Auction 90. Communist Poland 1945-1952

29782

1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.47 "uszkodzone z w zł" (Fi.750.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.348b B6
Mi.390IXb
600 PLN
29783

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego.

Fi.349
Mi.390II
30 PLN
29784

1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, pasek trzech znaczków za 3 zł./25 gr., środkowy z błędem na poz.14 "litera a ścięta z prawej", a prawy z błędem na poz.15 "brak haczyka w cyfrze 1", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.349 B2, 10
Mi.390II
108 PLN
29785

Fi.349 B12
Mi.390II
60 PLN
29786

1945 wyzwolenie miast, parka znaczków z poz. 33-34, lewy znaczek z błędem nadruku "litera ę odmiennego kroju".

Fi.349B12
Mi.390II
81 PLN
29787

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku "ę odmiennego kroju".

Fi.349 B12
Mi.390II
70 PLN
29788

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.350
Mi.390VI
36 PLN
29789

1945 wyzwolenie miast, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Falkowski.

Fi.350
Mi.390VI
50 PLN
29790

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 96 z usterką "zniekształcone ó", podlepka, gwarancja i oznaczenie pozycji bez opisu usterki Walocha.

Fi.350
Mi.390VI
30 PLN
29791

1945 wyzwolenie miast "Kraków" i "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, pionowa parka znaczków za 3 zł./25 gr. z poz.42/52; górna połowa arkusza przedrukowana lekko przesuniętym w poziomie nadrukiem "Kraków", a dolna połowa arkusza z nadrukiem "Łódź", powstało tylko dziesięć podobnych parek, jednak z pewnością nie wszystkie się zachowały, bardzo rzadkie, sygnowane "zok", gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.350 + 351
Mi.390VI + 390VII
10 000 PLN
29792

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem, górny dodatkowo z błędem na poz 31/81 "cyfra 1 bez szeryfa z prawej", gwarancja Krawczyk.

Fi.350 B
Mi.390VI
80 PLN
29793

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr.z niekatalogowanym błędem jak B4 na poz.63 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", gwarancja i opis.

Fi.350 B
Mi.390VI
45 PLN
29794

Fi.350 B3
Mi.390VI
40 PLN
29795

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z przesuniętym w pionie nadrukiem i z błędem na poz.28 "cyfra 4 uszkodzona z lewej", skośnie zgięty - co mogło być powodem przesunięcia nadruku, gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz.

Fi.350 B4
Mi.390VI
30 PLN
29796

1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim mocnym wyraźnym abklatschem, prawy dolny znaczek z widocznym po obu stronach błędem na poz.45/95 "kreska ścięta z lewej", gwarancja Krawczyk.

Fi.350 B5
Mi.390VI
225 PLN
29797

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 95 "lewa kreska ścięta z lewej strony", podlepka.

Fi.350 B5
Mi.390VI
25 PLN
29798

Fi.350B6
Mi.390VI
100 PLN
29799

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 62 z ładnym abklaczem.

Fi.351
Mi.390VI
36 PLN
29800

1945 "Łódź" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z trzema błędami; "brakiem nominału 3 zł", "abklatschem" czyli odbitką drugostronną nadruku i występującym na poz.48 "zalane ó", gwarancja i opis miękkim ołówkiem (można go gumką wytrzeć) Krawczyk.

Fi.351 MK3 B
Mi.390VII
350 PLN
29801

Fi.351 B3
Mi.390VII
25 PLN
29802

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 81/92, znaczek z poz. 82 z błędem "litra Ł uszkodzona u góry", parki pionowe z różnymi krojami liter Ł (351 I+II), gwarancja i oznaczenie pozycji Krawczyk.

Fi.351I+II B8
Mi.390VII
320 PLN
29803

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem "cyfra 1 bez haczyka".

Fi.351I B2
Mi.390VII
35 PLN
29804

1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków z poz. 45, 55, 65, znaczek z poz. 45 z błędem "lewa pozioma belka ścięta z lewej strony.", znaczek z poz. 65 z błędem "częściowy brak haczyka w cyfrze 1", kombinacja z odmiennym krojem litery Ł na środkowym znaczku możliwa tylko na znaczkach z V i VI rzędu znaczków, a więc jednie 10 takich parek w arkuszu.

