Page:
Polonica on foreign stamps
Poz# Features Catalog Description Actual price
16412

1904 kartka nadana z Paryża z urzędu pocztowego przy placu imienia Fryderyka Chopina.

20 PLN
SOLD
16413

1906 kartka nadana z Paryża z urzędu pocztowego przy placu imienia Fryderyka Chopina.

20 PLN
SOLD
16414

Mi.P236 

1938 karta pocztowa z ilustracją Lądek-Zdrój (Bad Landeck) z sygnaturą 38-111-1-B6, wysłana 10.6 z Görlitz do Saalberg.

25 PLN
16415

Mi.P305

1941 karta pocztowa z ilustracją Wejherowo (Neustadt Reichsgsau Danzig-Westpreußen) z sygnaturą 42-5-1-B22, czysta.

40 PLN
16416

Mi.Z8, 120

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.V z Panamy do Detroit; bardzo dobry stan zachowania.

160 PLN
16417

Mi.512-24

1943 flagi krajów okupowanych przez państwa osi (Niemcy, Włochy, Japonię) - wśród nich flaga Polski, seria znaczków amerykańskich, czysta.

50 PLN
16418

Mi.523

1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
16419

1950 "POLPEX 1950" pamiątkowa winieta w formie bloczka wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 90-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.

50 PLN
16420

Mi.227-29 

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.

100 PLN
16421

Mi.132-34

1955 Berlin Zachodni, na znaczku za 10+5 Pf przedstawiono św.Jadwigę Śląską, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

20 PLN
SOLD
16422

1959 HELENA, zestaw 6 kart pocztowych każda wysłana z miejscowości o nazwie Helena w innym stanie USA: Alabamie, Arkansas, Kalifornii, Montanie, Ohio, Oklahomie.

100 PLN
16423

1960 "POLPEX 1960" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 100-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.

100 PLN
16424

1960 "POLPHILEX 1960 POLSKA WYSTAWA ZNACZKÓW" - zorganizowana z okazji 100-lecie pierwszego polskiego znaczka, pamiątkowa koperta ze stempelkiem organizatora - Związku Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
16425

1960 Ignacy Jan Paderewski, Wystawa Filatelistyczna upamiętniająca setną rocznicę jego urodzin i jednocześnie sto lat od wydania pierwszego polskiego znaczka, arkusik numerowany.

80 PLN
16426

Mi.1347-48

1962 Bułgaria - Międzynarodowy Kongres Astronautyczny w Warnie, na znaczku za 5 St Konstanty Ciołkowski; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

20 PLN
16427

Mi.852-58

1964 Afganistan - Afgański Czerwony Półksiężyc, na znaczkach za za 100 i 200 Pt pokazano Marię Skłodowską z mężem Piotrem Curie; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

75 PLN
SOLD
16428

1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość.

40 PLN
16429

1965 25 rocznica Bitwy o Anglię, koperta z dodatkową nalepką Polskich Sił Powietrznych.

40 PLN
16430

1965 koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 10.IV w Leicester z okazji wystawy POLPHILEX 65.

40 PLN
16431

1965 kanadyjska koperta z okolicznościowym nadrukiem POLISH ENGINEERING REVIEW - TECHNIK POLSKI - czasopismo Stowarzyszenia Inżynierów Polskich w Kanadzie, przedstawiającym okładkę numeru z 1944 roku z Kazimierzem Gzowskim, wysłana 16.III z Hull do Warszawy.

30 PLN
16432

Mi.270-85

1966 Berlin Zachodni - historyczne budowle, na znaczku za 5 Pf przedstawiono Bramę Portową (niem.Berliner Tor) w Szczecinie, a na znaczku za 2DM salę ratusza ze Lwówka Śląskiego - swoiste "polonicum" będące przedmiotem "wojny pocztowej" między Polską, a Republiką Federalną Niemiec; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
16433

1966 25-lecie 5 Kresowej Dywizji Piechoty, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 17.IX w Londynie.

30 PLN
16434

1966 7 Pułk Strzelców Konnych Wielkopolskich, ilustrowana karta pocztowa z serii Kawaleria RP wydana w nakładzie ok.40 sztuk z okazji 1000-lecia Polski.

100 PLN
16435

1966 1000-lecie państwa polskiego.

20 PLN
16436

1966 Komitet Obchodu Tysiąclecia Chrztu Polski, komplet 6 bloczków oficjalnych - okolicznościowych winiet wg. projektów znaczków Poczty Watykańskiej autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej wydanych staraniem Komitetu, na każdym z bloczków wizerunek kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia; rzadkie, patriotyczne wydawnictwo.

200 PLN
16437

1966 okolicznościowa winietka wydana nakładem Związku Inwalidów Wojennych P.S.Z. w NRF z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

50 PLN
16438

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

45 PLN
16439

1966 nalepki okolicznościowe rytowane w stali z okazji wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii.

250 PLN
16440

1966 bloczek okolicznościowy wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii.

100 PLN
16441

1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium.

60 PLN
16442

Mi.1600 P

1967 100 rocznica urodzin Marii Curie-Skłodowskiej, zestaw dziewięciu prób znaczka za 0,60 Fr., autor i rytownik Jean Pheulpin, jedna pojedyncza jednobarwna oraz dwa paski zawierające po trzy próby jednobarwne i jedną dwubarwną, poza widocznym na skanie zgięciem przechodzącym przez jedną próbę (nie jest liczona) zachowane w pięknym stanie.

1 200 PLN
16443

1968 Wystawa filatelistyczno-dokumentarna Broni Pancernej Londyn 6-8.XII, karta z blokiem pamiątkowym, ostemplowana okolicznościowo w dniu otwarcia wystawy.

40 PLN
16444

1970 nalepka okolicznościowa z okazji pogrzebu gen. Andersa.

90 PLN
16445

1974 30 rocznica bitwy o Monte Cassino, znaczek na dekoracyjnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 18.V w Londynie.

30 PLN
16446

1975 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Karpackiej w bitwie o Narvik, znaczki na karcie, ostemplowane okolicznościowo 20.IV na wystawie POLPHILEX 75.

20 PLN
16447

1975 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Karpackiej w bitwie o Narvik, znaczek na ilustrowanej karcie, ostemplowany okolicznościowo 20.IV w Londynie na wystawie POLPHILEX 75.

40 PLN
16448

1978 60-rocznica powstania 7 Pułku Ułanów Lubelskich im.Gen.K.Sosnkowskiego, specjalna widokówka pamiątkowa (seria I, Nr.10) ostemplowana okolicznościowo 1.XI w Londynie.

50 PLN
16449

1978 60-rocznica powstania 7 Pułku Ułanów Lubelskich im.Gen.K.Sosnkowskiego, specjalna widokówka pamiątkowa (seria I, Nr.9) ostemplowana okolicznościowo 1.XI w Londynie.

50 PLN
16450

Mi.659 

1979 Międzynarodowa Wystawa POLPHIL 79 w Melbourne, efektowna całość ostemplowana okolicznościowo 19.XI; znaczek z pamiątkowym dodrukiem na dolnym marginesie.

40 PLN
16451

1979 200-lecie śmierci Kazimierza Pułaskiego, amerykańska całostka, czysta.

20 PLN