49
700 PLN
42357

1931 Republika Weimarska, znaczek urzędowy na wycinku skasowany 20.1 na lotnisku Schkeuditz w Halle/Leipzig.


Mi.D124 
10 PLN
42358

1932 Republika Weimarska, karta pocztowa wysłana 6 4 z Berlina.


Mi.P199I 
10 PLN
42359

1933 Saara, eksplozja w Neukirchen, seria czysta na podlepkach.


Mi.168-70 
90 PLN
42360

1933 10-lecie Niemieckiej Pomocy Potrzebującym, rzadki pasek serii znaczków z bloku. Michel 2300 Euro!


Mi.508-11
2 200 PLN