The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 87. Polonica on foreign stamps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
7943

1911 "Ostdeutsche Ausstellung Posen 1911" - jeden z najwcześniejszych stempli okolicznościowych z terenów Ziem Polskich, oficjalna widokówka wysłana 24.8 z terenu wystawy w Poznaniu, znaczek unieważniony kasownikiem POSEN AUSSTELLUNG (WYSTAWA POZNAŃ) z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania.


240 PLN
7944

1924 Wystawa Turecko-Polska, fantastyczne wczesne polonicum z tzw. Levantu, kasownik okolicznościowy z wystawy na wycinku z tureckim znaczkiem obiegowym, czytelnie odbity, w pięknym stanie.


Mi.810 
400 PLN
7945

1931 Gen.Kazimierz Pułaski, czysty znaczek USA, wydany z okazji 150 lecia jego śmierci.


Mi.331 
10 PLN
7946

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Mi.240 euro).


Mi.459-62
360 PLN
7947

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, znaczek z zeszyciku - współdruk pionowy przywieszka z tekstem "Verwende die Wohlfarts Postkarte!"+15Pf, skasowane 11.1.32, dobry stan zachowania (krótsze ząbki u dołu).


Mi.S96
30 PLN
7948

1933 Gen.Tadeusz Kościuszko, czysty znaczek USA, pomnik generała stojący w Parku Lafayetta w Waszyngtonie.


Mi.360 
10 PLN
7949

1935 Turcja - Międzynarodowy Kongres Kobiet w Istambule, znaczek za 50+50 K. z Marią Skłodowską-Curie, jeden z najważniejszych znaczków tematu "Polonica", kompletna seria kasowana.


Mi.985-99 
1 500 PLN
7950

1938 Kuba, 40 rocznica odkrycia radu, znaczki z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, czyste bez podlepek, na znaczku za 5+1 ctvs widoczny od frontu ubytek papieru.


Mi.156-57
20 PLN
7951

1938 Francja, 40 rocznica odkrycia radu, znaczek z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, skasowany datownikiem okolicznościowym.


Mi.433
60 PLN
7952

1939-49 Maria Skłodowska i Piotr Curie prawie kompletny (bez wyd. z 1941) zestaw panamskich znaczków obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem, czyste bez podlepki; rzadki komplet w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.Z: 1-4, 10, 11-14, 15-16, 24-27, 30
300 PLN
7953

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.VIII z Panamy do Detroit; na końcach kilku ząbków minimalne przebarwienia, koperta leciutko przyżółcona - w rzeczywistości walor prezentuje się o wiele korzystniej niż na powyższym skanie.


Mi.Z6, 120
150 PLN
7954

1943 koperty pierwszego dnia obiegu serii wydań znaczków poczty amerykańskiej z flagami państw, w tym przypadku z flagą polską. Znaczki te drukowano jako wydanie ogólne bez flagi. Dla "polskiego" wydania w drugiej kolejności drukowano kolor czerwony i na koniec czarny, tak jak na dolnej kopercie. Niewielką część nakładu drukowano w odwrotnej kolejności; najpierw kolor czarny, a następnie czerwony (górna koperta). Kolejność druku dobrze widoczna na polskiej fladze. Błąd ten jest katalogowany w katalogu Scotta jako odmiana #909c. Ciekawy i dosyć rzadki walor.


420 PLN
7955

1954 "POLPEX 1954" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


100 PLN
7956

1955 "POLPEX 1955" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.


100 PLN
7957

1956 Francja - Fryderyk Chopin, piękny narożny znaczek cięty o nominale 20 Fr. autorstwa rytownika Henry Cheffera - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, wydrukowany w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka, jako dodatek trzy inne znaczki cięte z tej serii.


Mi.112-15 nz
600 PLN
7958

1956 kasownik okolicznościowy poczty Urugwaju z okazji stulecia urodzin Adama Mickiewicza.


40 PLN
7959

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, seria sławnych ludzi.


Mi.1167-73 
30 PLN
7960

1957 "1 MOSTRA FRANCOBOLLO POLACCO" - Wystawa Znaczków Polskich we Florencji zorganizowana w dniach 25.VI-3.VII, ilustrowana karta pocztowa Włoskiego Towarzystwa Współpracy Kulturalnej z Polską.