Fi.351IIB5 + 351I + 351IB 2
Mi.390VII
240 PLN
29805

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 52 z silnie przesuniętym nadrukiem z nominałem na dole znaczka, gwarancja Petriuk.

Fi.351t
Mi.390VII
108 PLN
29806

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 58 z silnie przesuniętym nadrukiem - nominał na dole znaczka, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.351t
Mi.390VII
120 PLN
29807

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim abklatschem nadruku, lewy górny z niekatalogowanym błędem na poz.83 "przerwana I w dacie".

Fi.352 B
Mi.390VIII
225 PLN
29808

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z I walca na poz.70 "kropka w prawej 5", gwarancja i opis.

Fi.352 B
Mi.390VIII
40 PLN
29809

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. z dość rzadkim mocnym wyraźnym abklatschem, lewy górny znaczek z widocznym po obu stronach błędem na poz.15/65 "cyfra 1 bez haczyka", a prawy dolny z błędem na znaczku podstawowym z poz.75 "prawe skrzydło przekreślone", górne znaczki z błędem "brak jednego otworu perforacji", gwarancja Krawczyk.

Fi.352 B2+B
Mi.390VIII
300 PLN
29810

1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowa parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.50 "litera o wąska", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.352 B12
Mi.390VIII
63 PLN
29811

1945 "Radom" - wyzwolenie miast, pasek próbnych odbitek nadruku z poz.45, 46 i 47, na lewej błąd nadruku "lewa kreska ścięta z lewej", na prawej "z ścięte z góry", co dowodzi, iż od początku występowały one w wydaniu definitywnym, gwarancja.

Fi.352 P B5+B6
Mi.390VIII
2 000 PLN
29812

1945 wyzwolenie miast, znaczek z druku z I walca z nadrukiem z poz. 45 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.352B5
Mi.390VIII
50 PLN
29813

1945 wyzwolenie miast, sześcioblok z poz. 84/96, znaczek z błędem nadruku na poz. 85 "litera o przerwana u dołu" i znaczek z błędem nadruku na poz. 95 "lewa pozioma kreska ścięta", gwarancja Kalinowski

Fi.352 B5+B11
Mi.390VIII
160 PLN
29814

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 72 "litera m obniżona".

Fi.352 B10
Mi.390X
50 PLN
29815

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 60 z III walca z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.353
Mi.390V
32 PLN
29816

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.353
Mi.390V
30 PLN
29817

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 30, usterki "zamknięte obie litery e" i "uszkodzone u dołu c", podlepka, gwarancja i tylko oznaczenie pozycji i walca Walocha.

Fi.353
Mi.390V
20 PLN
29818

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.17 "Kieice", gwarancja Krawczyk, z opisem Ryblewski.

Fi.353 B10
Mi.390V
50 PLN
29819

1945 "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr., prawy z błędem na poz.17/67 "Kieice", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.353 B10
Mi.390V
70 PLN
29820

1945 "goznak suchotłoczony" i "Kielce" - wyzwolenie dziesięciu miast, unikalne pochodzące z jednego paska pionowego znaczki za 25 gr. i 3 zł./25 gr., w tym niekatalogowana w takiej postaci parka z nadrukiem "Kielce" na dolnym znaczku; znaczki z poz. 1, 11, 21, 31 i 41 z drugiego fragmentu mają tzw. "suchy nadruk" (Fi.342); trzy pozostałe poz.51, 61 i 71 zostały przedrukowane (Fi.353), błędy na znaczkach podstawowym i nadruku opisane ołówkiem na marginesie, z atestu ... Trzy znaczki z górnego paska - z 11, 21 i 31 pozycji - mają niewielkie ubytki kleju. Pozostałe atestowane znaczki są w nienagannym stanie; to absolutnie jedyny taki walor, atest Schmutz.

Fi.353+342
Mi.383+390V
24 000 PLN
29821

1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 27/38, prawy górny znaczek z błędem "cyfra 4 uszkodzona z lewej strony", gwarancja i oznaczenie.

Fi.353 B4
Mi.390V
60 PLN