Auction 90. PoW Murnau camp

29189

1942 Druty - ilustrowana kartka świąteczna o niebieskim znaku opłaty i napisie POCZTÓWKA, w formacie 104:74 mm na papierze szarym szorstkim grubym klasyfikowana jako PRÓBNA (Fi.4000.-), niebieski napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara), liniatura z linią pionową i trzema liniami poziomymi, na odwrocie ilustracja świąteczna typu 2 z rozjaśnionym tłem pod tekstem życzeń; kartę wysłano 1.1.43 znak opłaty unieważniono pierwszym datownikiem z napisem OFLAG VIIA u dołu i ręcznie wpisaną datą; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako P2.2; walor w słabszym stanie zachowania (karta pionowo złamana, wzmocniona na krawędziach), prezentuje się ładnie; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2P
2 800 PLN
29190

1942 trąbka pocztowa, rzadka całostka z ilustracją świąteczną z obiegu pocztowego, gwarancja Kronenberg.

Fi.Cp5IIa
3 250 PLN
29191

1942 Wystawa Rybacka, całostka ilustrowana grafiką obozową o tematyce bożonarodzeniowej z obiegu pocztowego, jedna z najrzadszych całostek obozowych w doskonałym stanie, katalog Fischer II 2016 16.000,- zł, za dopłatą gwarancja fotoatest lub Schmutz.

Fi.Cp6
15 000 PLN
29192

1942 grafika obozowa, niebieska odbitka kontrolna ilustracji wykorzystanej do druku kart świątecznych wykonana na kartce z notatnika - wzór drugi z nieco zmienionymi detalami rysunku (między innymi rozjaśnione tło pod literami), szczątkowy druk podwójny najlepiej widoczny w prawym dolnym rogu; rzadki niespotykany walor w doskonałym stan zachowania.

1 000 PLN
29193

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
29194

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 103x147 mm przedstawiające ołtarz w kaplicy obozowej sporządzono wg. projektu artysty rzeźbiarza por.Zbigniewa Siemaszko; dobry stan zachowania.

120 PLN
29195

1943 druty, kartka z życzeniami świątecznymi, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie.

Fi.3ay1C
1 100 PLN
29196

1943 góry, gwarancja i oznaczenie.

Fi.8IIayC
120 PLN
29197

Fi.8IIbyC
750 PLN
29198

1943 Góry, czworoblok z marginesem w idealnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.8IIbyC
500 PLN
29199

1943 Góry, znaczek za 20 f. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.8IIx2C
80 PLN
29200

1943 Wdowa, jednostronnie cięty znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze białym szorstkim sztywnym, gwarancja Krawczyk.

Fi.9x4C
250 PLN
29201

1943 menażka, kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz.

Fi.10C
1 200 PLN
29202

1943 Menażka, nacinany znaczek za 10 f w kolorze ciemnoniebieskozielonym na papierze białym prążkowanym grubym na karcie datowanej 31/XII.44, odręczny napis tuszem POCZTÓWKA; znaczek unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu, bez daty; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.10x1C
400 PLN
29203

1943 KORESPONDENCJA GENERALSKA - Menażka, piękny Karnet Świąteczny ozdobiony ręcznie malowaną ilustracją, opłacony znaczkiem za 10 f w odcieniu niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, datowany 24.XII.1944, wysłany przez zarząd Z.S. "Syrena" na ręce generała, adresowany "JWielmożny Pan Gen.bryg. Małachowski Stanisław"; znaczek unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu, bez daty; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja z opisem.

Fi.10x1C
2 000 PLN
29204

1943 menażka, gwarancja Schmutz.

Fi.10x1C
60 PLN
29205

1943 Menażka, marginesowy znaczek za 10 f. w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim średnim, gwarancja krawczyk.

Fi.10x1C
80 PLN
29206

Fi.10x2C
60 PLN
29207

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu niebieskawozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.10y1C
150 PLN
29208

Fi.10y1C
150 PLN
29209

Fi.10y1C
160 PLN
29210

1943 Menażka, piękny marginesowy znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis.

Fi.10y1C
120 PLN
29211

Fi.10y1C
300 PLN
29212

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym, gwarancja z oznaczeniem Krawczyk.

