Auction 86. Polonica on foreign stamps

44252

1966 zestaw 14 sztuk różnych kopert z stemplami miejscowości amerykańskich o nazwie Pulawski.

70 PLN
44253

1967 25 rocznica utworzenia 3 Dywizji Strzelców Karpackich, stempel okolicznościowy odciśnięty 21.V w Londynie na karcie wysłanej do Starachowic.

40 PLN
44254

1967 wystawa filatelistyczna Polphilex 67, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej i okolicznościowa plakietka.

60 PLN
44255

1968 Wystawa Filatelistyczna w Kolegium Stanisława Leszczyńskiego w Paryżu, koperta okolicznościowa ze stemplem przedstawiającym godło szkoły — królewski herb Stanisława Leszczyńskiego.

Mi.1640
30 PLN
44256

1968 400-lecie śmierci św. Stanisława kostki, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej.

30 PLN
44257

1969 25. rocznica bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowe poczty brytyjskiej.

15 PLN
44258

1969 25. rocznica bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowa poczty kanadyjskiej.

15 PLN
44259

1969 25. rocznica bitwy o Monte Cassino, koperta okolicznościowa poczty argentyńskiej.

15 PLN
44260

1969 15-lecie Kolegium Miłosierdzia Bożego w Fawley Court, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.

15 PLN
44261

1970 60-lecie Związku harcerstwa Polskiego, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.

15 PLN
44262

1970 30. rocznica utworzenia polskiej armii we Francji, kartka okolicznościowa poczty francuskiej.

15 PLN
44263

1970-2 zestaw 60 sztuk różnych kopert z kasownikami amerykańskich miejscowości o polskobrzmiących nazwach.

300 PLN
44264

1971 "POLPEX 1971" okolicznościowa koperta wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, skasowana podczas dorocznej wystawy towarzystwa.

15 PLN
44265

1972 "POLPEX 1972" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków razem z okładkami-broszurką zawierającą informacje o okolicznościowej emisji.

50 PLN
44266

1972 Polphilex 72, kartki okolicznościowe wystawy wydania poczty brytyjskiej.

25 PLN
44267

1972 Federacja Polskich Organizacji w Wiktorii, ilustrowana koperta dla Poczty Harcerskiej przygotowana z okazji Roku Kopernikowskiego, odcisk stempla okolicznościowego "POCZTA HARCERSKA WERRIBEE 27.2.1972 Australia Rok Kopernikowski".

50 PLN
44268

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na kopercie FDC z doklejoną metalową plakietką z portretem naszego wielkiego astronoma; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.1095
40 PLN
44269

1973 Polphilex wystawa filatelistyczna i numizmatyczna, okolicznościowa koperta z pamiątkową winietką, ostemplowana w Londynie.

30 PLN
44270

1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt); temat - KOPERNIK.

60 PLN
44271

1973 30. rocznica śmierci gen. Władysława Sikorskiego, kartki okolicznościowe poczty brytyjskiej.

25 PLN
44272

1974 Niger - 125 lecie śmierci Fryderyka Chopina, cięty znaczek za 100 Fr., tzw. Épreuves De Luxe tego znaczka i pięć prób kolorów w tym jedna dwubarwna, bardzo trudny do zebrania zestaw, bardzo ładny stan zachowania.

Mi.439
1 600 PLN
44273

1974 XXX-rocznica zdobycia Monte Cassino, dekoracyjna koperta z kasownikiem okolicznościowym poczty kanadyjskiej.

Mi.539A
40 PLN
44274

1974 30. rocznica bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowe poczty brytyjskiej.

15 PLN
44275

1974 naczelni wodzowie polscy, wydawnictwo okolicznościowe Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.

25 PLN
44276

1974 30-lecie bitwy o Monte Cassino, kartka okolicznościowa poczty brytyjskiej.

15 PLN
44277

1974 30. rocznica bitwy o Monte Cassino, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej.

25 PLN
44278

1974 wystawa historyczna w instytucie im. gen. W. Sikorskiego w Londynie, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej i nalepka okolicznościowa.

50 PLN
44279

1974 pomnik polskich lotników poległych w bitwie nad Gandawą, kartka okolicznościowa poczty belgijskiej.

15 PLN
44280

1974 30. rocznica bitwy o Monte Cassino, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.

15 PLN
44281

1975 wydawnictwo okolicznościowe dla wsparcia zlotu polskich harcerzy w Kanadzie w 1976 roku.

25 PLN
44282

1975 75-lecie harcerstwa polskiego, koperty okolicznościowe poczty amerykańskiej.

30 PLN
44283

1975 30-lecie Stowarzyszenia Polskiej Marynarki Wojennej, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej.

25 PLN
44284

1975 35. rocznica utworzenia dywizji grenadierów polskich we Francji, koperty okolicznościowe poczty francuskiej.

30 PLN
44285

1976 16 zjazd Polskich Sił Powietrznych w Anglii, koperta z pamiątkową winietką ostemplowana okolicznościowo 4.IX w Londynie.

40 PLN
44286

1976 Światowy Zlot Harcerstwa w Kaszubach w Kanadzie, wydawnictwa okolicznościowe.

35 PLN
44287

1977 święto polskiego żołnierza w instytucie gen. Sikorskiego w Londynie, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej.

60 PLN
44288

1977-86 polscy prezydenci, koperty okolicznościowe poczty brytyjskiej.

40 PLN
44289

1977 Polphilex 77, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.

15 PLN
44290

1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; próba autorska rytownika Pierre Béqueta - jego sygnatura pod znaczkiem, znaczek o nominale 1,70 Fr. wydrukowano w kolorze czarnym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka (można je kupić w odrębnym locie), odbitka autorska ostemplowana IMPRIMERIE DES TIMBRES_POSTE - CONTROLE i sygnowana przez rytownika jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk.

Mi.2126
2 400 PLN
44291

1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; próba autorska rytownika Pierre Béqueta - jego sygnatura pod znaczkiem, znaczek o nominale 1,70 Fr. wydrukowano w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka (można je kupić w odrębnym locie), odbitka autorska ostemplowana IMPRIMERIE DES TIMBRES_POSTE - CONTROLE i sygnowana przez rytownika jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk.

Mi.2126
2 400 PLN