The auctions ends in:

Local postage 1944-1945
12455
Fi.(9)

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 50 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, sygnatura Korszeń.

250 PLN
12456

Fi.(10)

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków w nienotownym dotad nominale za 1 zł. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura Korszeń.

1 200 PLN
12457

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 2 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 500 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

250 PLN
12458

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 6 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura Korszeń.

250 PLN
12459
Fi.1-15III

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, seria znaczków z lokalnym nadrukiem stempelkiem metalowym typu III "POCZTA POLSKA / Orzeł z koroną / RUDNIK n/Sanem" o wymiarach 22x28 mm. (nakłady najrzadszych znaczków 2 i 6 gr. po 135 szt., 1,60 zł. - 51 szt), piękny stan, gwarancja Perzyński.

6 000 PLN
12460

1944 Zamość - marginesowy znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./6 gr. wydania prowizorycznego z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym "Orzeł" i wokół "POCZTA / POLSKA / Zamość / 25 VII 1944" oraz nominał (nakład 225 szt.), poza małym naturalnym lekkim zmatowieniem na gumie w pięknym stanie, gwarancja Korszeń.

450 PLN
12461

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./8 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 350 szt.); piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski.

250 PLN
12462

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 1107 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

100 PLN
12463
Fi.3 FFi

1944 Zamość - znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./8 gr. wydania prowizorycznego - niebezpieczne fałszerstwo lokalnego nadruku ręcznym stempelkiem gumowym "Orzeł" i wokół "POCZTA / POLSKA / Zamość / 25 VII 1944" oraz nominał (nakład znaczka prawdziwego 9 szt., katalog Fi.3500.-, rzeczywisty koszt około 5000.-), ładny stan.

250 PLN
12464

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 499 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

200 PLN
12465

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, czysty znaczek za 25/10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA" (nakład 852 szt.), znaczki czyste bardzo rzadkie, przeważnie spotyka się kasowane, gwarancja Krawczyk.

150 PLN
12466

1944 Leżajsk, czworoblok z nadrukiem lokalnym na znaczkach GG, gwarancja Schmutz.

160 PLN
12467

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, unikalny narożny znaczek z "Gapą" za 12 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 12 szt.); poza jednym śladem podlepki na marginesie w pięknym stanie, sygnowany W.DUŃSKI, gwarancja Krawczyk.

4 500 PLN
12468
Fi.4III

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu III "POCZTA POLSKA / Orzeł / RUDNIK / n/Sanem" (nakład 434 szt.), poza lekkim śladem farby spodniego znaczka w dolnym narożniku na gumie zachowany w ładnym stanie, gwarancja Korszeń.

200 PLN
12469

1944 Zamość - marginesowy znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./12 gr. wydania prowizorycznego z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym "Orzeł" i wokół "POCZTA / POLSKA / Zamość / 25 VII 1944" oraz nominał (nakład 920 szt.), piękny stan, gwarancja Korszeń.

200 PLN
12470
Fi.5 FFi

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 25/12 gr. z bardzo rzadkim fałszywym nadrukiem lokalnym "Poczta Polska / Orzeł / 25 GR. 25 / belki", przeważnie spotyka się oryginalne znaczki kasowane, fałszerstw nie spotyka się prawie wcale, ciekawe do specjalizacji.

100 PLN
12471

Fi.6 Np

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł./12 gr. z dotąd niekatalogowanym podwójnym nadrukiem nowej wartości i nadrukiem "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (kilka z ogólnego nakładu 200 szt.), piękny stan, gwarancja Krawczyk.

2 000 PLN
12472

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 60 gr. z nadrukiem "POCZTA POLSKA" stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 481 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

200 PLN
12473

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, czysty znaczek za 25/20 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA" (nakład 500 szt.), znaczki czyste bardzo rzadkie, przeważnie spotyka się kasowane, gwarancja Krawczyk.

300 PLN
12474

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 25/24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 25 GR. 25 / belki", sygnowany Gryżewski, gwarancja Krawczyk.

