The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 89. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
16898

1846 kompletny list z Poznania 15.6.46 do Francji, stempel drogi pocztowej przez Aachen do Givet "CPR4", adnotacje o opłacie na granicy pruskiej w wysokości 18 groszy i na granicy francuskiej w wysokości 22 i później 7,5 centymów za dalszy transport oraz stempel opłaty 1 centyma za dostarczenie przez listonosza, pięknie udokumentowany obieg pocztowy.


240 PLN
16899

1850 znaczek na wycinku unieważniony stemplem numerowym "48" z Arolsen w Prusach Zachodnich.


Mi.2
40 PLN
16900

1850 składany list paczkowy "Packkammer" z Wollin (Wolina) do Szczecina.


70 PLN
16901

1850 około, list okólny "wędrujący" z Tuetz (Tuczna) do Jastrow (Jastrowo) przekierowana do Zippnow (Sypniewa).


70 PLN
16902

1855 WROCŁAW, przesyłka polecona - pruska całostka za 3 Sgr dofrankowana znaczkami za 2 i 3 Sgr, wysłana 7.10. do Frankfurtu nad Menem, znaczki unieważniono stemplem numerowym 183 - Breslau, a znak opłaty na kopercie przekreślono piórem, obok dwuwierszowy ramkowy stempel nadawczy BRESLAU z datą; dodatkowe adnotacje pocztowe na kopercie; koperta zabezpieczona pięcioma pieczęciami lakowymi na odwrocie, tamże stempelek nadejścia; niezły stan zachowania.


450 PLN
16903

1857 parka znaczków unieważnionych stemplem numerowym "103".


Mi.6a
120 PLN
16904

1857 list zagraniczny z Prus z Kępna (Kempen) do Przasnysza (zabór rosyjski) przekierowany do Kalisza i ostatecznie zwrócony do nadawcy, owalny stempel dopłaty "Doplatit 28 K" oraz "T", ciekawa dokumentacja obiegu pocztowego.


360 PLN
16905

1859 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Iarocin (Jarocin).


Mi.10a
300 PLN
16906

1859 list z Leobschütz (Głubczyce) do Niemiec, znaczek unieważniony pięknie odbitym stemplem numerowym z liczbą 831 w czterech okręgach. Dodatkowo ramkowy stempel nadawczy miejscowości.


Mi.10a
450 PLN
16907

1859-62 znaczki unieważnione stemplami: Sorau (Żary), Wendwanow i Clempenow.


50 PLN
16908

1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Alt Colziglow (Kołczygłowy).


Mi.11a
150 PLN
16909

1861 znaczek na wycinku unieważniony stemplem Myslowitz (Mysłowice).


Mi.18
120 PLN
16910

1861 kompletny składany list z Zippnow (Sypniewo) do Jastrowia, list wielokrotnie przeadresowany, spektakularna ilość adnotacji i pieczęci pocztowych w poszukiwaniu adresata, bądź list okólnik. List trafił do Czaplinka (Tempelburg), Tuczna, Wałcza, Człopy i Mirosławca.


180 PLN
16911

1866 list składany z Beuthen (Bytom) do Tarnowitz (Tarnowskie Góry), stempelek składnicy pocztowej "TARNOWITZ / Packkammer", stempel listonosza "Feykisch".


120 PLN
16912

1867 ZAŁOŚCE, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Załoźcu.


Mi.37I 
36 PLN
SOLD
16913

1867 GRZYMAŁÓW, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1867 roku, czytelnie unieważniony rzadkim polskim miejscownikiem w Grzymałowie.


Mi.37I 
36 PLN
SOLD
16914

1868 list polecony wysłany 29.8 z Wiednia do Tarnowa na ręce biskupa tarnowskiego Jego Ekscelencji Józefa Alojzego Pukalskiego, owalny datownik nadawczy WIEN RECOMMAND; na odwrocie dwie pieczęci lakowe, w tym biskupia; walor w doskonałym stanie zachowania.


200 PLN
16915

1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1 grosz, wysłany 17 5 z Kwidzyna do miejscowości Lipowa koło Śliwic (Königsbruch bei Gr.Schliewitz), jednoobrączkowy datownik nadawczy MARIENWERDER; na odwrocie stempelek nadejścia i pieczęć lakowa nadawcy; dobry stan zachowania.


Mi.4
50 PLN
16916

1871 list z Drohobycza do Lwowa.


