8138 |
1807 Hamburg, kompletny list zagraniczny wysłany 3.XI z Hamburga do Rygi, dwuwierszowy stempel nadawczy HAMBOURG.R.4/ B.G.D. 3 NOVEM.1807."; niewielki zgrabny liścik w doskonałym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
8139 |
1824 Lubeka, kompletny list datowany 15.I w miejscowości Freyburg Breisgau (Fryburg Bryzgowijski) wysłany 23.I z Lubeki (na przeciwległym końcu Niemiec)!!! do Goldingen w Kurlandii, dwuwierszowy stempel nadawczy "LÜBECK/ 23 Jan 1824"; list o niezwykłym obiegu w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
8140 |
1859 znaczki unieważnione pruskimi stemplami numerowymi: 668 Jarmen, 1132 Penkun i 1529 Ueckermünde. | |
| 300 PLN | |
8141 |
1866 poczta Saksonii, list z Lipska do Rostocku. | Mi.14 |
| 120 PLN | |
8142 |
1866 Badenia, list wysłany 13.I z Heidelbergu do Karlsruhe, na odwrocie kasownik ambulansu Heidelberg-Basel i kasownik odbiorczy; walor w dobrym stanie zachowania (pozostałości po wklejeniu na kartę albumową). | Mi.18 |
| 40 PLN | |
8143 |
1873 Bawaria, pierwsza karta pocztowa wysłana 1.VII z Monachium do Augsburga, niebieski datownik nadawczy, dworcowy stempel odbiorczy na odwrocie. | Mi.P1II |
| 50 PLN | |
8144 |
1875 Bawaria, karta pocztowa wysłana 1/6 z Lambrecht do Mannheim, zwraca półkolisty stempel nadawczy. | Mi.P4II |
| 40 PLN | |
8145 |
1878 Wirtembergia, karta pocztowa, trzecia linia adresowa długości 53 mm, czwarta 72 mm; karta wysłana 15/3 z Wilhelmsdorf do Ulm. | Mi.P20/03 |
| 20 PLN | |
8146 |
1888 Chemnitz - poczta prywatna HAMMONIA, list ofrankowany znaczkiem za 3 Pf, przesłany lokalnie 8.AUG, ramkowy kasownik z datą BRIEFE BEFÖRDERUNG HAMMONIA; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.33 |
| 100 PLN | |
8147 |
1892 Wirtembergia, karta pocztowa nadana 11.III bezpośrednio do ambulansu pocztowego relacji ULM-KEMPTEN, adresowana do Voehringen, znak opłaty unieważniony poprzez kreślenie, obok odciśnięty datownik ambulansu "K.B.BAHNPOST ULM III KMPT", stempel odbiorczy; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P34 |
| 500 PLN | |
8148 |
1895 Bawaria, karta podwójna wydanie ze znakiem wodnym, sygnatura 95, wysłana 29.VIII z Augsburga do Suhl. | Mi.P46/01 |
| 50 PLN | |
8149 |
1895/96 Bawaria, podwójna karta, odmiana "brak kropki po POSTKARTE". | Mi.P46/02 |
| 80 PLN | |
8150 |
1895 Bawaria, karta podwójna wydanie ze znakiem wodnym, sygnatura 96, wysłana 19.II.1897 z Neustadt do Grevenbroich. | Mi.P46/02 |
| 20 PLN | |
8151 |
1916 przekaz paczkowy z Wrocławia do Kaiserslautern. | |
| 70 PLN | |
8152 |
1919 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 5 na trasie Królewiec - Warnicken (dzisiaj Lesnoje w obwodzie kaliningradzkim), widokówka z Warnicken. | |
| 70 PLN | |
8153 |
1919 sześcioblok znaczków przeznaczonych do zeszycika znaczkowego, górny środkowy znaczek podlepka. | |
| 80 PLN | |
8154 |
1921 przekaz paczkowy wartościowy z Berlina do Norwegii z wysoką opłatą multifrankaturą. | |
| 180 PLN | |
8155 |
1922 przekaz paczkowy z Wrocławia do Karlsruhe. | |
| 70 PLN | |
8156 |
