16214 |
2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-). | |
| 120 PLN | |
16216 |
1915 XIII (ostatni) lot z oblężonego Przemyśla, karta datowana 2.III, wyraźne i czytelne odbitki wszystkich stempli: cenzury, numeratora, "Fliegerpost Przemyśl 1915", "IX.54." (w owalu); karta w stanie typowym dla przesyłek z oblężonego Przemyśla (Fi.400.-). | Fi.16a (12a) |
| 300 PLN | |
16217 |
1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Wiedeń - Kraków, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 26.VII z Wiednia do Krakowa, na froncie nadawczy FLUGPOST WIEN 1 z 27.VII, a na odwrocie kasownik odbiorczy FLUGPOST - POCZTA LOTNICZA KRAKAU 1 - KRAKÓW 1 z 27.VII; słabszy stan zachowania (znaczek za 1.50/10Kr uszkodzony przy otwieraniu). | Fi.21b |
| 120 PLN | |
16218 |
1918 PIERWSZA NA ŚWIECIE REGULARNA LINIA POCZTY LOTNICZEJ!!! poczta cywilna Lwów - Wiedeń, koperta ofrankowana znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji lotniczej na tej trasie, wysłana 16.V ze Lwowa do Wiednia, dodatkowy stempelek POCZTA LOTNICZA LWÓW, datownik odbiorczy na odwrocie; słabszy stan zachowania. | Fi.25b |
| 120 PLN | |
16219 |
1918 list poczty lotniczej na trasie Lwów - Wiedeń nadany 18.IV.18, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 160 PLN | |
16220 |
1925 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - samolot nad Pl.Zamkowymym, kasowane znaczki za 5 gr. w kolorze czerwonym i za 10 gr. w kolorze niebieskim. | Fi.1, 3 |
| 40 PLN | |
16221 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.1B, 3B |
| 60 PLN | |
16222 |
1925 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, dwa górne znaczki z podlepką. | Fi.3B |
| 50 PLN | |
16223 |
1925 nalepka Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.15 |
| 20 PLN | |
16224 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek bez gumy. | |
| 150 PLN | |
16225 |
1925-9 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe, zestaw nalepek na podlepkach. | |
| 400 PLN | |
16226 |
1926 Znaczki składkowe LOPP - Warszawa - samolot, narożny znaczek czysty za 50 gr. w kolorze żółtym z pęłna oryginalna gumą, jako dodatek znaczek za 10 gr. bez gumy. | Fi.19, (18) |
| 40 PLN | |
16227 |
1926 Warszawa-Tokio rajd eksperymentalny por.B.Orlińskiego, specjalna nalepka o nominale 5 zł skasowaną 16.V datownikiem Warszawa 2, czarnym owalnym stemplem "RAID POLONAIS, RAJD POLSKI, Mai 1926, Paris-Warszawa-Tokyo" i datownikiem odbiorczym Tokio; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania. | Fi.45 |
| 800 PLN | |
16228 |
1926 kartka z Warszawy do Gdańska przewieziona pocztą lotnicza, naklejki L.O.P.P. | |
| 200 PLN | |
16229 |
1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa. | Fi.23 |
| 20 PLN | |
16230 |
| 20 PLN | |
16231 |
1927 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Samoloty, znaczek czysty za 50 gr. z pełną oryginalną gumą na pierwszej podlepce. | Fi.23 |
| 20 PLN | |
16232 |
1927 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - trzy z czterech znaczków (czwarty za 5 zł. w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali - cena amatorska), używanych od 1932 roku jako dobrowolna dopłata do listu lotniczego, bez gumy w ładnym stanie. | Fi.23-25 |
| 320 PLN | |
16233 |
1928 III Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, znaczek LOPP dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, odmiana nieząbkowana (nakład 300 szt.) skasowany na wycinku okrągłym stemplem "III Raid Balonów Kulistych 30.IX 1928 r." i pieczątką "BALON Warszawa"; bardzo rzadki walor o wiele rzadszy niż nalepki czyste; doskonały stan zachowania. | Fi.3d |
| 400 PLN | |
16234 |
1928 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło i maska, rzadki narożny znaczek czysty za 50 gr. z pełną oryginalną gumą. | Fi.28 |
| 120 PLN SOLD | |
16235 |
1928 poczta lotnicza z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, list wysłany 4.V do Genewy, przewieziony samolotem na trasie Warszawa-Wiedeń, kasownik odbiorczy; dodatkowy okolicznościowy stempelek poczty lotniczej "Par Avion. - Samolotem./ Exposition Philatelique", o stopniu rzadkości C, według Myślickiego; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, na odwrocie usunięto stempelek Kazimierza Gryżewskiego (Myślicki 28 211 + 28 203). | Fi.60 |
| 200 PLN | |
16236 |
| 20 PLN | |
16237 |
1929 list z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Katowice, przewieziono 210 listów, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.81 |
| 160 PLN | |
16238 |
1929 I lot pocztowy Kraków-Katowice "LOT", druki przesłane 10.I, czerwony okolicznościowy stempel z rysunkiem gołębia trzymającego w dziobie list i napisem "I Lot Pocztowy Kraków-Katowice 10-I-1929", przesłano zaledwie 150 sztuk poczty; datownik odbiorczy Katowic na odwrocie; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.83 |
| 300 PLN | |
16239 |
