Poz# | Photos | Description | Catalog | Features | Actual price |
---|---|---|---|---|---|
5696 |
1958 400-lecie Poczty Polskiej, blok czysty wydrukowany po stronie gumowanej - odwrotnej, co ciekawe rysunek jest wyraźniejszy niż w drukowanym prawidłowo bezpośrednio na jedwabiu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.bl.21 MK Mi.Bl.22 |
| 700 PLN | |
5697 |
1958 400 lat Poczty Polskiej - ozdobny formularz telegramu. | |
| 40 PLN | |
5698 |
1958-1990 ptaki, owady i ryby - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.115 euro, Fi.323.-); temat - FAUNA. | |
| 180 PLN | |
5699 |
1959 400-lecie Poczty Polskiej, znaczek za 95 gr z przesuniętą perforacją. | Fi.920 Mi.1065 |
| 40 PLN | |
5700 |
1959 rocznik znaczków czystych - w tym 3 znaczki 956 z przywieszkami (Fi.215,20). | Fi.941-1003 Mi.1086-147 |
| 125 PLN | |
5701 |
1959 rocznik kopert FDC, w tym komplet 3 kopert ze znaczkami z przywieszkami "65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego" (Fi.273.-). | Fi.941-1003B Mi.1086-1147B |
| 200 PLN | |
5702 |
1959 III Zjazd PZPR, znaczek za 40 gr - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.I.W.I.-59 - znajdującym się przed 69 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.945 Mi.1090 |
| 30 PLN | |
5703 |
1959 III Zjazd PZPR, parka znaczków za 40 gr, prawy z błędem na poz.47 "O zamiast O" (Fi.60.-), gwarancja. | Fi.945 B1 Mi.1090 |
| 50 PLN | |
5704 |
1959 III Zjazd PZPR, znaczek za 40 gr. z błędem "kropka przy O" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.945 B1 Mi.1090 |
| 30 PLN | |
5705 |
1959 karnet - "III ZJAZD PZPR". | Fi.945-47 Mi.1090-92 |
| 15 PLN | |
5706 |
1959 III Zjazd PZPR, znaczek z błędem "biała plama przy O w POLSKA". | Fi.945B1 Mi.1090 |
| 40 PLN | |
5707 |
1959 Grzyby polskie, seria w parkach tête-bêche (Fi.200.-). | Fi.948-55 Mi.1093-1100 |
| 180 PLN | |
5708 |
1959 FDC - "Grzyby polskie", 3 koperty (Fi.80.-). | Fi.948-55 Mi.1093-1100 |
| 50 PLN | |
5709 |
1959 grzyby polskie, znaczek cięty, niegumowany bez druku barwy zielonej, brązowej i żółtej, fotoatest Petriuk. | Fi.950 nz ng Mi.1095 |
| 650 PLN | |
5710 |
1959 grzyby polskie, parka makulaturowa w układzie tete - beche bez druku barw zielonej, brązowej i żółtej, fotoatest Wiatrowski. | Fi.950MK Mi.1095 |
| 1 600 PLN | |
5711 |
1959 Grzyby polskie, parka znaczków za 60 gr. z rzadkimi położeniami - III.2 i III.4 - znaku wodnego, gwarancja i opis. | Fi.951 Mi.1096 |
| 60 PLN | |
5712 |
1959 grzyby polskie, blok legitymacyjny. | Fi.952 Mi.1097 |
| 60 PLN | |
5713 |
1959 grzyby, znaczek za 3,40 zł - czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1 W.I.-59. - niedokładnie skatalogowany, literatura błędnie podaje, że oznaczenie znajduje się pod 96 znaczkiem w arkuszu, w rzeczywistości jest położone za 96 znaczkiem i w dodatku tylko na tej wartości jest to odbitka lustrzana oznaczenia N.1 W.I.-59.", czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.954 Mi.1099 |
| 120 PLN | |
5714 |
1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, arkusik znaczków za 10 zł ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, kasowany. | Fi.956I Mi.1101 |
| 60 PLN | |
5715 |
1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, znaczek za 10 zł. z 3 przywieszką, ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.4, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.956 Pw Mi.1101 Zf |
| 40 PLN | |
5716 |
