The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 86. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36137

1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana z pełną oryginalną gumą bez podlepek, cynkografia.


100 PLN
36138

1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta trzy wartości na podlepce, ostatnia bez gumy, cynkografia.


25 PLN
36139

1915 kartka z austriackiej poczty polowej w Sanoku do Wiednia.


25 PLN
36140

1916 nalepki wydania naśladującego wydanie NKN z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, seria cięta.

Fi.7-10A
30 PLN
36141

1916 korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony wysłany 11.7 z Homla, przekazany poczcie polowej w Mińsku, datownik "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN.W MIŃSKU" (ОБРАТНАЯА ПОЛ.ПОЧ.КОНТ. ВЪ МИНСКѢ) z wyróżnikiem "ż"(Ж); kopertę po sprawdzeniu zawartości i ocenzurowaniu treści listu, zabezpieczono lakowymi pieczęciami cenzury, dodatkowo stempelek z numerem cenzora.9; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.64II 
250 PLN
36142

1916 list wysłany 24.V z Wilna za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 166, formacyjna pieczęć listowa "Eisenbahn-Verkehrsamt Wilna M.E.D.5."; walor w doskonałym stanie zachowania; temat - KOLEJ.


100 PLN
36143

1916 formularz Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, wysłany 21.IX z obozu w miejscowości Kurmysz do Lwowa, "Wydanie Sekcyi wywiad. kraj. Stow. Czerwonego Krzyża we Lwowie", podpisy po polsku, rosyjsku i francusku, stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre", stempelki cenzury rosyjskiej i austriackiej; temat - CZERWONY KRZYŻ.


120 PLN
36144

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 31.V w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; dodatkowo stempelek Szwedzkiego Czerwonego Krzyża "HILFSKOMITET DES SCHWEDISCH ROTEN KREUZES STOCKHOLM", który pośredniczył w wymianie korespondencji pomiędzy walczącymi stronami; atrakcyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


150 PLN
36145

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 1.VII w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


100 PLN
36146

1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 4.II z Krakowa do piekarni polowej Legionów Polskich, adresowana na pocztę polową 389, cenzura krakowska.


60 PLN
36147

1916 Legiony Polskie - zapytanie w sprawie poszukiwań legionisty z I Brygady, wysłane z Sekcji Wywiadowczej Czerwonego Krzyża w Krakowie do centrali we Wiedniu, ładnie odciśnięta pieczęć nagłówkowa, na odwrocie pieczęć z numerem dziennika i datami wpłynięcia i wysyłki zapytania; ciekawy, bardzo rzadko spotykany, wewnętrzny dokument Czerwonego Krzyża; dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
36148

1916 kartka z niemieckiej poczty polowej z Pabianic 27.4.16 do Niemiec.


15 PLN
36149

1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 16.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; czytelna odbitka okrągłego negatywowego stempla formacyjnego z orłem strzeleckim "PIERWSZA BRYGADA SZÓSTY BATALION KOMENDA CZWARTEJ KOMPANII" - nieopisany u Berka!!! dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.15
800 PLN
36150

1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 14.VII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda VI baonu I.Legionu Polskiego" (Berek P53); dobry stan zachowania.

Fi.15
150 PLN
36151

1916 Legiony Polskie - widokówka (Jarosław) wysłana 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Jarosławia; dwuwierszowy stempel formacyjny "1. Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" (Berek P174); bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
36152

1916 kartka z poczty niemieckiej marynarki wojennej.


15 PLN
36153

1916 urzędowy list polecony wysłany 1.06.16 z pozycji na froncie do dowództwa 4. Armii Feldpost 56; datownik FELDPOSTAMT 355 i rzadki stempel w języku niemieckim "K. u. k. Kommando Polnischer Legionen", prowizoryczna erka.


110 PLN
36154

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, formularz datowany 19.IV, wysłany 22.IV ze "Stacyi Kolei Krymno" leżącej na linii kolejowej Brześć-Kowel do miejscowości Rzęsna Polska za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej jednostki polskie stacjonujące w okolicach Kowla; pieczęć formacyjna z godłem "6 Szwadron 2p. ułanów Leg.Pol." u Berka nieopisany!!! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
36155

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, formularz z orłem (Kucharski K.41a.) wysłany 16.IX, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda 3. Kompanii Legionów Polskich" - nieopisany u Berka!!! stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


400 PLN
36156

1916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka "SZLĄSK 1915 R: L(egiony) P(olskie)" wysłana 26.IX z Erfurtu, adresowana na pocztę polową 355, omyłkowo przesłana na pocztę polową 335, a stamtąd skierowana już właściwie; ciekawy stempelek informacyjny "An F.P.335 nicht gehörig Feldp.355".


250 PLN
36157

1916 Legiony Polskie - formularz z kompanii saperów I brygady, wysłany 17.VI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa.

Fi.15
50 PLN
36158

1916 formularz wysłany 29.I ze szpitala fortecznego nr.10 w Krakowie, za pośrednictwem poczty polowej 186; pieczęć formacyjna z godłem; ślady archiwizacji.


40 PLN
36159

1916 widokówka napisana po polsku, wysłana 13.IX za pośrednictwem poczty polowej 86 do Lwowa, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. INF. DIV. SAN. ANST. Nr.45".