Mi.U55
70 PLN
16917

1872 kompletny składany list z Samboru do Lwowa, na odwrocie kasownik odbiorczy.


Mi.38
100 PLN
16918

1874 II wydanie Niemiec, 1 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 22 10 z miejscowości Strzelce Opolskie do Kotulina, znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem GROSS-STREHLITZ, na odwrocie kasownik odbiorczy (GROSS-KOTTULIN) z 23.10; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.


Mi.16
100 PLN
16919

1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamin (Piekary Śląskie).


50 PLN
16920

1874 obwoluta listu z Beuthen (Bytomia) do Kamitz (Kamienica).


40 PLN
16921

1875 karta pocztowa za 5 kop wysłana 18.XI z Rygi do miejscowości Felin (obecnie Viljandi w Estonii), kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P2a 
50 PLN
16922

1875 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta za 4 kop przeznaczona do korespondencji miejscowej; słabszy stan zachowania (niewielkie miejscowe przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław SKIRMUNT.


Mi.P4 
40 PLN
SOLD
16923

1875 składany list na formularzu Trybunału Cywilnego w Warszawie do Podgórza, stempel "INTERS RZĄDOWY" w ramce, bardzo rzadki austriacki stempel graniczny z oznaczeniem kraju pochodzenia "RUSSIE" w owalu, na odwrocie stempel nadawczy z Warszawy i stemple odbiorcze z Kraków Dworzec i Podgórze.


360 PLN
16924

1878 list z Nowego Targu do Neumark.


40 PLN
16925

1881 kompletna gazeta SŁOWO w języku rosyjskim wysłana z Przemyśla opłacona austriackim znaczkiem gazetowym.


80 PLN
16926

1882 karta pocztowa za 3 kop wysłana 6.VI z Warszawy do Berlina, znak opłaty skasowany datownikiem "ВАРШВА 4 ЭКСПЕД." odciśniętym dodatkowo poniżej; dobry stan zachowania.


Mi.P5
40 PLN
16927

1882 karta pocztowa za 3 kop datowana "18/4 82 Station Kowal", wysłana 6.4 do Włocławka, przesłana wagonem pocztowym nr.27 relacji Warszawa-Aleksandrów - kasownik POCZTOWY WAGON No.27 (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.27) z wyróżnikiem "7", znak opłaty skasowany nieczytelnie odciśniętym datownikiem, datownik odbiorczy Włocławek na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.P5 
80 PLN
16928

1883 całostka z drukiem firmowym na odwrocie z Ustrzyk.

Fi.Cp4I
30 PLN
16929

1883 list polecony z Krościenka do Nowego Targu, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2.


Mi.46, 47
70 PLN
16930

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania (minimalne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.U30C 
40 PLN
16931

1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślady podlepek na odwrocie).


Mi.P6 
50 PLN
16932

1884 kartka z Wrocławia do Niemiec.


10 PLN
16933

1885 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 8/7 z Rzeszowa do Wiednia, kasownik odbiorczy LEOPOLDSTADT-WIEN; całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.Cp6
Mi.P46 
20 PLN
16934

1887 list składany z Niepołomic do Wojnicza, znaczek z ząbkowaniem 9½/9½ .


Mi.46
80 PLN
16935

1887 obwoluta listu z Breslau (Wrocław) do Mysłowic.


60 PLN
16936

1888 PRYMAS POLSKI, ARCYBISKUP GNIEŹNIEŃSKI I POZNAŃSKI - JULIUSZ DINDER, kompletny list z pełną treścią wysłany 22/12 z kancelarii Prymasa Polski do Bydgoszczy, dokument podpisany "+ Juliusz" - własnoręcznie przez Prymasa; przesyłka oznaczona "Portopflichtige Dienstsache" i zwolniona od opłaty pocztowej; na dole pokazano w powiększeniu zalepkę znajdującą się na odwrocie listu; dokument w idealnym stanie zachowania;

Juliusz Dinder - biskup niemiecki, jedyny Niemiec na tronie Prymasa Polski, pierwszy od czasów średniowiecza nie-Polak arcybiskup w Gnieźnie piastujący jednocześnie godność Arcybiskupa Poznańskiego; warto przypomnieć, że od 1572 w okresach bezkrólewia prymas sprawował funkcję interrexa (króla tymczasowego), czyli faktycznej głowy państwa.


600 PLN
16937

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (niewielki ślad podlepki na odwrocie).


Mi.P10I 
40 PLN