100 PLN
12475

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 50/30 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 50 GR. 50 / belki", gwarancja Krawczyk.

120 PLN
12476

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./10 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 1 ZŁ (nakład 150 szt.), na odwrocie na dole ślad przywarcia do hawidu, liczony jak podlepkowy, gwarancja Korszeń.

700 PLN
12477
Fi.11

200 PLN
12478
Fi.15c

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 1 zł./6 gr. z nadrukiem nowej wartości i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze fioletowym (niewielka nieznana część nakładu - w kolorze czarnym przedrukowano 230 szt.), piękny stan, gwarancja Krawczyk.

2 000 PLN
12479
Fi.16-20III

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, unikalna kompletna seria znaczków pochodzących z dostaw od klientów poczty z lokalnym nadrukiem stempelkiem metalowym typu III "POCZTA POLSKA / Orzeł z koroną / RUDNIK n/Sanem" o wymiarach 22x28 mm. (nakłady 10 gr. - 10 szt., 16 gr. - 35 szt., 32 gr. - 185 szt., 48 gr. - 37 szt. i 48 gr. - 15 szt) - dzisiaj prawdopodobnie niemożliwa do skompletowania, piękny stan zachowania, gwarancja Perzyński.

12 000 PLN
12480
Fi.19

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, narożny znaczek za 1 zł./16 gr. z nadrukiem nowej wartości "1 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład 50 szt.); piękny stan, gwarancja Krawczyk.

1 400 PLN
12481
Fi.20

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./60 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 1 zł. 1 / belki", UWAGA na ząbkach po prawej fragment nadruku z sąsiedniego znaczka, sygnowany Gryżewski, gwarancja Krawczyk.

120 PLN
12482
Fi.20II

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 48 gr. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem typu II dwoma stempelkami gumowymi "Poczta Polska / Rudnik / n/Sanem' i "belka", został przedrukowany w minimalnym nakładzie 5 szt. - to unikat - pierwszy nadruk delikatny i wyraźny, drugi (belka) odbity bardzo dużą ilością farby, która została wyciśnięta poza obrys belki, świetnie to widać w świetle przechodzącym, piękny stan, gwarancja Perzyński.

10 000 PLN
12483
Fi.21

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./80 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 1 ZŁ. 1 / belki", gwarancja Krawczyk.

150 PLN
12484
Fi.22

1 700 PLN
12485
Fi.24IV

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 4 zł. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem najrzadszego typu IV trzema stempelkami - gumowymi "Polska" i "belka" oraz metalowym "RUDNIK n SANEM", został przedrukowany w minimalnym nakładzie 11 szt. - to jeden z najrzadszych znaczków Poczt Lokalnych 1944-45, piękny stan, gwarancja firmowa Gryżewski, Perzyński.

5 000 PLN
12486
Fi.52

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, unikalna parka znaczków urzędowych za 50 gr. pochodząca z dostaw od klientów z położonymi na różnej wysokości nadrukami "Polska Poczta Brwinów / belka" w kolorze czarnym, ale bez nadruku nowej wartości na żadnym ze znaczków - taki nadruk zastosowano na czterech innych wartościach (tu winno być dodatkowo 2 zł.), piękny stan, gwarancja Krawczyk.

8 000 PLN
12487

160 PLN
12488

140 PLN
12489

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej o zmienionym poprzez nadruk nominale "OPŁACONO GOTÓWKĄ 1 zł/25 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy jak ten oferowany, gwarancja Krawczyk.

140 PLN
12490

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej o zmienionym poprzez nadruk nominale "OPŁACONO GOTÓWKĄ 3 zł/30 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy - tutaj z oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk.

160 PLN
12491

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej o zmienionym poprzez nadruk nominale "OPŁACONO GOTÓWKĄ 50 gr./15 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy - tutaj z oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk.

160 PLN
12492

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej o zmienionym poprzez nadruk nominale "OPŁACONO GOTÓWKĄ 3 zł/50 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, znaczek bez gumy, gwarancja Krawczyk.

150 PLN