The auction will end on 04.03.2024

Auction 90. Germany

33783

300 PLN
33784

1862 lub po, Hanower, całostka - koperta, wysłana 1/6 z Celle do Hildesheim, kasownik odbiorczy na odwrocie, klapa kompletna, ale uszkodzona przy otwieraniu; dobry stan zachowania.

Mi.U11
80 PLN
33785

1866 poczta Saksonii, list z Lipska do Rostocku.

Mi.14
120 PLN
33786

Mi.5, 14
700 PLN
33787

Mi.P8I
40 PLN
33788

1894 Samoa, prekursory (Vorläufer) czworoblok znaczków niemieckich za 20 Pf skasowany "15/8 94" na wycinku dwoma datownikami "APIA KAISERL.DEUTSCHE POSTAGENTUR" z wyróżnikiem "**"; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.V48
500 PLN
33789

1895 Togo, prekursory (Vorläufer) znaczek niemiecki za 20 Pf skasowany "24/11 95" na wycinku datownikiem "LOME TOGOGEBIET" z wyróżnikiem "**"; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.V48
40 PLN
33790

Mi.PP9 13/01
60 PLN
33791

1898 Kiautschou, prekursor (Vorläufer) - znaczek Niemieckiej Poczty w Chinach za 50 Pf, skasowany "26/1 98" datownikiem "TSINTANFORT MARINE-FELDPOST"; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.V6I
200 PLN
33792

1901 Niemiecka Afryka Południowo-Zachodnia (DSWA), seria wydania definitywnego, kasowana (Mi.360 euro), bardzo dobry stan zachowania.

Mi.11-23
700 PLN
33793

1901 Niemiecka Afryka Południowo-Zachodnia (DSWA), znaczek za 50 Pf skasowany na wycinku datownikiem "SWAKOPMUND DEUTSCH-SÜDWESTAFRIKA" z wyróżnikiem "a" - rzadszy bez podanego roku nadania; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.18
60 PLN
33794

1901 Kiautschou, współkursor (Mitläufer) - znaczek niemiecki za 3 Pf, skasowany "2 4 01" datownikiem "TSINGTAU KIAUTSCHOU" z wyróżnikiem "**"; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.M1IIa
100 PLN
33795

1901 Niemiecka Poczta w Chinach, prekursory (Vorläufer) parka pionowa niemieckich znaczków dla przesyłek urzędowych za 2 Mk skasowana "16/3 01" na wycinku dwoma datownikami "TIENTSIN DEUTSCHE POST" z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.V37e
300 PLN
33797

Mi.69a
400 PLN
33798

1904 Niemiecka Poczta w Maroku, współkursor (Marokko-Mitläufer) - znaczek niemiecki za 20 Pf, skasowany 24.11.04 na wycinku datownikiem "TANGER DEUTSCHE POST (MAROCCO)"; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.72
80 PLN
33799

Mi.9H
500 PLN
33800

1905 Niemiecka Afryka Wschodnia, czysta karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P18
50 PLN
33801

1910 Bawaria, AMBULANS relacji EGER(CHEB)-NORYMBERGA, ładna odbitka kasownika "K.B. BAHNPOST EGER I NRNB." na karcie pocztowej przesłanej 7.III ambulansem z Eger do Norymbergi, dodatkowo okrągły stempelek z liczbą "119"; całość w bardzo stanie zachowania.

Mi.P79/03
100 PLN
33802

1911 Kamerun, widokówka wysłana 1.5 z Victorii do Krakowa, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.7
400 PLN
33803

120 PLN
33804

1912 Bawaria, ilustrowana karta pocztowa prywatnego nakładu, wydana z okazji Volksfest Bamberg, przesłana lokalnie 24.VI; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; temat - PIWO, BALONY, LOTNICTWO.

Mi.PP27 D10/01
100 PLN
33805

1916 Bawaria, niedostatecznie opłacona karta pocztowa wysłana 1.VIII z Dinkelsbühl do Norymbergi, poczta naliczyła dopłatę 3 Pf, ramkowy stempelek "Porto NÜRNBERG".

Mi.P93I/03
60 PLN
33806

Mi.P106; P33
100 PLN
33807

1916 Rzesza, "Großherzogliche Angelegenheit" - korespondencja książęca zwolniona od opłaty pocztowej, karta pocztowa wysłana 1.11 ze Schwerina, pieczęć domu książęcego "GROSSHL. HAUSHALTS-FORSTKASSE *SCHWERIN I.M.*"; doskonały stan zachowania.

200 PLN
33808

1916 przekaz paczkowy z Wrocławia do Kaiserslautern.

70 PLN
33809

1919 Republika Weimarska, FDC - Otwarcie Zgromadzenia Narodowego w Weimarze, trzy wydane 1.VI znaczki ostemplowane okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu na pamiątkowej karcie; doskonały stan zachowania.

Mi.107-09
400 PLN
33810

70 PLN
33811

1919 sześcioblok znaczków przeznaczonych do zeszycika znaczkowego, górny środkowy znaczek podlepka.

60 PLN
33812

50 PLN
33813

100 PLN
33814

50 PLN
33815

40 PLN
33816

160 PLN
33817

1922 przekaz paczkowy z Wrocławia do Karlsruhe.

70 PLN
33818

Mi.368-906ex
260 PLN
33819

160 PLN
33820

1927 Saara, służba zdrowia, przedrukowa seria czysta na podlepkach.

Mi.122-25
40 PLN
33821

1928 Republika Weimarska, widokówka przedstawiająca liniowiec "Cap Norte", wysłana 19.3 z Berlina do Rastenberg.

Mi.385, 386
40 PLN
33822

Mi.410-22
240 PLN
33823

1929 Saara, malarstwo, seria czysta na podlepkach.

Mi.135-41
70 PLN