The auction will start on 11.09.2020

Auction 88. PoW Murnau camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12044

1942 budynek obozowy, niekatalogowana odmiana znaczka w kolorze czarnym na szarożółtawym, gładkim, średnim, drzewnym, znaczek niegumowany, gwarancja Jungjohann, Befund Szymczak.

Fi.1A
900 PLN
12045

1942 Budynek obozowy, znaczek za 10 f. w kolorze szarym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.1ayC
240 PLN
12046

1942 Budynek obozowy, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 10 f. w kolorze czarnym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

Fi.1bx1A FFi
100 PLN
12047

1942 Budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. niekatalogowany w odcieniu szaroczarnym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.1byC
300 PLN
12048

1942 Druty, seria w jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1100.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.2-3ay1C
800 PLN
12049

1942 druty, kartka obiegowa wysłana 25.2.43, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.2ay1A
1 100 PLN
12050

1942 DRUTY - NIEKATALOGOWANA ODMIANA ZNACZKA "WZORCOWEGO"; cięty znaczek za 10 fen. w kolorze granatowym niekatalogowany na papierze szarym gąbczastym grubym gazetowym; według podręcznika Machowskiego: "Znaczki wykazane pod poz.Ia i b oraz IIa i b [tj.wydrukowane dnia 12.11.42] są tzw. znaczkami "wzorcowymi". Zostały one specjalnie starannie odbite, z szerokimi obrzeżami (4-6 mm), na grubym, obustronnie satynowanym papierze (prawdopodobnie z zeszytu), względnie szarym (prawdopodobnie z atlasu)." - odmiana na papierze gazetowym nie została początkowo zauważona; to najwyżej kilka sztuk ze wszystkich 50 znaczków "wzorcowych" wydanych na sztywnych papierach (x3 - biały gładki sztywny, y2 - szary gładki gruby); jest najpewniej egzemplarzem jednostkowym, a użyta pocztowo unikalnym; karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); znaczek unieważniony datownikiem dwuobrączkowym z datą "25.4.43"; unikalny walor z oryginalnego obiegu w dobrym stanie zachowania (miejscowe przebarwienia); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (własnoręczny opis ołówkiem "2.1.2"), autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; sygnowane Zierer, gwarancja i opis "2ay3A pap.gazetowy (nakł. 12.11.42)" Schmutz.

Fi.2ay3A
12 000 PLN
12051

1942 Druty, seria czysta w kolorach szaroniebieskim i zielonym, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.2b-3ay1C
900 PLN
12052

1942 druty, znaczek na papierze gumowanym y1, gwarancja Schmutz.

Fi.3ay1C
800 PLN
12053

1942 druty, praktycznie nie widoczny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.3ay1C
400 PLN
12054

1942 Trąbka pocztowa, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 15 f. autorstwa Tadeusza Kluźniaka, odbita z pojedynczej kliszy na papierze białym gładkim grubym w kolorze czerwonobrunatnym; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych Manfreda G.Hebera, może być skatalogowana jako odmiana znaczka 3.1.4.1. o nakładzie 22 szt.; rotbraun, verlaufene Farbe (rozlana farba) - to wszystko cechy charakterystyczne dla tej próby, nowa gwarancja Schmutz.

Fi.4 P
3 200 PLN
12055

1942 Trąbka pocztowa, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, potrójnie nacinane na dole, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

Fi.4ax1A FFi
80 PLN
12056

1942 trąbka pocztowa, rzadki na korespondencji cięty znaczek w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.), karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany Korszeń.

Fi.4ay2A
900 PLN
12057

1942 Trąbka pocztowa, bardzo rzadki na korespondencji cięty znaczek za 15 f. w kolorze brunatnym na szarym gąbczastym średnim papierze gazetowym (nakład 140 szt.) - widoczna (u góry) krawędź gazety i czarny poziomy pasek (u dołu) - fragment druku, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną w kolorze niebieskim "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); dobry stan zachowania (kartka z kilkoma drobnymi zagięciami); pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja i opis odmiany Korszeń.

Fi.4ay2A
1 500 PLN
12058

1942 trąbka pocztowa, znaczek na papierze y2 - najprawdopodobniej margines z gazety, na brzegu fragment tekstu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.4ay2A
200 PLN
12059

1942 trąbka pocztowa, kartka z dodatkowym stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie pod znaczkiem Korszeń.

