Auction 87. Local postage 1944-1945

3890

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek w nienotowanym dotąd nominale 40 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura.

250 PLN
3891

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 50 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura.

250 PLN
3892

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek w nienotowanym dotąd nominale 1,20 zł. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, ŁADNY stan zachowania, sygnatura.

Fi.11
300 PLN
3893

1944 Wąwolnica - wydanie prowizoryczne, kasowany znaczek za 25/2 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Orzeł / 25 GR. 25 / POCZTA POLSKA" (nakład 163 szt.), znaczki czyste bardzo rzadkie, przeważnie spotyka się kasowane, gwarancja Krawczyk.

600 PLN
3894

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 500 szt.); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Perzyński.

200 PLN
3895

1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, seria znaczków z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym bez jednej wartości (1,20 zł.) i dwa najwyższe nominały z nadrukiem typu II "mały Orzeł / POCZTA POLSKA / dwie belki" (trzy ostatnie wartości nakład 95 szt., 133 szt. i 50 szt. Fi.6300.-); cała seria rzadka jako kasowana, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Perzyński.

Fi.1-15, 17-19
9 800 PLN
3896

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, typowy stan zachowania, sygnatura.

60 PLN
3897

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 12 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, sygnatura.

250 PLN
3898

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 499 szt.); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Perzyński.

200 PLN
3899

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 25/12 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 25 GR. 25 / belki", gwarancja Krawczyk.

100 PLN
3900

1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowym (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, słabszy stan zachowania, sygnatura.

40 PLN
3901

1944 Zamość - znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./24 gr. wydania prowizorycznego z lokalnym nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym "Orzeł" i wokół "POCZTA / POLSKA / Zamość / 25 VII 1944" oraz nominał, (nakład 16 szt. Fi.3500.-), znaczek bez gumy i nieco zagnieciony, gwarancja.

900 PLN
3902

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./8 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 1 ZŁ (nakład 150 szt.), na odwrocie na dole ślad przywarcia do hawidu, liczony jak podlepkowy, gwarancja.

380 PLN
3903

Fi.8 FFi
200 PLN
3904

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z zapasów poczty (nakład 96 szt. Fi.900.-); piękny stan, gwarancja Rudnicki Kielce, Perzyński.

800 PLN
3905

Fi.11
200 PLN
3906

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, narożny znaczek z "Gapą" za 40 gr. z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym na znaczku podstawowym z I serii Widoki zabytkowych budowli (nakład 50 szt.); poza jednym śladem podlepki na marginesie w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.11 Pw1
1 700 PLN
3907

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek za 8 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze fioletowoniebieskim na znaczku GG pochodzącym z dostaw od klientów (nakład od 10 do 150 szt. Fi.400.-); lekkie załamania na marginesie, sam znaczek w pięknym stanie, gwarancja Rudnicki Kielce.

Fi.11
600 PLN
3908

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 60 gr. z nadrukiem dwoma stempelkami gumowymi typu I "Poczta / Polska / w Rudniku" i "belka" (nakład 193 szt.), piękny stan, gwarancja Perzyński.

Fi.11I
600 PLN
3909

1944 Końskie - wydanie prowizoryczne, pionowa parka znaczków za 12 gr. z nadrukiem stempelkiem gumowym w kolorze szaroczarnym na znaczku GG pochodzącym z dostaw od klientów (nakład od 10 do 150 szt. Fi.800.-); poza widocznym na skanie skośnym złamaniem w ładnym stanie, gwarancja Rudnicki Kielce.

Fi.12
200 PLN
3910

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł./24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 2 ZŁ (nakład 600 szt.), na odwrocie lekki ślad przywarcia do hawidu, gwarancja.

Fi.14
230 PLN
3911

Fi.17
150 PLN
3912

1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 3 zł./50 gr. z granatowym nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 3 ZŁ (nakład 140 szt.), gwarancja.

