The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 86. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39773

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja.

Fi.25
50 PLN
39774

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, marginesowy znaczek za 25 gr., czysty bez gumy, gwarancja.

Fi.25
30 PLN
39775

1944 26. rocznica odzyskania niepodległości, kasownik pierwszego dnia obiegu, gwarancja.

Fi.25
50 PLN
39776

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, kasowany znaczek za 25 gr., z nietypowo skośną perforacją poziomą, po prawej znaczek jest niższy, gwarancja

Fi.25
60 PLN
39777

1944 całostka ((61 x 100 mm) grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz.

Fi.25, Cp26
80 PLN
39778

1944 Powstanie Wielkopolskie, kasowany znaczek za 20 gr., lekka podlepka, gwarancja.

Fi.28
40 PLN
39779

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
39780

1944 BILET DO TEATRU OBOZOWEGO - na miejsce 70, podzielony na dwie numerowane części, wystawiony imiennie dla rotmistrza Antoniego Pieściuka z 25 pułku Ułanów Wielkopolskich, na spektakl "Pani Ministrowa" autorstwa Branislava Nusica; co ciekawe bilety teatralne były rozprowadzane za pośrednictwem Poczty Obozowej, a jako formularzy biletowych używano całostek, przy wejściu do teatru oddzierano połowę biletu, zniszczone w ten sposób całostki nie były atrakcyjnym przedmiotem kolekcjonerskim i w miarę upływu lat prawie wszystkie wyrzucono; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, ocalały jedynie dlatego, że nie został wykorzystany; gwarancja.

Fi.Cp8yII
1 800 PLN
39781

1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); przesłana 20.VII z pełną treścią na odwrocie; dobry stan zachowania (u góry poziome zagięcie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp17II
500 PLN
39782

1944 Syrena - SUCHE TŁOCZENIE NAPISU "POCZTÓWKA" - karta obozu IIE z czerwonobrązowym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" z niespotykaną usterką - dodatkowym suchym tłoczeniem napisu "POCZTÓWKA" wykonanym właściwą matrycą drukarską poniżej i lekko ukośnie w stosunku do prawidłowo wydrukowanego napisu "POCZTÓWKA"; opis - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); idealny stan zachowania; gwarancja i opis (17IIB) Schmutz.

Fi.Cp17IIB
1 600 PLN
39783

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o szarobrązowym znaku opłaty, format 54x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; wysłana 16.VII; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18
300 PLN
39784

1944 Dni Morza, karta pocztowa ze szczątkowym podwójnym drukiem znaku opłaty, szczególnie mocno widocznym w jego dolnej części (napis OBOZU), nieopisany do tej pory błąd; bardzo dobry stan zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp19
300 PLN
39785

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
39786

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
39787

1944 Herby miast, zestaw 4 kart z obiegu: Wilno + 3 Kraków z różnymi kolorami znaku opłaty (brunatnym, oliwkowym, szarym); bardzo dobry/ dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp22a, 24, 25, 26
400 PLN
39788

1944 herby miast, całostka z usterką "kamień na ramce nad głową", gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp22b
100 PLN
39789

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
39790

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, datowana 23.XII, znak opłaty skasowany trzywierszowym stempelkiem okolicznościowym "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego - autora fundamentalnego opracowania dotyczącego poczt w polskich obozach jenieckich - stosowano w ciągu kilku zaledwie godzin!!! bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp25
150 PLN
39791

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
39792

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
39793

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
250 PLN
39794

1944 pomarańczowy i niebieski lis, znaczki - nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy) i doklejano wyłącznie na przesyłkach w jednym dniu(pomarańczowe 21.11.44, niebieskie 28.11.44), bardzo dobry stan zachowania, fotoopinia Schmutz.

Fi.Ia, b
1 200 PLN
39795

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
300 PLN
39796

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; prawidłowo użyty pocztowo - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach dość rzadko, gwarancja.

Fi.bl.3
1 000 PLN
39797

1944 wystawa filatelistyczna "Neubrandenburg", blok ze stemplem wystawy i stempelkiem okolicznościowym olimpijskim.

Fi.bl.3
500 PLN
39798

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, gwarancja Perzyński.

Fi.bl.3
1 000 PLN
39799

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym; w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
900 PLN
39800

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; prawidłowo użyty pocztowo - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym i co bardzo ciekawe, dopiero następnego dnia; obok dostawiono stempel ozdobny z następnego dnia "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3", dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach dość rzadko, blok na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
1 250 PLN
39801

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.25000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
5 000 PLN
39802

1944 rocznica obrony Warszawy, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie (Fi.250.-), zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie oba znaczki opłaty z bloku są czyste, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
200 PLN
39803

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie (Fi.400.-), gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
360 PLN
SOLD
39804

1944 rocznica obrony Warszawy, blok stemplowany na marginesie stemplem z pierwszego dnia obiegu, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
250 PLN
39805

1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci króla Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8
300 PLN
39806

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I oryginalnie kasowany - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja.

Fi.bl.8I
250 PLN
39807

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, rzadszy bez datownika na marginesie - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja i opis.

Fi.bl.8I
400 PLN
SOLD
39808

1944 banknot obozowy o nominale 10 groszy, emitowany przez Bank Obozowy, fioletowa pieczątka banku; bardzo dobry stan zachowania.


120 PLN
39809

1944 kartka z oflagu IID w Gross Born do Warszawy.


20 PLN
39810

1944 rocznica obrony Warszawy, znaczek z bloku bez gumy, gwarancja z G.


100 PLN
39811

1945 Tydzień Ziemi Czerwieńskiej, narożnikowy znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.29
60 PLN
39812

1945 tydzień ziemi Czerwińskiej, gwarancja Schmutz.

Fi.29
50 PLN