Fi.11cx
140 PLN
29213

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, gwarancja Schmutz.

Fi.11cxC
240 PLN
29214

1943 tryptyk z kaplicy obozowej, obozowa karta świąteczna z ilustracjami po lewej stronie i na odwrocie, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż, na którym w czterech wierszach wypisana była dewiza Czerwonego Krzyża: "Inter Arma Caritas"; z lewej strony krzyża znajdował się kłos, a z prawej drut kolczasty; obok stoją słupy stanowiące oparcie dla ogrodzenia markowanego po jednej i drugiej stronie pięcioma poziomymi kreskami; na lewym słupie wypisana data "1939", na drugim - "1945" jako czasokres trwania opieki ze strony MCK, bardzo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp7II
5 500 PLN
29215

1943 Menażka, karta pocztowa z czarnym znakiem opłaty na białej miękkiej obustronnie porowatej bibule w formacie 96x67 mm (Fi.4000.-); napis POCZTÓWKA typu N3 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); lekka ołówkowa liniatura z linią pionową i trzema liniami poziomymi; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako P7.2 - jego opis w lewym dolnym rogu; bardzo rzadki walor, z powodu miękkości bibuły niespotykany w tak dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp9a
4 000 PLN
29216

1943-1944 formularze poczty obozowej:
1943 listownik - część na odpowiedź (Rückantwortbrief), wysłana 3.6 z Warszawy do obozu; stempelek cenzora nr.11; wewnątrz dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania;
1943 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 27.I z miejscowości Proszowice do obozu; stempelek cenzora nr.4; na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii.

120 PLN
29217

1943/45 Pieczęć reklamowa "MURNAU KIERMASZ OBOZOWY 12-14.XII.43" i dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przeznaczony dla oficjalnej korespondencji prowadzonej przez Męża Zaufania Obozu z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie, został wykonany przez Tadeusza Kluźniaka, przedstawia on Czerwony Krzyż na którym w czterech wierszach wypisano dewizę: "Inter Arma Caritas", z lewej strony krzyża znajduje się kłos, a z prawej drut kolczasty, obok stoją słupy stanowiące oparcie dla ogrodzenia markowanego po jednej i drugiej stronie pięcioma poziomymi kreskami, na lewym słupie data "1939", na prawym "1945" oznaczające okres trwania opieki ze strony Międzynarodowego Czerwonego Krzyża; stempelek ten w marcu 1945 Zarząd Poczty wypożyczył od Męża Zaufania i poczta odbijała go na bieżącej korespondencji obok kasowników stałych; dodatkowo odciśnięty datownik; doskonały stan zachowania.

400 PLN
29218

1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające fragment programu artystycznego z okazji Świąt Wielkanocnych, na scenie wykonawcy, na pierwszym planie symfoniczna orkiestra obozowa; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach).

120 PLN
29219

Fi.3A
1 500 PLN
29220

1944 Kraty, karta pocztowa z czarnym znakiem opłaty w formacie 104x74 mm bez tekstu na odwrocie, niekatalogowana na prążkowanym papierze; napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) o długości 41 mm - zespół cech IhN2; bardzo rzadki walor, poza niewielką prześwitką na odwrocie w dobrym stanie zachowania; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera też nie jest w tej wersji katalogowana; gwarancja i opis.

Fi.Cp11III
1 500 PLN
29221

Fi.12P
2 800 PLN
29222

Fi.12P
2 400 PLN
29223

1944 kraty, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12ax
90 PLN
29224

1944 kraty, parka znaczków na papierze niegumowanym w kolorze szaroniebieskim, prawy znaczek z ciekawą usterką w postaci nie dodruku dużej części rysunku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12ax
480 PLN
29225

1944 Kraty, dwa znaczki za 50 f. w kolorach: jasnoniebieskim i ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym; na tym papierze odmiana ciemnoniebieska nie jest katalogowana, gwarancja Schmutz.

Fi.12bx
250 PLN
29226

Fi.12by
220 PLN
29227

Fi.12by
180 PLN
29228

Fi.12ax
160 PLN