The new auction will start soon

Auction 86. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
38308

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria na kopercie nadanej 15.V.39 w urzędzie pocztowym Warszawa 2 "LOT", przesłanej pierwszym lotem Warszawa-Gdynia-Kopenhaga, ładnie odciśnięty dodatkowy stempel okolicznościowy lotu, na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.327-29; 144a
Mi.348-50
250 PLN
38309

1938 "ZAKŁAD ZDROJOWO-KĄPIELOWY" Iwonicz, stempel okolicznościowy, na widokówce (Okopy św.Trójcy - "Jar Dniestru") pisanej w miejscowości Miejsce Piastowe, wysłanej 23.VII z Iwonicza do Stalowej Woli (Myślicki 28 005).

Fi.334
Mi.355
40 PLN
SOLD
38310

1938 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku.

Fi.336-8
Mi.357-9 
70 PLN
38311

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kamień Koszyrski - Janów koło Pińska nr 494 z wyróżnikiem a.

Fi.Cp74B
80 PLN
SOLD
38312

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Czarnków - Inowrocław nr 391.

Fi.Cp78
100 PLN
38313

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki z pełną oryginalną gumą onieważnione datownikami okolicznościowymi wystawy.

Fi.bl.5A, 5B
Mi.Bl.5A, 5B
260 PLN
38314

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki stemplowane, blok cięty dwie minimalne prześwitki po podlepkach.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
380 PLN
38315

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w warszawie, komplet bloków w bardzo dobrym stanie.

Fi.bl.5A, B
Mi.Bl.5A, B
650 PLN
38316

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki kasowane okolicznościowo (Fi.400.-).

Fi.bl.5A-B
240 PLN
38317

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, dwa bloki ostemplowane okolicznościowo 3.V na dekoracyjnych poleconych kopertach z dodatkowymi nalepkami wystawowymi, kasowniki odbiorcze na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.bl.5A-B
350 PLN
38318

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok ząbkowany na kopercie (Fi.300,-) wysłanej 2.V z Warszawy do Stryja, zwraca uwagę datownik nadawczy, odciśnięty w wyjątkowo rzadko stosowanym czerwonym tuszem, kasownik odbiorczy na odwrocie; sygnowane WUZET.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
200 PLN
38319

1938 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok perforowany ze stemplami okolicznościowymi wystawy.

Fi.bl.5B
Mi.Bl.5A
180 PLN
38320

1938 koperta z pierwszego niedoszłego do skutku lotu balonu do stratosfery opłacony okolicznościowym blokiem.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
220 PLN
38321

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
240 PLN
38322

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6
250 PLN
38323

1938 list z niedoszłego do skutku pierwszego polskiego lotu do stratosfery z Zakopanego opłaconego blokiem okolicznościowym.

Fi.bl.6
Mi.Bl.6 
200 PLN
38324

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, specjalna okolicznościowa karta ofrankowana blokiem, wysłana 23.IX z Zakopanego do Krakowa; kasownik odbiorczy.

Fi.bl.6
200 PLN
38325

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-) z pełną oryginalną gumą, piękny stan.

Fi.bl.6
180 PLN
38326

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok kasowany okolicznościowo (Fi.200.-).

Fi.bl.6
140 PLN
38327

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.bl.6
300 PLN
38328

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok stemplowany okolicznościowymi kasownikami z pierwszego dnia obiegu w różnych kolorach.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
80 PLN
38329

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.7
Mi.Bl.7
90 PLN
38330

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, luksusowy stan zachowania z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.7
120 PLN
38331

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty w ładnym stanie.

Fi.bl.7
120 PLN
38332

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.7
80 PLN
38333

1938 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 3.4 z Szanghaju do Jarosławia; rzadki kierunek wysyłki; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.297
200 PLN
38334

1938 list firmowy na kopercie opłaconej gotówką z wirnikiem propagandowym poczty.


40 PLN
38335

1938 kartka z Cieszyna 2.10.38 do Przemyśla, po zajęciu Zaolzia, stempel propagandowy "NASI BRACIA Z ZA OLZY / ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ", widokówka z oryginalnego obiegu z widokiem mostu granicznego w Cieszynie.


280 PLN
38336

1938 formularz telegramu zagięty w połowie.


80 PLN
38337

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.286
40 PLN
38338

1939 list polecony z Bolesławca do Wielunia.

Fi.294, 309
Mi.315, 330
35 PLN
38339

1939 "WYSTAWA ELEKTROMECHANICZNA SEP 18-29 VI 1939" Katowice 1, efektowny kasownik okolicznościowy na liście wysłanym 22.VI do Warszawy (Myślicki 39 015).

Fi.296, 311
Mi.317, 332 
100 PLN
38340

1939 list z Warszawy do Austrii z wirnikiem propagującym zawody FIS w Zakopanem.

Fi.304, 310, 313
40 PLN
38341

1939 "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" Lwów 2 (z wyróżnikiem *a*), okolicznościowy wirnik odciśnięty na liście wysłanym do miejscowości Rypne ofrankowanym znaczkiem za 25 gr przyłączenie Zaolzia do Polski, na odwrocie doklejono dwa pomarańczowe znaczki kwestarskie po 5 gr (revenue) z Piotrem Borowym "NA SZKOŁY NA POLSKIM SPISZU ORAWIE I W CZADECKIM", dobry stan zachowania (Myślicki 37 101).

Fi.309
Mi.330
150 PLN
38342

1939 "DNI SŁOWACKIEGO/ KRZEMIENIEC/ 3-IV.-4-IX-1939" Krzemieniec 1, ładnie odciśnięty kasownik okolicznościowy na liście (druki) wysłanym 28.V do Lwowa (Myślicki 39 005).

Fi.310
Mi.331
108 PLN
SOLD
38343

1939 M/S "Chrobry" znaczek na kopercie (druki) ostemplowany grzecznościowo 29.VII w agencji pokładowej statku specjalnym czerwonym datownikiem o stopniu rzadkości C, przesyłka adresowana do Żyrardowa (Myślicki 34 019).

Fi.310
Mi.331 
120 PLN
38344

1939 kartka z urzędu stanu cywilnego z Kielc do Leszczyn, dziurki po archiwizacji.

Fi.310
Mi.391
30 PLN
38345

1939 kartka wysłana ze stacji na Kasprowym Wierchu i stemplowana kasownikiem schroniska.

Fi.310
20 PLN
38346

1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 14.11.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan.

Fi.310
40 PLN
38347

1939 dwa wycinki ze stemplami okolicznościowymi o tematyce legionowej.

Fi.310, 314
40 PLN