The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 91. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38930

1947 wydanie przedrukowe, marginesowa parka znaczków za 5/6 zł., lewy z mocno, a prawy z lekko zalanym czerwonym nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.418a B
Mi.454 
120 PLN
38931

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
500 PLN
38932

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U 
900 PLN
38933

1947 wydanie przedrukowe, narożny nieząbkowany czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.418nz
Mi.454U 
1 000 PLN
38934

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty z błędem nadruku "łezka przy lewej gwiazdce", gwarancja.

Fi.418nz B2
Mi.454U
400 PLN
38935

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
38936

1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, czworoblok legitymacyjny znaczków za 1 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.1 W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany.

Fi.420A
Mi.455B
600 PLN
38937

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B 
25 PLN
38938

1947 "ZWIEDZAJCIE MIĘDZYNARODOWE TARGI W POZNANIU" Poznań 2, znaczki na widokówce wykonanej techniką litograficzną, ostemplowane okolicznościowo 4.V (Myślicki 47 007); sygnowane.

Fi.420A
Mi.455B 
50 PLN
38939

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B 
20 PLN
38940

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; parka unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek - na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny i błędny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym tu oferowaną (Fi.2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest próbą, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa, a drugiej niższa, niż ich wycena katalogowa, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420A P1
Mi.455B
5 000 PLN
38941

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
38942

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420B
Mi.455A 
25 PLN
38943

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420B
Mi.455A 
20 PLN
38944

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421A
Mi.456B 
20 PLN
38945

1947 "GRUNWALD POLE BITWY" znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo 15.VII (Myślicki 47 024).

Fi.421A, 422A
Mi.456B, 457B 
30 PLN
38946

1947 Kultura polska (I + II) - Brat Albert (Adam Chmielowski), znaczki cięte i ząbkowane na kartach maksimum.

Fi.421A-B, 430A-B
Mi.456A-B, 464A-B
400 PLN
38947

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A 
15 PLN
38948

1947 Kultura polska I wydanie, parka znaczków za 2 zł. z błędem na prawym znaczku "ukośna kreska nad głową", gwarancja Krawczyk.

Fi.421B B
Mi.456A 
30 PLN
38949

1947 Kultura polska I wydanie, ząbkowany znaczek za 2 zł z błędem na poz.50 "plamka na brodzie", gwarancja.

Fi.421B B2
Mi.456A
40 PLN
38950

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B 
20 PLN
38951

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
38952

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
38953

1947 Kultura Polska (I i II) - A.Mickiewicz, komplet bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w czworoblokach, próba wydania pierwszego z walca N.2.W.I w kolorze czarnym (błędnie skatalogowana w dwóch miejscach katalogu) oraz kolejno próby wydania drugiego: z walca N.2.W.I w kolorze jasnoczerwonolila, z walca N.2.W.II w kolorze szarawofioletowym, z walca N.2.W.III w kolorze szarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem, z walca N.2.W.IV w kolorze szarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem, z walca N.2.W.V w kolorze jasnoszarawofioletowym, z walca N.2.W.VI w kolorze jasnoszarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem i z walca N.2.W.VII w kolorze jasnoszarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny i błędny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym tu oferowaną (Fi.2500.-), z drugiego dwie, w tym pierwszą czarną błędnie, a drugą tylko z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest wcale próbą tylko znaczkiem, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); wszystkie te próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; z artykułu Lesława Schmutza "W katalogu na ich temat powinna być informacja, że istnieją jedynie po dwa czworobloki legitymacyjne takich prób. A wycenianie tych jednostkowych czworobloków traci sens skoro poza posiadanymi przeze mnie mogą być tylko takie drugie"; oferowany zestaw jest tym drugim - wspomnianym w artykule i jego kompletną dokumentacją, gwarancja na każdym znaczku i opis "Próba" na każdym czworobloku Schmutz

Fi.427 P1, 436 P- 7
Mi.462, 470 P
86 000 PLN
38954

1947 Kultura Polska, narożnikowa parka prób znaczka za 20 zł w kolorze czarnym z charakterystycznym dla tej próby numerem walca N.2.W.I., na odwrocie bez wtórnej odbitki maszynowej, w tej postaci z numerem walca unikalne, gwarancja Schmutz.

Fi.427A P1
Mi.462P
5 000 PLN
38955

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
38956

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
38957

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B 
15 PLN
38958

1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożny znaczek za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.436A
30 PLN
38959

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
38960

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429B
Mi.463A 
25 PLN
38961

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A 
180 PLN
38962

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A 
240 PLN
38963

1947 Kultura Polska, prawy znaczek z błędem "duża kropka nad głową na marginesie", lewy znaczek brązowa plamka na gumie.

Fi.430Au
Mi.456B 
50 PLN
38964

1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., z walca N.3 W.II drukowano jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny i błędny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest próbą, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; w kilku przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku walca N.3 W.II - wszystkie znaczki przeząbkowano i cięte nie powinny istnieć.

Fi.431 nz
Mi.465U 
6 000 PLN
38965

1947 Kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa (druk) wysłana 18.2.1949 z Gdyni do Chęcin.

Fi.431A
Mi.465B
10 PLN
38966

1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum.

Fi.431B
Mi.465A
100 PLN
38967

1947 kultura polska, makulaturowy znaczek obiegu pocztowego z drukiem obrazka na zagiętym narożniku (brak części obrazka)- powstał znaczek beznominałowy, gwarancja Walocha.

Fi.431B MK
Mi.465A
250 PLN
38968

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.432B
Mi.466A
10 PLN
38969

1947 Kultura Polska, znaczek z obiegu pocztowego z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.432B
Mi.469A
20 PLN