The auction will end on 05.10.2020

Auction 89. WW2 foreign postage

19446

Mi.414
100 PLN
19447

Mi.414
100 PLN
19448

Mi.469
50 PLN
19449

Mi.P251
30 PLN
19450

Mi.512, 514, 516
80 PLN
19451

Mi.D138, D140
320 PLN
19452

1937 Marchia Graniczna Poznańskie-Prusy Zachodnie (Grenzmark Posen-Westpreußen), całostka z 6 Pf wysłana 14.1 z miejscowości Czyżkowo (Ziskau) do Złotowa (Flatow), zwraca uwagę datownik ZISKAU FLATOW (GRENZM. POSEN-WESTPR.), stempelek wpływu urzędu w Złotowie; karta pionowo zgięta (ślady archiwizacji).

Mi.P226
50 PLN
19453

150 PLN
19454

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, dofrankowana całostka datowana 14.XII wysłana z Żychlina do Bukaresztu, znaki opłaty skasowane prowizorycznie - jednowierszowym stemplem ZYCHLIN, datownik odbiorczy z 24.XII; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo złamana).

Fi.AnN7, AnNCp3
Mi.518, P226II
50 PLN
19455

Mi.675
80 PLN
19456

1939 kartka z Sosnowca 23.12.39 do Berlina.

15 PLN
19457

1939-41 zestaw wycinków z Łaz i Łazisk.

50 PLN
19458

35 PLN
19459

1939 list z Sosnowca 16.12.39 do Niemiec.

15 PLN
19460

90 PLN
19461

70 PLN
19462

1939 Obszary anektowane przez Niemcy, kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z urzędu pocztowo-telegraficznego z miejscowości Wodzisław Śląski (niem.Loslau), polskie przedwojenne i niemieckie z okresu okupacji: datowników, kasowników, stempla nagłówkowego, pieczęci do laku; odbitki sporządzono 19.10.1939 roku; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
19463

1939 miejscowo użyta kartka ze Lwowa po zajęciu przez wschodnich terenów Polski przez ZSRR opłacona radzieckim znaczkiem, polski datownik, kartka złamana w dwóch miejscach.

80 PLN
19464

Fi.AnL27-29
Mi.443-45
40 PLN
19465

Fi.AnLbl.2
Mi.bl.2
120 PLN
19466

Fi.AnN2, AnN5, AnNCp3
Mi.513, 516, P226II
50 PLN
19467

1940 niemiecka okupacja Francji - Lotaryngia, seria znaczków niemieckich z Hindenburgiem z nadrukiem Lothringen, na wycinkach skasowana 18-10 w Montigny-lès-Metz, dla znaczków skasowanych przedwojennymi stemplami francuskimi katalog Michel stosuje wysokie dopłaty (Mi.640 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.1-16
600 PLN
19468

1940-41 niemiecka okupacja Luksemburga, komplet znaczków, czyste, dobry stan zachowania (na kilku znaczkach przebarwienia od światła).

Mi.1-41
150 PLN
19469

1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.17-32
50 PLN
19470

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, unikalny lotniczy list polecony wysłany 14.12 z urzędu pocztowego Lwów 10 do Krakowa; ładnie ofrankowana koperta, fioletowe stempelki: polski polecenia i rosyjski "АВИО"; zalepka i stemple cenzury niemieckiej,

Mi.594, 682, 736
1 200 PLN
19471

Mi.P6-8
50 PLN
19472

Mi.P227I
200 PLN
19473

Mi.P236
40 PLN
19474

Mi.P236
50 PLN
19475

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - karta informacyjna z Oflagu IIB wysłana 3.6 do Tarnopola, w charakterze datownika nadawczego zastosowano numerator biurowy; stempelek cenzury obozowej; na odwrocie datownik odbiorczy Tarnopola z 26.VI "ТАРНОПIЛЬ СССР ТАРНОПОЛЬ" z wyróżnikiem "L" (Л); doskonały stan zachowania.

200 PLN
19476

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, Brody-Zamek - obóz dla polskich jeńców w ZSRR budujących pod nadzorem NKWD drogi, m.in. strategiczną Nowogród Wołyński - Lwów, karta podwójna, część z opłaconą odpowiedzią wysłana 29.IV z Równego do Lublina, znaki opłaty unieważnione datownikiem "РОВНО СССР РОВНО РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "w" (В); adnotacja cenzury niemieckiej "B XIX"; bardzo dobry stan zachowania.

160 PLN
19477

300 PLN
19478

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, formularz kartkowy wysłany 15.5 z Kalisza do obozu jenieckiego Stalag IXC, zwraca uwagę prowizoryczny kasownik nadawczy KALISCH z częściowo usuniętym napisem, stempelek cenzora obozowego nr.14.

80 PLN
19479

1940-1 zestaw wycinków z Libiąża, Zabrzegu i innych.

35 PLN
19480

1940-1 zestaw wycinków z Będzina, Olkusza, Dąbrowy i Krzepic.

50 PLN
19481

1940-1 zestaw wycinków z Lipic.

25 PLN
19482

1940-1 zestaw wycinków z Będzina.

20 PLN
19483

1940 zestaw wycinków z Opatowa.

10 PLN
19484

1940-1 zestaw wycinków z Mierzyna.

20 PLN
19485

1940 list z Sosnowca 4.4.40 do Będzina.

15 PLN