Auction 87. Communist Poland 1945-1952

4168

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem znaczka podstawowego na poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.357 B
Mi.390X
150 PLN
4169

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 28 z błędem "uszkodzone 4", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B4
Mi.390X
25 PLN
4170

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.9/59 "drugie a uszkodzone u góry", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.357 B11
Mi.390X
70 PLN
4171

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 9 z błędem "uszkodzone a", podlepka, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X
25 PLN
4172

1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z trzema błędami na jednym znaczku: nominałem na dole znaczka nasuniętym z poz.6/56, błędem na poz.46 "przerwa w brzuszku cyfry 9" i abklatschem nadruku z tej pozycji, gwarancja i opis każdego fragmentu nadruku Schmutz.

Fi.357 MK3 B
Mi.390X
1 500 PLN
4173

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 24 z błędem "brak haczyka w 1" i "uszkodzone o", ślady przywarcia, gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B3
Mi.390X
25 PLN
4174

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 28 "uszkodzona cyfra 4", abklacz.

Fi.357 B4
Mi.390X
70 PLN
4175

1945 wyzwolenie miast, znaczek z druku z III walca z nadrukiem z poz. 95 z błędem "ścięta lewa belka", gwarancja i opis Walocha.

Fi.357B5
Mi.390X
50 PLN
4176

1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 9 "drugie a uszkodzone", abklacz, gwarancja Petriuk.

Fi.357 B11
Mi.390X
80 PLN
4177

1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 59 z błędem "uszkodzone drugie a", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.357 B11
Mi.390X
50 PLN
4178

Fi.357t
Mi.390X
200 PLN
4179

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 9 z nadrukiem nominału na dole i na marginesie, na marginesie podlepka.

Fi.357t B11
Mi.390X
150 PLN
4180

1945 list z Sandomierza 8.5.45 do Poznania, stempel prowizoryczny Sandomierza, stempel cenzury wojskowej nr 1747 na odwrocie.

Fi.358
Mi.391
160 PLN
4181

1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papieru.

Fi.358
Mi.391
15 PLN
4182

1945 list z Poznania do Kobylanki, stempel cenzury wojskowej nr 1618.

Fi.358
Mi.391
40 PLN
4183

1945 miejscowa kartka pocztowa z Piotrkowa, stempel cenzury wojskowej nr 1100.

Fi.358
Mi.391
90 PLN
4184

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.358
Mi.391
30 PLN
4185

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z przesuniętą perforacją.

Fi.358
Mi.391
60 PLN
4186

1945 list z Łukowa 30.5. do Lublina, prowizoryczny kasownik Łukowa z ręcznie wpisaną datą, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1881.

Fi.358
Mi.391
120 PLN
4187

1945 list z Warszawy do Międzynarodowego Czerwonego Półksiężyca w Genewie, niemy datownik, zalepka cenzorska i stempel cenzury wojskowej nr 1402 na odwrocie.

Fi.358
Mi.391
90 PLN
4188

1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 11.VII z Końskich do Zakrzowa, stempelek cenzury wojskowej 1032; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.358
Mi.391
40 PLN
4189

1945 list z Szombierek 20.5.45 do Rudy Śląskiej, znaczek unieważniony odręcznym napisem "Szombierki / 20.V.45 r.", stempel cenzury wojskowej nr 1990.

Fi.358
100 PLN
4190

1945 list z Kochłowic do Katowic, prowizoryczny niemy kasownik z ręcznie wpisaną nazwą urzędu nadania "Kochłowice", koperta przycięta z lewej strony.

Fi.358
120 PLN
4191

1945 list polecony z Chebzia do Lipicy, rzadki prowizoryczny stempel "Urząd pocztowo - telegr. / CHEBZIE" i osobno datownik, prowizoryczna erka.

Fi.358
120 PLN
4192

1945 miejscowa kartka polecona z Warszawy nie wypisana na odwrocie, znaczki unieważniono pierwszym powojennym stemplem okolicznościowym Święta Ludowego.

Fi.358, 364, 365, Cp92
50 PLN
4193

1945 wydanie łódzkie, seria z odmianami papierów (biały i szary), oraz odmianami ząbkowań.

Fi.358-60
Mi.391-2, 404
100 PLN
4194

1945 wydanie łódzkie, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją pozioma już na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.358MK
Mi.391
45 PLN
4195

1945 wydanie łódzkie, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.358nz
Mi.391U
250 PLN
4196

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.358nz
Mi.391U
160 PLN
4197

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.358s
Mi.391
80 PLN
4198

Fi.358t
Mi.391
70 PLN
4199

1945 wydanie łódzkie, unikalny czworoblok znaczków za 1 zł., odmiana na białym papierze ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, górne znaczki bez napisu POCZTA POLSKA - z arkusza mogło powstać tylko 10 podobnych egzemplarzy, a dolne z napisem POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis MK Schmutz.

Fi.358y
Mi.391
1 600 PLN
4200

1945 wydanie łódzkie, odmiany kolorów i papierów.

Fi.359
Mi.404
25 PLN
4201

1945 wydanie łódzkie, czworoblok z przesuniętą perforacją.

Fi.359
Mi.404
110 PLN
4202

1945 list z Góry Kalwarii do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 649.

Fi.359
Mi.404
60 PLN
4203

1945 lotniczy list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 2070 i stempel kontroli dewizowej, wielokrotna frankatura znaczka za 3 zł.

Fi.359
80 PLN
4204

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, próba znaczka za 3 zł. w kolorze zielonym (Fi.3000.-), niekatalogowana odmiana o groszkowym (jasnym) odcieniu, na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, zachowana w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.359 P4a
Mi.404
3 000 PLN
4205

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, parka ciętych prób znaczka za 3 zł. w rzadkim kolorze fioletowym (Fi.6000.-) na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.359 P9
Mi.404
6 000 PLN
4206

1945 list polecony z Katowic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 743.

Fi.359, 375
60 PLN
4207

1945 wydanie łódzkie, znaczek z ząbkowaniem liniowym ZL9.

Fi.359a
Mi.404C
50 PLN