The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 90. WW2 PoW and internment camps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29567

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria kasowana (Fi.240,-), każdy znaczek w innym osiedlu - Monachium, Freiman i Regensburg, niespotykanie intensywne barwy.

Fi.1-3B
200 PLN
29568

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze - oba znaczki znacznie się różnią odcieniem barwy.

Fi.1-3B, 1aB
180 PLN
29569

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana (Fi.480.-).

Fi.1-4B
440 PLN
29570

1946 "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI" Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku, angielsku i francusku.

Fi.1-5
150 PLN
29571

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa czysta i znaczek za 5 lirów ostemplowany 12.4 kasownikiem osiedla BARLETTA na karcie ozdobionej patriotyczną ilustracją - mapą Polski na tle orła białego, dodatkowo odciśnięty datownik osiedla TRANI i stempelek SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU; na karcie albumowej.

Fi.1-9
200 PLN
29572

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana, rzadkie.

Fi.1-9
200 PLN
29573

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym (Fi.165.-), pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech.

Fi.1-10B
140 PLN
29574

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, grzecznościowo kasowana w München próba znaczka za 38 pf. + 3 mk. w kolorze niebieskim, na białym kredowym papierze, gwarancja.

Fi.2 P
600 PLN
29575

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczki wydania lotniczego.

Fi.10A, B
300 PLN
29576

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

Fi.10B
70 PLN
29577

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, znaczek za 25+100 L, czysty.

Fi.10B
120 PLN
29578

1946 znaczek wydania na przesyłki lotnicze poczt osiedli polskich we Włoszech.

Fi.10B
80 PLN
29579

1946 bloczek wydania poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.bl.1
200 PLN
29580

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1350.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-3
1 200 PLN
29581

1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp) Emmerid; list wysłany 27.I z mało znanego i niespotykanego w obrocie filatelistycznym obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, czerwony stempel nadawczy z emblematem Czerwonego Krzyża, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


800 PLN
29582

1946 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 11.8 wysłany do Berlina, w adresie nadawcy adres skrytki pocztowej "Postfach 234", stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


100 PLN
29583

1946 obóz dla jeńców niemieckich w zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, list wysłany 20.9 z urzędu Poznań 12 do Hydro w USA, przesyłka oznaczona stempelkiem "J.W." (jeniec wojenny) w ramce; doskonały stan zachowania.


200 PLN
29584

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie ostemplowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
29585

1947 LAGER 6395 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 24.8, wysłany do Izbicka na Śląsku, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


150 PLN
29586

1947 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 25.I z Londynu do Wrocławia; ładna odbitka frankatury angielskiej mechanicznej.


100 PLN
29587

1949 Seedorf obóz dla byłych jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp): Polaków, Litwinów, Ukraińców, Rosjan; list z pełną treścią wysłany 23.7 z obozu do Krakowa, dwuwierszowy czerwony stempelek zwalniający korespondencję "dipsów" od opłaty pocztowej "Displaced Persons Mail/ PAID" i okrągły fioletowy stempel obozu "ZONAL STAGING CENTRE SEEDORF CAMP 66 D.P.A.C.S.", datownik urzędu nadawczego ZEVEN (BZ.BREMEN); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


300 PLN
SOLD