Page:
PoW Murnau camp
Poz# Features Catalog Description Actual price
12044
Fi.1A

1942 budynek obozowy, niekatalogowana odmiana znaczka w kolorze czarnym na szarożółtawym, gładkim, średnim, drzewnym, znaczek niegumowany, gwarancja Jungjohann, Befund Szymczak.

900 PLN
12045
Fi.1ayC

1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

240 PLN
12046
Fi.1bx1A FFi

1942 Budynek obozowy, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 10 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

100 PLN
12047
Fi.1byC

1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w odcieniu szaroczarnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Krawczyk.

300 PLN
12048
Fi.2-3ay1C

1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk.

800 PLN
12049
Fi.2ay1A

1942 druty, kartka obiegowa wysłana 25.2.43, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

1 100 PLN
12050
Fi.2ay3A

1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym niekatalogowany na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz.

12 000 PLN
12051
Fi.2b-3ay1C

1942 Druty, seria czysta w kolorach szaroniebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

900 PLN
12052
Fi.3ay1C

1942 druty, znaczek na papierze gumowanym y1, gwarancja Schmutz.

800 PLN
12053
Fi.3ay1C

1942 druty, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

400 PLN
12054
Fi.4 P

1942 Trąbka pocztowa, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 15 f. autorstwa Tadeusza Kluźniaka, odbita z pojedynczej kliszy na papierze białym gładkim grubym w kolorze czerwonobrunatnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera, może być skatalogowana jako odmiana znaczka 3.1.4.1. o nakładzie 22 szt.; rotbraun, verlaufene Farbe (rozlana farba) - to wszystko cechy charakterystyczne dla tej próby, nowa gwarancja Schmutz.

3 200 PLN
12055
Fi.4ax1A FFi

1942 Trąbka pocztowa, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, potrójnie nacinane na dole, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

80 PLN
12056
Fi.4ay2A

1942 trąbka pocztowa, rzadki na korespondencji cięty znaczek w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.), karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany Korszeń.

900 PLN
12057
Fi.4ay2A

1942 Trąbka pocztowa, bardzo rzadki na korespondencji cięty znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.) - widoczna (u góry) krawędź gazety i czarny poziomy pasek (u dołu) - fragment druku, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); dobry stan zachowania (kartka z kilkoma drobnymi zagięciami); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja i opis odmiany Korszeń.

1 500 PLN
12058
Fi.4ay2A

1942 trąbka pocztowa, znaczek na papierze y2 - najprawdopodobniej margines z gazety, na brzegu fragment tekstu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

200 PLN
12059
Fi.4by3C

1942 trąbka pocztowa, kartka z dodatkowym stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie pod znaczkiem Korszeń.

600 PLN
12060
Fi.6x1A FFi

1942 Wystawa rybacka, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

80 PLN
12061
Fi.7by1C

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

200 PLN
12062

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania.

120 PLN
12063

1942 Tadeusz Kluźniak, oliwkowa odbitka próbna ilustracji wykorzystanej sporadycznie na odwrocie całostek poczty obozowej, o wiele rzadsza od późniejszej wersji różniącej się detalami rysunku i układem napisu, przede wszystkim rozjaśniono tło pod literami, które w tej wersji są słabo czytelne, ołówkowy podpis autora "Tadeusz"; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.6; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

2 000 PLN
12064
Fi.3ay1C

1943 druty, kartka z życzeniami świątecznymi, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

1 500 PLN
12065

Fi.8IIayC,+ byC + cyC

1943 Góry, unikalny czworoblok znaczków za 20 f., każdy inny, oba górne w kolorze jasnoszarozielonym od góry ze skraju arkusza drukarskiego, dodatkowo lewy bez perforacji po lewej stronie, prawy dolny w kolorze ciemnoszarozielonym, lewy dolny w kolorze czarnozielonym (powinien być katalogowany jako 8IIcyC) i tak jak znaczek nad nim bez perforacji po lewej stronie, wszystkie odbite głębiej wyrytą kliszą II, choć lewy dolny jest w tak intensywnej barwie, ze widać efekt tzw."ciemnego nieba" jak dla znaczków odbitych kliszą I, wszystkie znaczki są gumowane więc barwy nie są zmienione, każdy gwarancja i opis koloru Schmutz.

1 800 PLN
12066
Fi.8IIbyC

1943 góry, marginesowy pasek znaczków w kolorze zielononiebieskim, górny znaczek zmatowienia na gumie, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem odmiany koloru i oznaczenia Schmutz.

800 PLN
12067
Fi.9x4C

1943 Wdowa, kasowany znaczek za 25f. na papierze białym szorstkim sztywnym, cięty z trzech stron, gwarancja i opis odmiany Krawczyk.

200 PLN
12068
Fi.9yC

1943 Wdowa, znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis odmiany Korszeń.

175 PLN
SOLD
12069
Fi.10x1C

1943 menażka, znaczek w mieniącym kolorze niebieskozielonym z niespotykanym przyciemnieniem po prawej, na papierze białym gładkim grubym, lekko zagnieciony, przebarwienia powierzchniowe w naturze prawie niewidoczne, gwarancja i opis 8c Schmutz.

250 PLN
12070
Fi.10y1C

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu niebieskawozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

150 PLN
12071
Fi.10y1C

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu szarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

150 PLN
12072
Fi.10y1C

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na górze brak nacięć - jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz.

160 PLN
12073
Fi.10y1C

1943 Menażka, piękny marginesowy znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Korszeń.

120 PLN
12074
Fi.10y1C

1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Kronenberg.

300 PLN
12075
Fi.10y1C

1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Schmutz.

120 PLN
12076
Fi.10y1C

1943 menażka, gwarancja Schmutz.

80 PLN
12077
Fi.10y1C

1943 menażka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

60 PLN
12078

1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające symfoniczną orkiestrę obozową; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach).

120 PLN
12079
Fi.3A

1944 druty, rzadki na korespondencji cięty znaczek na papierze gazetowym z fragmentem tekstu na marginesie, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany Schmutz.

1 600 PLN
12080
Fi.10x1C

1944 menażka, kartka z życzeniami, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

600 PLN
12081
Fi.12P

1944 kraty, niekatalogowana próba w kolorze czarnym na papierze białym gładkim niegumowanym, gwarancja Schmutz.

3 200 PLN
12082
Fi.12P

1944 kraty, próba znaczka w kolorze szarym na papierze białym gładkim grubym nie występującym na znaczkach definitywnych, gwarancja i opis Schmutz.

2 400 PLN
12083
Fi.12ax

1944 kraty, parka znaczków na papierze niegumowanym w kolorze szaroniebieskim, prawy znaczek z ciekawą usterką w postaci nie dodruku dużej części rysunku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

480 PLN