17834 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, kasowana seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Schmutz. | Fi.17-19 No |
| 280 PLN | |
17835 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami, kasowane na wycinkach, gwarancja Mikulski. | Fi.17-19 No |
| 320 PLN | |
17836 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja. | Fi.18 Mi.18 |
| 50 PLN | |
17837 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja. | Fi.18No Mi.18K |
| 100 PLN | |
17838 |
| 50 PLN | |
17839 |
| 100 PLN | |
17840 |
| 70 PLN | |
17841 |
| 180 PLN | |
17842 |
| 90 PLN | |
17843 |
1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria z dwoma odmianami znaczka za 10/30 hal. z nadrukiem czarnym i fioletowobrązowym, wartość Fischer ponad 9.500,- zł, wszystkie znaczki gwarancja. | Fi.20-9 (22a, 22b) Mi.20-8 |
| 6 000 PLN | |
17844 |
| 1 350 PLN | |
17845 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi.350.-), znaczek za 50/60 hal z błędem "brak kropki po HAL", sygnatury Rachmanow, Witkowski, gwarancja Schmutz, Krawczyk, Mikstein. | Fi.20-29 (27a B6) Mi.20-28 |
| 330 PLN | |
17846 |
| 1 500 PLN | |
17847 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Falkowski. | Fi.20a Mi.20A |
| 70 PLN | |
17848 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja i oznaczenie. | Fi.20a Mi.20A |
| 90 PLN | |
17849 |
1918 drugie wydanie lubelskie, rzadkie ząbkowanie 12 1/2 : 12 3/4, gwarancja Berbeka. | Fi.20a Mi.20A |
| 300 PLN | |
17850 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie, jeden znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku. | Fi.20a, 23a, 25a, 27a, 28 |
| 150 PLN | |
17851 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11½, gwarancja mały fotoatest Wiatrowski. | Fi.20b Mi.20B |
| 340 PLN | |
17852 |
| 50 PLN | |
17853 |
1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.21 |
| 260 PLN | |
17854 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.21 Mi.21 |
| 60 PLN | |
17855 |
| 15 PLN | |
17856 |
1918 drugie wydanie lubelskie, duże podlepki, gwarancja. | Fi.21 Mi.21 |
| 20 PLN | |
17857 |
1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz znaczka za 3/15 hal., komplet katalogowanych błędów i usterek, doskonały materiał badawczy, 7 znaczków złamanych, wartość podstawowych znaczków Fischer 4.500,- zł. | Fi.21 Mi.21 |
| 1 500 PLN | |
17858 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.21 Mi.21 |
| 60 PLN | |
17859 |
| 15 PLN | |
17860 |
| 20 PLN | |
17861 |
1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal., lewy z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways. | Fi.21 |
| 50 PLN | |
17862 |
| 30 PLN | |
17863 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczki stemplowane grzecznościowo na kopercie, dwa znaczki z brzegowym uszkodzeniem nadruku. | Fi.21, 22a, 24, 26, 29 |
| 100 PLN | |
17864 |
| 240 PLN | |
17865 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | Fi.22a Mi.22a |
| 25 PLN | |
17866 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | Fi.22a Mi.22a |
| 25 PLN | |
17867 |
| 30 PLN | |
17868 |
| 60 PLN | |
17869 |
| 25 PLN | |
17870 |
| 25 PLN | |
17871 |
| 20 PLN | |
17872 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nietypowo słabo odbitym nadrukiem, ze względu na brak znaczków nawet takie makulaturowe w zasadzie egzemplarze skierowano do eksploatacji, sygnowany Esperantisto Filatelejo, gwarancja. | Fi.22a |
| 30 PLN | |
17873 |
1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura ze znaczkiem okupacji austro-węgierskiej, list polecony wysłany 31.I. ze Sławkowa do Będzina, na terenie dyrekcji lubelskiej pod koniec stycznia zaczęło brakować znaczków (za prof. J.Auleytnerem) - stąd list obok polskich znaczków przedrukowych drugiego wydania lubelskiego za 10/30 i 25/40 hal. opłacono znaczkiem OA za 15 hal.; na odwrocie kasownik odbiorczy z Będzina - w zaborze austriackim nie było to obowiązkowe, piękny stan, gwarancja i opis Walisch. | Fi.22a, 23a, OA60 |
| 3 800 PLN | |