1923 Republika Weimarska - Inflacja, opłata 60.000.000.000 - frankatura mieszana wydań nominowanych w miliardach, list ekspresowy wysłany 24.11 z Monachium do Oberammergau, znaczek z 5 Mrd/10 Mln z uszkodzonymi cyfrą 5 i literą d w Milliarden; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.325, 326, 334, 335 |
| 400 PLN | |
8157 |
1924-44 III Rzesza, zestaw serii i znaczków pojedynczych (95 szt.), czyste bez podlepek (Mi.325 euro). | Mi.368-906ex |
| 260 PLN | |
8158 |
1924-1941 Republika Weimarska/III Rzesza, zestaw znaczków kasowanych (Mi.400 euro). | |
| 160 PLN | |
8159 |
1925 Republika Weimarska, zestaw 7 ilustrowanych kart pocztowych prywatnego nakładu, wydanych z okazji 31 Dnia Filatelistów Niemieckich i Wystawy Filatelistycznej w Hamburgu, czyste; dobry stan zachowania. | Mi.PP77C2 |
| 200 PLN | |
8160 |
1927 Saara, służba zdrowia, przedrukowa seria czysta na podlepkach. | Mi.122-25 |
| 50 PLN | |
8161 |
1928 Republika Weimarska, prezydenci Rzeszy, seria obiegowa, czysta na podlepkach (Mi.120 euro, bez podlepki 1100 euro). | Mi.410-22 |
| 240 PLN | |
8162 |
1929 Saara, malarstwo, seria czysta na podlepkach. | Mi.135-41 |
| 70 PLN | |
8163 |
1929/1934 Saara, różne widoki, seria urzędowa, czysta na podlepkach. | Mi.D22-32 |
| 25 PLN | |
8164 |
1931 Republika Weimarska, karta pocztowa wysłana 20.4 z Berlina do Otwocka; efektowna całość; temat - LOTNICTWO. | Mi.411 |
| 30 PLN | |
8165 |
1932 Republika Weimarska, ilustrowana karta pocztowa, wydana z okazji 100 rocznicy śmierci Jana Wolfganga Goethego. | Mi.P214 |
| 20 PLN | |
8166 |
1933 Saara, eksplozja w Neukirchen, seria czysta na podlepkach. | Mi.168-70 |
| 90 PLN | |
8167 |
1934 Saara, posągi z kościołów Saary, seria kasowana. | Mi.199-205 |
| 200 PLN | |
8169 |
1935 Saara, karta propagandowa zachęcająca do głosowania za Niemcami, wysłana 13.I - w dniu plebiscytu z Sarbrucken do Ahnendorf, znaczek skasowany wirnikiem z nakładką propagandową. | Mi.181 |
| 40 PLN | |
8170 |
1936 III Rzesza, Igrzyska Olimpijskie w Berlinie, seria znaczków skasowana okolicznościowo, bardzo dobry stanie zachowania. | Mi.609-16 |
| 30 PLN | |
8171 |
1936 III Rzesza, wyścig o "Brunatną wstęgę Niemiec", znaczek czysty. | Mi.621 |
| 20 PLN | |
8172 |
1936 III Rzesza, propagandowa widokówka wysłana 27.7 z Hamburga do Bad Warmbrunn, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.622 |
| 160 PLN | |
8173 |
1936 III Rzesza, Igrzyska Olimpijskie w Berlinie, seria znaczków z bloków, czyste, bardzo dobry stanie zachowania. | Mi.624-31 |
| 160 PLN | |
8174 |
1936 III Rzesza, wydanie z dopłatą na pomoc zimową, znaczek za 25+15 (Pf) na papierze ryflowanym pionowo (Mi.850 euro), sygnowany. | Mi.641x |
| 1 100 PLN | |
8175 |
1936 III Rzesza, Reichsparteitag, ilustrowana karta propagandowa, ostemplowana okolicznościowo 8.9 w Norymberdze. | Mi.P273 |
| 30 PLN | |
8176 |
1937 III Rzesza, ochrona przeciwlotnicza, seria czysta. | Mi.643-45 |
| 30 PLN | |
8177 |
1937 III Rzesza, wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, statki, seria kasowana. | Mi.651-59 |
| 30 PLN | |
8178 |
1937 III Rzesza, wydanie z dopłatą na pomoc zimową, znaczek za 40+35 (Pf) na papierze ryflowanym pionowo (Mi.650 euro), sygnowany. | Mi.659x |
| 800 PLN | |