1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, trzy arkusiki znaczków za 10 zł., pierwszy ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.2, drugi ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.4, a trzeci ze znakiem wodnym w popularnym położeniu - III.6, ale z błędem na poz.3 "kropka miedzy A i M w ZAMEK". | Fi.956I, 956I B1 Mi.1101 |
| 700 PLN | |
5717 |
1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, kasowany arkusik znaczków za 10 zł ze znakiem wodnym w położeniu - III.6, środkowy znaczek z błędem na poz.3 "kropka w słowie ZAMEK". | Fi.956I B1 Mi.1101 |
| 60 PLN | |
5718 |
1959 65-lecie polskiego ruchu filatelistycznego, seria znaczków z przywieszkami, znak wodny w położeniu - III.6, kasowane z pełną oryginalną gumą. | Fi.956 Pw1-3 Mi.1101Zf |
| 30 PLN | |
5719 |
1959 Wystawa Filatelistyczna BALPEX, prawy górny znaczek z mocno uszkodzonymi literami SK w GDAŃSK. | Fi.974 Mi.1118 |
| 45 PLN | |
5720 |
1959 karnet - "40 LECIE POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA". | Fi.976-78 Mi.1120-22 |
| 20 PLN | |
5721 |
1959 przyjaźń polsko - chińska, znaczek za 2,50 zł. z błędem "kropka w prawym dolnym rogu", gwarancja Krawczyk. | Fi.979 B Mi.1123 |
| 40 PLN | |
5722 |
1959 loty kosmiczne, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2. | Fi.985A III.2 Mi.1129B |
| 30 PLN | |
5723 |
1959 loty kosmiczne, znaczek na papierze ze znakiem wodnym III.2. | Fi.985A Zn.W.III.2 Mi.1129B |
| 30 PLN | |
5724 |
1959 loty kosmiczne, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym III.2. | Fi.985A Zn.W.III.2 Mi.1129B |
| 100 PLN | |
5725 |
1959 loty kosmiczne, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym III.2, prawy górny znaczek z błędem "wyrostek w literze A", rzadka kombinacja. | Fi.985As III.2 Mi.1129B |
| 240 PLN | |
5726 |
1959 wielcy uczeni, serie z odmianami papieru. | Fi.988-93 Mi.1132-7 |
| 20 PLN | |
5727 |
1959 Wielcy uczeni - Pasteur, parka znaczków za 1.50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7 (Fi.80.-), gwarancja Falkowski. | Fi.991 Mi.1135 |
| 60 PLN | |
5728 |
1959 Wielcy uczeni - Newton, znaczek za 1,55 zł ze znacznie przesuniętą perforacją, znak wodny III.1, gwarancja Krawczyk. | Fi.992 Mi.1136 |
| 30 PLN | |
5729 |
1959 Wielcy uczeni - Newton, znaczek za 1.55 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3 (Fi.100,-), gwarancja. | Fi.992 Mi.1136 |
| 60 PLN | |
5730 |
1959 wielcy uczeni, parka na papierze ze znakiem wodnym III.3. | Fi.992 III.3 Mi.1136 |
| 30 PLN | |
5731 |
1959 Wielcy uczeni - Kopernik, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.3, gwarancja i opis Walisch. | Fi.993 Mi.1137 |
| 60 PLN | |
5732 |
1959 "WALNY ZJAZD ZHP" Warszawa PKiN, karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 18.IV; temat - HARCERSTWO. | Fi.Cp156 |
| 15 PLN | |
5733 |
1959 Polska ekspedycja na Spitsbergen w Międzynarodowym Roku Geofizycznym, karta pocztowa wysłana ze Spitsbergenu, przesłana z Gdyni do Warszawy; nadawcą jest Henryk Mogielnicki, uczestnik pierwszej polskiej wyprawy na Spitsbergen w 1934 roku; temat - ARKTYKA. | |
| 80 PLN | |
5734 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, arkusik z 1. sektora, znaczek na poz. 3 z błędem "pogrubione Ł z krótkim zakończeniem". | Fi.24 B1 Mi.1153 |
| 400 PLN | |
5735 |
1960 znaczki wydań na przesyłki lotnicze na poleconym liście lotniczym z Gniewczyny Łańcuckiej do Ameryki. | Fi.867, 892, 935 |
| 35 PLN | |