1929 Otwarcie Linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, list lotniczy przesłany na trasie Katowice - Poznań dodatkowy czerwony stempelek okolicznościowy z zaznaczoną trasą lotu i napisem "I Lot Katowice - Poznań"; na odwrocie datownik odbiorczy POZNAŃ 3 z wyróżnikiem "a" i stempelek "NADESZŁA POCZTĄ LOTNICZĄ"; lotem tym przewieziono zaledwie 80 przesyłek; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.93a |
| 500 PLN | |
16240 |
1929 LZ129 Graff Zeppelin "PRZERWANY LOT" - widokówka prawidłowo ofrankowana znaczkiem poczty sterowcowej za 2RM z marginesem (poz.31) skasowanym 15.5.1929 datownikiem "FRIEDRICHSHAFEN Bodensee LUFTPOST", niebieski stempel okolicznościowy lotu "LUFTSCHIFF GRAFF ZEPPELIN 1.AMERIKAFAHRT 1929", dodatkowy czerwony stempelek "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt" (Doręczenie opóźnione z powodu przerwania 1 lotu do Ameryki); nowojorski datownik odbiorczy z 5.8.1929 "NEW YORK N.Y.7 AUG 5"; walor w dobrym stanie zachowania. Był to pierwszy międzykontynentalny lot LZ127 z Europy do Ameryki, sterowiec wystartował do lotu z Friedrichshafen w dniu 16.V, nocą nad Morzem Śródziemnym, gdy zbliżano się do wybrzeża Hiszpanii, pierwszy z pięciu silników uległ uszkodzeniu, następnego dnia na wysokości Alicante uszkodzeniu uległ drugi silnik w związku z tym podjęto decyzję o przerwaniu lotu do Ameryki i powrocie do bazy, po awarii trzeciego i czwartego z pięciu silników sytuacja stawała się dramatyczna, rząd francuski udzielił zgody na lądowanie awaryjne w bazie lotniczej Cuers pod Tulonem; kiedy 23.5 z Niemiec dostarczono zapasowe silniki, sterowiec powrócił do bazy we Friedrichshafen, skąd 1 sierpnia wystartował do udanego tym razem lotu i 5.8 szczęśliwie wylądował w Lakehurst niedaleko Nowego Jorku; przesyłki z pierwszej, nieudanej, próby lotu oznaczono dodatkowym czerwonym stempelkiem "Beförderung verzögert wegen Abbruchs der 1.Amerikafahrt", przetrzymano w bazie Friedrichshafen i przewieziono w drugiej - udanej - próbie lotu. | Mi.423 |
| 800 PLN SOLD | |
16241 |
1930 Polska-Ameryka, list wysłany 29.V z Warszawy do Chicago, dodatkowy stempelek okolicznościowy "Polska-USA-Canada-Cuba-Mexico-Panama-Peru I Lot Pocztowy First Flight", lotem tym przewieziono zaledwie 53 sztuki poczty. | Fi.100b |
| 1 000 PLN | |
16242 |
1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Magdeburga, widokówka przewieziona 7.6 sterowcem z Magdeburga do Friedrichshafen, czerwony okolicznościowy stempel lotu, datownik odbiorczy 8.6; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Sieger 109Ba). | Mi.361, 416, 452 |
| 150 PLN | |
16243 |
1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD W KOLORZE ZÓŁTYM;, znany dotąd tylko w kolorze niebieskim (Fi.6) znaczek - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, niebieski znaczek skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; unikalny walor poza poziomym złamaniem w dobrym stanie zachowania. | Fi.6(a) |
| 300 PLN SOLD | |
16244 |
1934 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe. | Fi.64 |
| 120 PLN | |
16245 |
1934 Litwa, śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski; seria czysta. | Mi.385-90 |
| 30 PLN | |
16246 |
1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej. | Fi.22, 23 |
| 90 PLN | |
16247 |
1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria w czworoblokach. | Fi.22-4 |
| 1 400 PLN | |
16248 |
1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria. | Fi.22-4 |
| 350 PLN | |
16249 |
1935 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Warszawa - samolot nad budynkami, Budowa Szkoły Lotniczej Pracowników KKO - Komunalna Kasa Oszczędności , seria czysta z pełną oryginalną gumą. | Fi.22-24 |
| 450 PLN | |
16250 |
1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie. | Fi.23 |
| 45 PLN | |
16251 |
1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, znaczek za 20 gr., rzadki z numerem na marginesie, dodatkowo dwa inne znaczki czyste, bez gumy w ładnym stanie. | Fi.65-67 Pw |
| 80 PLN | |
16252 |
1935 Zagłębie Saary, 5 Fr znaczek lotniczy przedrukowany z okazji plebiscytu na lotniczym liście poleconym, wysłanym 13.1 (dzień plebiscytu) z Saarbrucken do Raciborza; kasownik odbiorczy na odwrocie. | Mi.198 |
| 120 PLN | |
16253 |
1936 VIII Krajowe Zawody o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, specjalna widokówka z dodatkową nalepką LOPP, przesłana balonem "Syrena; tym balonem przewieziono 180 sztuk poczty (Fi.460,-). | Fi.12i |
| 400 PLN | |
16254 |
1936 IV Samochodowy Pościg za Balonem Wolnym w Mościcach, list ekspresowy do Ozorkowa przesłany balonem 24.V balonem, stemple okolicznościowe w kolorze czerwonym, datownik miejsca lądowania Borzęcin, a na odwrocie kasownik odbiorczy; dość rzadki walor, niewiele sztuk miało stemple okolicznościowe odciśnięte w kolorze czerwonym; doskonały stan zachowania. | Fi.13b |
| 600 PLN | |