Auction 88. PoW Gross Born camp

12172

1944 Święto Artylerii, kasowany na wycinku znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
60 PLN
12173

1944 Powstanie Wielkopolskie, znaczek za 20 gr. z międzypolem po lewej, gwarancja.

Fi.28
80 PLN
12174

Fi.28
40 PLN
12175

1944 całostka obiegowa bez ilustracji na odwrocie.

Fi.Cp7II
200 PLN
12176

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
12177

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o szarooliwkowym znaku opłaty wysłana 9.IV, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp13
160 PLN
12178

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o ciemnym znaku opłaty, format 55x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; datowana 1.VII karta-druk biblioteczny przesłana 20.IX, znak opłaty unieważniony datownikiem Gross-Born; według artykułu P.Pelczara w "Przeglądzie Filatelistycznym" 3/2013 na papierze: "żółtawobrązowym drukowano [-] nieliczne kartki dla bibliotek"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (całostka pionowo zgięta); gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp18y
250 PLN
12179

1944 Dni Morza, dwie czyste karty pocztowe na dwóch rożnych gatunkach papieru i odmiennych kolorach znaku opłaty; gwarancja.

Fi.Cp19
320 PLN
12180

1944 Dni Morza, całostka.

Fi.Cp19
60 PLN
12181

1944 Dni Morza, unikalna karta pocztowa z odwróconym znakiem opłaty za 10 f. w kolorze szaroniebieskim; w całej poczcie obozowej odnotowano jedynie kilka przypadków podobnych błędów, a taka karta nie była dotąd oferowana, piękny stan, gwarancja z opisem "odwrócony znak wartości" Schmutz.

Fi.Cp19 B
12 000 PLN
12182

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
12183

1944 Rok Olimpijski, karta z brunatnoczerwonym znakiem opłaty o wymiarach 92x75 mm ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" stawianym w pierwszym dniu wystawy na marginesie bloku Neubranbenburg; na znaku opłaty całostki bardzo rzadkie; dobry stan zachowania; temat - OLIMPIADA; gwarancja i opis.

Fi.Cp20y
300 PLN
12184

1944 Warszawa walczy, karta pocztowa wysłana 24.XII, dodatkowo odciśnięty trzywierszowy stempelek okolicznościowy "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego, stosowano w przeciągu zaledwie kilku godzin!!! słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp21
80 PLN
12185

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja.

Fi.Cp21
60 PLN
12186

Fi.Cp21
45 PLN
12187

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
12188

1944 Warszawa walczy, dwie całostki w kolorach jasnoszarym i szarym.

Fi.Cp21
70 PLN
12189

Fi.Cp21
25 PLN
12190

Fi.Cp22b
100 PLN
12191

Fi.Cp22b
90 PLN
12192

1944 CZĘŚCIOWO NIEODBITY NAPIS "OBOZU II D", całostka o oliwkowym znaku opłaty z serii herby miast - Kraków; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
250 PLN
12193

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 24.XII; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
12194

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
100 PLN
12195

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
12196

1944 herby miast, całostka w kolorze szarym.

Fi.Cp26
20 PLN
12197

Fi.Cp26
20 PLN
12198

Fi.Cp27
300 PLN
12199

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
12200

1944 karty świąteczne, komplet 3 ilustracji w kolorach: niebieskim, czerwonym, zielonym; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie karty "zielonej" nieznaczne przebarwienia); gwarancja.

Fi.Cp28, 29a, 29b
800 PLN
12201

Fi.Ia, b
1 200 PLN
12202

Fi.bl.2
300 PLN
12203

Fi.bl.3
1 250 PLN
12204

Fi.bl.3
500 PLN
12205

Fi.bl.3
1 000 PLN
12206

Fi.bl.4
900 PLN
12207

Fi.bl.4
1 250 PLN
12208

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.25000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
5 000 PLN
12209

1944 rocznica obrony Warszawy, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie (Fi.250.-), zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie oba znaczki opłaty z bloku są czyste, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
200 PLN
12210

Fi.bl.7
360 PLN
12211

Fi.bl.7
250 PLN