The auction will start on 11.09.2020

Auction 88. Neubrandenburg

Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12222

1943 "w dzień Bożego Narodzenia ..." grafika obozowa według projektu Bolesława Malisza, rytował Wacław Bulzacki, karta nosząca ślady szycia do listownika (por. aukcja LXXXIV lot 21578), co wskazuje, że była wysłana poza obóz; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


1 200 PLN
12223

1944 Kaplica, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym (Fi.450.-), ciekawe uszkodzenia lewej i dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

Fi.1
350 PLN
12224

1944 Kaplica, znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym z dużymi marginesami (Fi.450.-), ciekawe uszkodzenie dolnej ramki, gwarancja Schmutz.

Fi.1
400 PLN
12225

1944 kaplica, gwarancja Schmutz.

Fi.1
400 PLN
12226

1944 świetlica, gwarancja Schmutz.

Fi.2
700 PLN
12227

1944 Świetlica, kasowany znaczek za 5 f. w kolorze czarnym (Fi.450.-), gwarancja Schmutz.

Fi.2
400 PLN
12228

1944 świetlica, znaczek w kolorze czarnym na papierze brunatnym prążkowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.2
400 PLN
12229

1944 świetlica, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim o nakładzie 106 sztuk, gwarancja Jendroszek, Befund Szymczak.

Fi.3
2 000 PLN
12230

1944 wydanie obiegowe - różne rysunki, odmiany 4ax4C, 5Iax4C, 6bx3C i 7Iax4C, wszystkie poza rzadkim za 20 f. (nakład 234 szt.) gumowane, bardzo trudna do złożenia seria, gwarancja Schmutz.

Fi.4-7C
800 PLN
12231

1944 Syrenka, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
70 PLN
12232

1944 Syrena, nierozcięta parka z pięcioznaczkowego ciętego arkusika drukarskiego na papierze szarym gładkim bibułkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
200 PLN
12233

1944 wydanie obiegowe - Syrena, kasowany wirnikiem cięty znaczek za 10 f. na bibułkowym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.4ay1A
70 PLN
12234

1944 kaplica obozowa, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5Iax4C
140 PLN
12235

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, kasowany znaczek za 20 f. (Fi.450.-), gwarancja Schmutz.

Fi.8
400 PLN
12236

1944 rocznica odzyskania przez Polskę dostępu do morza, gwarancja Walisch.

Fi.8
360 PLN
12237

1944 rocznica odzyskania przez Polskę dostępu do morza, gwarancja Korszeń.

Fi.8
400 PLN
12238

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza, znaczek za 20 f. (Fi.450.-), gwarancja Schmutz.

Fi.8
450 PLN
12239

1944 Caritas, czysty znaczek za 5 f., odmiana w kolorze ciemnofioletowobrązowym na papierze gładkim średnim gumowanym, w katalogu winien być oznaczony jako 9ax1 (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostaje błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo skatalogowana), gwarancja i pełen opis cech Schmutz.

Fi.9ax1
300 PLN
12240

1944 Caritas, gwarancja Schmutz.

Fi.9ax2
180 PLN
12241

1944 Caritas, dwa znaczki, odmiana koloru ciemnofioletowobrązowa na papierze gładkim grubym z pełną oryginalną gumą i nieopisana w katalogu odmiana koloru szaroczarna na tym samym papierze, ale niegumowanym (UWAGA: zapis w katalogu Fischera mimo poprawek pozostał błędny, żadna istniejąca odmiana nie jest prawidłowo oznaczona gwiazdkami - na papierze grubym gumowanym występują znaczki o odcieniu fioletowym - 9ax2 i czarnym - 9bx2, ale większość czarnych wydano jako niegumowane), gwarancja Schmutz.

Fi.9ax2, 9bx2
600 PLN
12242

1944 Caritas, guma w słabym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.9bx1
100 PLN
12243

1944 kaplica, koperta na prążkowanym papierze pakunkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.Ck1
500 PLN
12244

1944 Gryf, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp1
100 PLN
12245

1944 Gryf, całostka za 10 fen na papierze o poziomych włóknach papieru, długość całkowita napisu i znaku opłaty 90 mm - typ 2 (w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara), z błędami: "kropka nad dolnym ramieniem K" i "wypustka w lewym górnym rogu znaku opłaty"; doskonały stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.Cp1
150 PLN
12246

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o ciemnym znaku opłaty, format 70x100mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.I.yu; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 6/2013: "formaty 100 x 70 mm normatywne [-] spotyka się rzadko. Podobno duży format bywał tylko w nakładzie pierwszym."; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp2a
160 PLN
12247

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze białym prążkowanym o jaśniejszym znaku opłaty w wąskim formacie (55x95mm) - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.III.yt; karta-druk biblioteczny na odwrocie nadruk tekstu zawiadomienia i stempelek z gryfem, znak opłaty unieważniony jednowierszowym datownikiem "30.MARZ.1944" Poczty oflagu IIE; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "białym prążkowanym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek o formacie wąskim 52-61x93-100mm"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.Cp2a
240 PLN