Auction 89. Communist Poland 1945-1952

21823

1950 "uszkodzone litery ROS" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym w literę O napisu GROSZY; miejscowy list polecony, wysłany 20.12; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; sygnowano Roszkowski, gwarancja.

Fi.475
Mi.626
200 PLN
21824

1950 "groszy", Bierut, cięty znaczek za 15 zł. z fioletowym stempelkiem dyrekcyjnego typu 23 - Warszawa (Fi.4400.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.475 nz
Mi.626 U
4 000 PLN
21825

1950 groszy, wycinek listu poleconego z Milejowa do Lublina opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze czarnym.

Fi.475, 519
Mi.626, 650
15 PLN
21826

1950 groszy, wycinek listu poleconego z Gdańska opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 2 w kolorze fioletowym.

Fi.475, 522
Mi.626, 654
20 PLN
21827

1950 groszy, front listu poleconego z Wilkowa nad Wisłą do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.475, 524
Mi.626, 656
20 PLN
21828

1950 groszy, list z Szczecina do Warszawy opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym.

Fi.475, 531
Mi.626, 669
15 PLN
21829

1950 groszy, list w Miejscu Piastrowym do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym, w czworobloku znaczek z błędem "kropka na brodzie".

Fi.475B2
Mi.626
70 PLN
21830

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, nienotowany dotąd znaczek za 18 zł. z lila stempelkiem bardzo rzadkiego typu 44, gwarancja Krawczyk.

Fi.476
Mi.627
100 PLN
21831

1950 "groszy" karta z hasłem propagandowym 21a z nadrukiem typu 3B, dofrankowana znaczkami z nadrukiem typu 26, wysłana 16.11.1951 z Katowic do Warszawy.

Fi.476, Cp124
Mi.627
40 PLN
21832

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, list wysłany 21.11 z Krakowa do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.477
Mi.628
40 PLN
21833

1950 groszy, list firmowy z Lublina do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.477
Mi.628
20 PLN
21834

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3 z grupy wyjątkowo spotykanych na oryginalnej korespondencji - 35 zł z serii rotograwiurowej "Prezydent Bierut" (wg.PZP grupa D), frankatura wielokrotna na liście wysłanym 17.12 ze Szczekocin do Warszawy, przesyłka nieznacznie przefrankowana (70 zamiast 60 gr), ale o zdecydowanie niefilatelistycznym obiegu; według podręcznika Polskie Znaki Pocztowe t.II s.419: "Do najpospolitszych znaczków spotykanych na terenie całego kraju (A) należy zaliczyć: ... 2) serię z portretem Prezydenta w rotograwiurze, z wyjątkiem rzadkiej wartości 6 zł i wyjątkowo rzadkiej 35 zł; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.478
Mi.629
400 PLN
21835

1950 "groszy", wydanie lotnicze - Bojownicy o wolność i demokrację, seria czysta z dyrekcyjnym nadrukiem groszy (Fi.300.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.489-91
Mi.617-19
250 PLN
21836

1950 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką na miejscowym liście poleconym z Warszawy na przedwojennej kopercie.

Fi.490
Mi.516
220 PLN
21837

1950 "grosze" - VIII Kongres Związków Zawodowych, pasek znaczków za 3 zł. z czarnym stempelkiem rzadkiego dyrekcyjnego typu 22 (jednym odwróconym), środkowy znaczek z błędem na poz.6 "kropka nad czapką", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.492
Mi.630
180 PLN
21838

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, 75 lecie UPU, nienotowany dotąd znaczek za 6 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.496
Mi.634
125 PLN
21839

1950 list polecony z Sędziszowa k. Ropczyc 12.1.50.

Fi.499, 505
Mi.534, 540
35 PLN
21840

1950 list polecony ze Słotwiny Brzeskiej 27.1.50 do Czechosłowacji, 8 znaczków po 5 zł.

Fi.501
Mi.539
30 PLN
21841

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 23, miejscowy list (druki) ofrankowany 3 znaczkami za 5 zł (Kongres Ludowy) z grupy bardzo rzadko spotykanych z nadrukiem, przesłany 2.5.51 z Muzeum Narodowego w Warszawie; dobry stan zachowania; sygnowano Roszkowski.