Fi.17b
720 PLN
3913

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, unikalny znaczek za 32 gr. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem stempelkiem gumowym typu II "Poczta Polska / Rudnik / n/Sanem / belka" (nakład 5 szt.), nadruk lekko przebija na odwrocie, piękny stan zachowania, gwarancja Perzyński.

Fi.18II
8 000 PLN
3914

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./12 gr. z nadrukiem nowej wartości i dotąd niekatalogowanym podwójnym "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze fioletowym (kilka z ogólnego nakładu 50 szt), piękny stan, gwarancja Perzyński.

Fi.18c Np
3 400 PLN
3915

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, unikalny znaczek za 48 gr. z niekompletnym nadrukiem stempelkiem gumowym typu I "Poczta / Polska / w Rudniku", przedrukowany w minimalnym ogólnym nakładzie 5 szt. - to unikat - jedyny znany egzemplarz bez belki pod napisem, dotąd opisano tylko niekompletny nadruk typu IV (bez napisu Polska); oferowany walor to jeden z najrzadszych znaczków Poczt Lokalnych 1944-45, piękny stan, gwarancja Gryżewski, Perzyński.

Fi.19I
15 000 PLN
3916

1944 Niezabitów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./60 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym "Poczta Polska / Orzeł / 1 zł. 1 / belki" Nakład 710 szt.), gwarancja Krawczyk.

Fi.20
120 PLN
3917

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł./24 gr. z nadrukiem nowej wartości i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze szaroczarnym (nakład 100 szt.), na wycinku z listu, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.21
700 PLN
3918

1944 Rudnik - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem najrzadszego typu IV trzema stempelkami - gumowymi "Polska" i "belka" oraz metalowym "RUDNIK n SANEM", został przedrukowany w minimalnym nakładzie 9 szt. - to jeden z najrzadszych znaczków Poczt Lokalnych 1944-45, mimo uszkodzonego ząbka po prawej ogólnie w ładnym stanie, gwarancja firmowa Gryżewski, Perzyński.

Fi.22IV
4 000 PLN
3919

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym o nominale 3 zł, nakład 74 sztuki, fotoatest Walocha.

Fi.26
3 000 PLN
3920

1944 Wąwolnica, znaczek z nadrukiem lokalnym o nominale25 gr / 12+38 gr, nakład 92 sztuki, fotoatest Walocha.

Fi.28
2 000 PLN
3921

1944 Brwinów - wydanie prowizoryczne, marginesowy znaczek z "Gapą" za 60 gr. pochodzący z dostaw od klientów poczty z nadrukiem nowej wartości "2 zł" i "Polska Poczta Brwinów / belka" dwoma stempelkami gumowymi w kolorze czarnym (nakład pojedyncze sztuki), nadruk "Polska Poczta Brwinów / belka" odbito dodatkowo na marginesie, piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.33 Pw1
3 000 PLN
3922

180 PLN
3923

160 PLN
3924

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej o zmienionym poprzez nadruk nominale "OPŁACONO GOTÓWKĄ 1 zł/25 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy jak ten oferowany, gwarancja Krawczyk.

140 PLN
3925

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej o zmienionym poprzez nadruk nominale "OPŁACONO GOTÓWKĄ 3 zł/30 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy - tutaj z oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk.

160 PLN
3926

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej o zmienionym poprzez nadruk nominale "OPŁACONO GOTÓWKĄ 50 gr./15 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy - tutaj z oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk.

160 PLN
3927

1945 GOSTYŃ Wielkopolski - OPŁACONO GOTÓWKĄ, prywatne wydanie znaczków serii historycznej o zmienionym poprzez nadruk nominale "OPŁACONO GOTÓWKĄ 3 zł/50 gr."; przygotowywane dla Kielc ostatecznie wykorzystane w Gostyniu Wielkopolskim, skąd znanych jest kilkanaście listów poleconych ofrankowanych tymi znaczkami, zazwyczaj jeśli spotykane to bez gumy - tutaj z oryginalną gumą, gwarancja Krawczyk.

160 PLN