60 PLN
7961

1960 Ignacy Jan Paderewski, czysta seria znaczków USA, wydana z okazji 100 lecia jego narodzin.


Mi.789-90 
10 PLN
7962

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.


30 PLN
7963

1960 "Polphilex 60" wystawa z okazji stulecia pierwszego znaczka polskiego, zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, koperta z pamiątkową winietą skasowana okolicznościowo 16.VII w Londynie.


40 PLN
7964

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.


30 PLN
7965

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa winieta wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii na kopercie listu wysłanego 17.VI z terenu wystawy, dodatkowy stempel okolicznościowy; przesyłka oznaczona numerem 17; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta).


60 PLN
SOLD
7966

1960 Jubileuszowy zlot ZHP w USA, Yankee Springs, Michigan 3-17.VII.1960, parka pionowa pamiątkowych znaczków ze złotym nadrukiem okolicznościowym, czyste, bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
SOLD
7967

1961 "Polphilex 61" wystawa "Uchodzctwo w Filatelistyce", zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, pamiątkowa koperta z projektem STAN znaczka DOJDZIEMY, skasowana okolicznościowo 24.III w Londynie, koperta zgięta w trzech miejscach.


30 PLN
7968

1962 Józef Piłsudski i jego epoka w polskiej filatelistyce, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 9.III na wystawie POLPHILEX 62.


40 PLN
7969

1963 Sir Kazimierz Stanisław Gzowski - budowniczy mostu przez Niagarę, znaczek poczty kanadyjskiej wydany z okazji 150 rocznicy jego urodzin na liście lotniczym wysłanym z Kanady do Warszawy.


Mi.353
20 PLN
7970

1963 Sir Kazimierz Stanisław Gzowski - budowniczy mostu przez Niagarę, znaczek poczty kanadyjskiej wydany z okazji 150 rocznicy jego urodzin, czworoblok znaczków kanadyjskich z prawego górnego narożnika z nazwą emitenta, czyste.


Mi.353
40 PLN
SOLD
7971

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 7 okolicznościowych etykiet zapałczanych; temat - KOPERNIK.


50 PLN
7972

1964 50 rocznica wymarszu 1 Kompanii Kadrowej, ząbkowana nalepka pamiątkowa z portretem Józefa Piłsudskiego i jego cytatem "ŻOŁNIERZE! SPOTKAŁ WAS TEN ZASZCZYT NIEZMIERNY...", doskonały stan zachowania.


40 PLN
7973

1966 1000-lecie Chrztu Polski, seria poczty watykańskiej skasowana autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej skasowana na dekoracyjnej kopercie w pierwszym dniu obiegu.


Mi.502-07
40 PLN
SOLD
7974

1966 1000-lecie państwa polskiego.


20 PLN
7975

1966 Komitet Obchodu Tysiąclecia Chrztu Polski, okolicznościowa winieta wg. projektu znaczka Poczty Watykańskiej autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej, wydana staraniem Komitetu, na kopercie listu wysłanego 3.5 za pośrednictwem Poczty Watykańskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


60 PLN
SOLD
7976

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


45 PLN
7977

1966 koperta FDC amerykańskiego wydania z okazji 1000-lecia chrztu Polski.


20 PLN
7978

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wydanie poczty Księstwa Monako: pięć prób kolorów i czworoblok znaczków z pustopolami, czyste, trudny do skompletowania zestaw; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.878
1 000 PLN
7979

1967 1000-lecie Chrztu Polski, znaczek poczty brazylijskiej z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej i godła polskiego, czyste.


Mi.1127
10 PLN
SOLD
7980

1968 Konstancja Markiewicz - żona polskiego malarza Kazimierza Markiewicza, 1919-21 w powstańczym rządzie irlandzkim, czysty znaczek Irlandii, wydany z okazji 100 rocznicy jej urodzin.


Mi.206-07 
30 PLN
7981

1970 Papua i Nowa Gwinea, znaczki za 10 C z Ernestem Malinowskim na liście lotniczym wysłanym 1.6.71 z Port Moresby do Anglii.


Mi.186
50 PLN
7982

1970 10. rocznica założenia Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires, znaczek na ilustrowanej kopercie skasowany 6.6 stemplem okolicznościowym 10o ANIVERSARIO BIBLIOTECA POLACA IGNACIO DOMEYKO".


50 PLN