Fi.501
Mi.642
350 PLN
21842

1950 groszy, list z Szczecina do Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze czerwonym.

Fi.501, 513, 526
Mi.642, 658, 659
50 PLN
21843

1950 "groszy" prywatny nadruk (typ 60A i 60B wg.Ćwiertni), list (druki) z Biura Filatelistycznego L.Plewka w Lesznie Wlkp. ofrankowanym m.in. znaczkiem za 10 zł Kongres Ludowy z grupy rzadko spotykanych z nadrukiem, wysłany 20.11 z urzędu Leszno 1 do Krakowa; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.502, 513
Mi.643, 659
1 200 PLN
21844

1950 groszy, miejscowy list z Warszawy 7.12.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 24.

Fi.503
Mi.644
20 PLN
21845

1950 groszy, miejscowy list z Warszawy 9.12.50 opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 23.

Fi.503
Mi.644
20 PLN
21846

1950 groszy, front listu z Potoku Wielkiego do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.503
Mi.644
20 PLN
21847

1950 groszy, front listu firmowego z Motycz do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze czarnym.

Fi.503
Mi.644
20 PLN
21848

1950 groszy, miejscowy list z warszawy z oficjalnego pierwszego dnia obiegu znaczków z nadrukami groszy 6.11.1950 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze czarnym, gwarancja Wysocki.

Fi.503
Mi.644
400 PLN
21849

1950 groszy, list z Aleksandrowa Łódzkiego do Warszawy opłacona znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze czerwono liliowym.

Fi.503, 513
Mi.644, 659
40 PLN
21850

1950 "groszy" mieszana frankatura ze znaczkami w nowej walucie, znaczki z nadrukiem typu 8 na liście poleconym adresowanym do Kancelarii Cywilnej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Warszawa - Belweder, wysłanym 20.XI z miejscowości Mońki, kasownik odbiorczy 29.11 na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.503, 513, 531I
Mi.644, 659, 669II
200 PLN
21851

1950 groszy, front listu firmowego z Łodzi opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze zielonym.

Fi.503, 519, 525
Mi.644, 650, 657
40 PLN
21852

1950 groszy, front firmowego listu poleconego z Niemce do Lublina opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 4 w kolorze fioletowym.

Fi.503, 525
Mi.541, 657
20 PLN
21853

1950 groszy, list polecony z Białegostoku do Warszawy opłacony frankaturą mieszaną w tym znaczkiem z nadrukiem groszy typ 8 w rzadszym kolorze czerwonym.

Fi.503, 530
Mi.644, 668
80 PLN
21854

1950 groszy, list polecony z Łodzi 1 do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.503, 530
Mi.644, 668
40 PLN
21855

1950 groszy, list z Wrocławia do Wałbrzycha opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze czarnym.

Fi.504, 523
Mi.645, 655
30 PLN
21856

1950 III Zjazd Związku Zawodowego Pracowników Poczt i Telekomunikacji, znaczki w czworobloku, czyste (Fi.60.-).

Fi.509
Mi.544
40 PLN
21857

1950 III Zjazd Związku Zawodowego Pracowników Poczt i Telekomunikacji znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 22.1.

Fi.509
Mi.544
30 PLN
21858

1950 groszy, znaczek z nadrukiem groszy typ 5.

Fi.509
Mi.647
15 PLN
21859

1950 rocznik znaczków czystych (Fi.215.-).

Fi.509-41
Mi.544-679
130 PLN
21860

1950 rocznik znaczków czystych, w tym dodatkowo odmiany: 513b, 527II, 531I, 541b (Fi.234,50).

Fi.509-41, 527II, 531I
Mi.544-679
240 PLN
21861

1950 Wydanie lotnicze, znaczek czysty.

Fi.510
Mi.545
20 PLN
21862

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek o wysokim nominale 500 zł. z fioletowym stempelkiem typu 32, gwarancja Krawczyk.

Fi.510
Mi.648
150 PLN