Fi.4by3C
600 PLN
12060

1942 Wystawa rybacka, niebezpieczne fałszerstwo znaczka za 15 f. w kolorze brązowym na papierze białym gładkim średnim, poza szczegółami rysunku bardzo zbliżone do oryginału, ciekawy walor do specjalizacji.

Fi.6x1A FFi
80 PLN
12061

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f., w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.7by1C
200 PLN
12062

1942 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 100x147 mm przedstawiające orkiestrę obozową, na bębnie widoczny napis "Wojtek jazz"; na odwrocie stempelek cenzury z numerem 12; minimalnie słabszy stan zachowania.


120 PLN
12063

1942 Tadeusz Kluźniak, oliwkowa odbitka próbna ilustracji wykorzystanej sporadycznie na odwrocie całostek poczty obozowej, o wiele rzadsza od późniejszej wersji różniącej się detalami rysunku i układem napisu, przede wszystkim rozjaśniono tło pod literami, które w tej wersji są słabo czytelne, ołówkowy podpis autora "Tadeusz"; na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.6; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).


2 000 PLN
12064

1943 druty, kartka z życzeniami świątecznymi, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.3ay1C
1 500 PLN
12065

1943 Góry, unikalny czworoblok znaczków za 20 f., każdy inny, oba górne w kolorze jasnoszarozielonym od góry ze skraju arkusza drukarskiego, dodatkowo lewy bez perforacji po lewej stronie, prawy dolny w kolorze ciemnoszarozielonym, lewy dolny w kolorze czarnozielonym (powinien być katalogowany jako 8IIcyC) i tak jak znaczek nad nim bez perforacji po lewej stronie, wszystkie odbite głębiej wyrytą kliszą II, choć lewy dolny jest w tak intensywnej barwie, ze widać efekt tzw."ciemnego nieba" jak dla znaczków odbitych kliszą I, wszystkie znaczki są gumowane więc barwy nie są zmienione, każdy gwarancja i opis koloru Schmutz.

Fi.8IIayC,+ byC + cyC
1 800 PLN
12066

1943 góry, marginesowy pasek znaczków w kolorze zielononiebieskim, górny znaczek zmatowienia na gumie, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja z opisem odmiany koloru i oznaczenia Schmutz.

Fi.8IIbyC
800 PLN
12067

1943 Wdowa, kasowany znaczek za 25f. na papierze białym szorstkim sztywnym, cięty z trzech stron, gwarancja i opis odmiany Krawczyk.

Fi.9x4C
200 PLN
12068

1943 Wdowa, znaczek za 25 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis odmiany Korszeń.

Fi.9yC
175 PLN
SOLD
12069

1943 menażka, znaczek w mieniącym kolorze niebieskozielonym z niespotykanym przyciemnieniem po prawej, na papierze białym gładkim grubym, lekko zagnieciony, przebarwienia powierzchniowe w naturze prawie niewidoczne, gwarancja i opis 8c Schmutz.

Fi.10x1C
250 PLN
12070

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu niebieskawozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.10y1C
150 PLN
12071

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu szarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.10y1C
150 PLN
12072

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na górze brak nacięć - jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.10y1C
160 PLN
12073

1943 Menażka, piękny marginesowy znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Korszeń.

Fi.10y1C
120 PLN
12074

1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Kronenberg.

Fi.10y1C
300 PLN
12075

1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Schmutz.

Fi.10y1C
120 PLN
12076

1943 menażka, gwarancja Schmutz.

Fi.10y1C
80 PLN
12077

1943 menażka, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.10y1C
60 PLN
12078

1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające symfoniczną orkiestrę obozową; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach).


120 PLN
12079

1944 druty, rzadki na korespondencji cięty znaczek na papierze gazetowym z fragmentem tekstu na marginesie, karta pocztowa ozdobiona grafiką wielkanocną "1943 OSTATNICH ŚWIĄT", gwarancja i opis odmiany Schmutz.

Fi.3A
1 600 PLN
12080

1944 menażka, kartka z życzeniami, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.10x1C
600 PLN
12081

1944 kraty, niekatalogowana próba w kolorze czarnym na papierze białym gładkim niegumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.12P
3 200 PLN
12082

1944 kraty, próba znaczka w kolorze szarym na papierze białym gładkim grubym nie występującym na znaczkach definitywnych, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12P
2 400 PLN
12083

1944 kraty, parka znaczków na papierze niegumowanym w kolorze szaroniebieskim, prawy znaczek z ciekawą usterką w postaci nie dodruku dużej części rysunku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12ax
480 PLN