20 PLN
36160

1916 karta polowa wysłana 4.10.16 z 3. baonu 1. pułku piechoty z Baranowicz do Sosnowca, datownik FELDPOSTAMT 389, pieczęć formacyjna "III Baon 1.p. piech. / Polskich Legionów".


60 PLN
36161

1916 karta z okopów pisana w dniu rozpoczęcia ofensywy przez Rosjan do Krakowa przez chorążego Doskoczyńskiego (Doskocil) Henryka (w sierpniu 1939 naczelny dyrektor poczty polowej WP), datownik FELDPOSTAMT 355, fioletowy stempel "Oddzial telefoniczny / 4.pulku piech.Polskich Legionów".


75 PLN
36162

1916 list wysłany 16.4.16 przez ułana 1. pułku ułanów ze szpitala rezerwowego nr.1, w adresie napisano "Szpital Legionów Polskich' w Lublinie do rtm.Beliny-Prażmowskiego "Komendant I.pulku kawaleryi I.Bryg.", Feldpost 118, datownik ETAPPENPOSTAMT LUBLIN 16.IV.16, stempel z orłem cesarskim "* K.u.K Reservespital Nr.1 de 1. Armee*".


85 PLN
36163

1916 list ze Lwowa na Węgry, stempel cenzury wojskowej we Lwowie i rzadkie nalepki dobroczynne Legionów Polskich na odwrocie. Sygnatura Rachmanow.


350 PLN
36164

1916 kartka z poczty polowej w krakowskim szpitalu do Nowego Sącza, jednorzędowy stempel cenzury, odręczny kolorowy rysunek artystyczny na odwrocie.


180 PLN
36165

1916 kartka z poczty polowej z Komendy Twierdzy Krakowa do Błażowej, stempel Komendy, widokówka legionowa nakładu NKN.


800 PLN
36166

1916 kartka od żołnierza polskiego internowanego w Austrii pisana po polsku do Wiednia.


40 PLN
36167

1916 kartka z austriackiej poczty polowej do Lwowa, stempel formacyjny "K. k. Landwehrinfanterieregiment Pisok Nr. 23", ciekawa odręczna grafika (szkic).


160 PLN
36168

1916 kartka z poczty etapowej w Sandomierzu na Morawy, stempel formacyjny "K.k.Ldst Etap Baon 254 / 1. kompanie", widokówka z Sandomierza.


90 PLN
36169

1916 kartka wysłana 25.1.16 do Wiednia z II. kompanii etapowej 2. Brygady, w treści korespondencja po niemiecku legionisty do ojca, datownik K. u. K. FELDPOSTAMT 355, czarny okrągły stempel z orłem "KOMENDA…. * Półbat. Etapowego* Baonu uzup. 2.Brygady*", karta była wykorzystana do przyznania zapomogi stąd bordowy stempel "Poświadczenie zapomogowe / wydano dnia ...............1916 L. .......".


75 PLN
36170

1916 kartka nadana w poczcie etapowej nr 355 do Krakowa, stempel formacyjny "Legion Polski / Pułk 2. Baon III. / Komp. 9.".


100 PLN
36171

1916 kartka nadana w poczcie etapowej nr 355 do Krakowa, stempel formacyjny "Legion Polski / Pułk 2. Baon III. / Komp. 9.".


80 PLN
36172

1916 list wysłany 6.6.16 z frontu na Wołyniu w dniu rozpoczęcia ofensywy rosyjskiej, ze szpitala polowego I. Brygady do Rabki, datownik K.u.k. FELDPOSTAMT 118, fioletowy stempel "Szpital polowy I. Brygady Legionów Polskich / poczta polowa 118".


100 PLN
36173

1916 karta polowa pisana wysłana 20.4.16 z pozycji na Polesiu z oddziału telefonicznego do Oświęcimia, datownik FELDPOSTAMT 355 oraz fioletowy stempel z orłem cesarskim "K.U.K. KOMMANDO / 3. BRIGADE ~ POLNISCHER LEGIONEN ~".


90 PLN
36174

1916 kartka z poczty polowej 407 do Nowego Sącza, stempel "Von der Armee / im Felde" i stempel austriackiej cenzury wojskowej "K. u. K. ZENSURSTEL..".


30 PLN
36175

1916 karta poczty polowej wysłana 14.6.16 z kompanii technicznej przy Komendzie Legionów z frontu na Wołyniu podczas ofensywy Rosjan do Łodzi, adresat i brak stempla poczty miejskiej w Łodzi każe się domyślać, że przesyłka z Piotrkowa Trybunalskiego przez granicę do Łodzi dotarła do adresata tajną pocztą kurierską (w większości obsługiwaną przez skautów) Departamentu Wojskowego N.K.N., datownik K.u.k. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna z orłem "* Kompania Techniczna * przy Komendzie Legionów Polskich*".


120 PLN
36176

1916 list wysłany 25.5.16 z frontu z 3. szwadronu drugiego pułku ułanów do Wieliczki, datownik węgierski HADTAP-POSTAHIVATAL 163, pieczęć formacyjna "3ci SZWADRON / 2 Pułku Ułanów / LEGIONÓW POLSKICH".


100 PLN