Auction 86. Germany

38723

1937 Ziemie Zachodnie, Dzień Znaczka - komplet dwóch ilustrowanych kart prywatnego nakładu ostemplowanych okolicznościowo 9.I we Wrocławiu; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.PPC70/01-02
100 PLN
44480

1859 Hanower, całostka - koperta dofrankowana parką znaczków, wysłana 6/2 z Münden do Magdeburga, przewieziona ambulansem Münden-Berlin, kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania (znaczki zacięte i z niewielkimi przebarwieniami).

Mi.U5II, 14
50 PLN
44481

300 PLN
44482

1864 Oldenburg, koperta wysłana 3.6 z Rastede do Varel, datownik odbiorczy na odwrocie, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U10
60 PLN
44483

1865 Prusy, 3 Sgr - frankatura pojedyncza, list wysłany 5/4 z Berlina do Hohenstein.

Mi.18
30 PLN
44484

1872 Rzesza, pierwsze wydanie znaczków zjednoczonych Niemiec, frankatura pojedyncza 3 Kr - list wysłany 27.5 z Frankfurtu do Römhild, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.9
40 PLN
44485

Mi.P1IId
100 PLN
44486

1884 Wirtembergia, urzędowa karta pocztowa, wysłana 18.6 z Wildberg do Emmingen, dodatkowy stempelek z godłem CAMERALAMT REUTHING.

Mi.DP24
40 PLN
44487

1886 Wirtembergia, karta pocztowa, wysłana 20.1 z urzędu pocztowego na dworcu kolejowym w Ludwigsburgu.

Mi.P26II
20 PLN
44488

1888 Wirtembergia, karta pocztowa, wysłana 25.6 z Gaildorf do Laubach, stemple odbiorcze.

Mi.P30
20 PLN
44489

1890 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 7.X z Fuerth do Wiesbaden.

Mi.P40/01
30 PLN
44490

1892 Wirtembergia, karta pocztowa nadana bezpośrednio w wagonie pocztowym wysłana z Ulm do Öhringen, datowana 13 Juli, znak opłaty unieważniono ręcznie, obok odciśnięto datownik ambulansu "K.B.BAHNPOST ULM KMPT" z wyróżnikiem "III", na odwrocie datownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P34
200 PLN
44491

1893 Bawaria, podwójna karta pocztowa wysłana 9. VIII z Homburga do Barmen.

Mi.P42/02w
50 PLN
44492

1900 miejscowy przekaz pocztowy z Wollin.

50 PLN
44493

Mi.P65/04
40 PLN
44494

1906 Bawaria, 5 Pf/ 2 Pf - przedrukowa karta pocztowa prywatnego nakładu.

Mi.PZD4/02
80 PLN
44495

1906 Niemiecka Afryka Południowo-Wschodnia (DSWA), w 1904 na terenie kolonii wybuchło powstanie ludów Herero, które trwało do 1908 roku, po początkowych sukcesach, powstańcy ulegli 15 tysięcznemu niemieckiemu korpusowi ekspedycyjnemu, Niemcy przy tłumieniu powstania wykazali się wielkim okrucieństwem, przyjmuje się, że zginęło około 65 tysięcy Hererów, straty po stronie niemieckiej wyniosły ponad 1700 zabitych; widokówka wysłana 6.I ze Swakopomund przez żołnierza Korpusu Ekspedycyjnego (jednostka ochrony kolei) do Reisse, listowa pieczęć formacyjna; kasownik odbiorczy; doskonały stan zachowania.

500 PLN
44497

Mi.26
200 PLN
44498

1911 Bawaria, widokówka wydana z okazji Dnia stokrotek, wysłana 11.5 z Monachium do Bayreuth, idealny stan zachowania; temat - KWIATY.

Mi.77I
100 PLN
44499

1911 Bawaria, ilustrowana karta jubileuszowa.

Mi.P91II/01
30 PLN
44500

1913 Bawaria, karta pocztowa wysłana 29.V z pośrednictwa pocztowego, ramkowy stempel "Posthilfstelle Flintsbach Taxe: Winzer", znak opłaty skasowany datownikiem WINZER; dobry stan zachowania.

Mi.P87I/02
120 PLN
44501

1914 Rzesza, podwójna karta, czysta.

Mi.P98
40 PLN
44502

1914 kartka z Kolonii do Hamburga w przededniu wybuchu I Wojny Światowej 30.07.1914, widokówka przedstawiająca niemieckie pancerniki czynne w I Wojnie Światowej.

60 PLN
44503

500 PLN
44504

1916 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Manheim - Würzburg nr Z.388.

30 PLN
44505

Mi.102
40 PLN
44506

Mi.K22
10 PLN
44507

1921 przekaz pieniężny z Królewca do Szwarzort koło Kłajpedy (ówczesny Memel). Nalepki cenzury celnej

60 PLN
44508

Mi.115
160 PLN
44509

1922 przekaz pieniężny z Królewca do Wrocławia.

45 PLN
44510

Mi.292
40 PLN
44511

Mi.P74
50 PLN
44512

1923 przekaz pieniężny z Królewca do Kłajpedy(ówczesny Memel) z oznaczeniem kontroli dewizowej

65 PLN
44513

1924/27 Republika Weimarska, budowle, seria kasowana.

Mi.364-67
30 PLN
44514

Mi.368-906ex
260 PLN
44515

160 PLN
44516

1927 Saara, służba zdrowia, przedrukowa seria czysta na podlepkach.

Mi.122-25
50 PLN
44517

1927 Republika Weimarska, wydanie przedrukowe I.A.A., seria kasowana.

Mi.407-09
200 PLN
44518

Mi.410-22
240 PLN
44519

1929 Saara, malarstwo, seria czysta na podlepkach.

Mi.135-41
70 PLN