The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 86. PoW Murnau camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39719

1944 kury, czworoblok znaczków dopłaty, gwarancja Mikulski, Kronenberg.

Fi.D1a
450 PLN
39720

1944 Kury, czworoblok znaczków dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.D1a
440 PLN
39721

1944 Kury, PRAWIDŁOWO UŻYTE OBOZOWE ZNACZKI DOPŁATY, karta pocztowa datowana 3.IV ofrankowana nacinanym znaczkiem Menażka za 10 f w kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim średnim, właściwa opłata za kartę zwykłą wynosiła 15 fen. o czym nadawca nie pamiętał, ponieważ należność za często stosowane karty do 5 słów wynosiła właśnie 10 fen, przesyłkę wrzucono do skrzynki pocztowej (znajdowały się one w barakach mieszkalnych), na karcie oznaczono dopłatę - niebieska litera "T" i doklejono dwa niebieskie znaczki dopłaty w podwójnej wysokości niedofrankowania; wszystkie znaczki skasowano dwuobrączkowym datownikiem "MURNAU / OFL. VIIA" ze stałą liczbą roku "445" (w zależności od potrzeby skreślano pierwszą lub ostatnią cyfrę); znaczki dopłaty Kury prawidłowo użyte są praktycznie niespotykane, oferowany walor należy do prawdziwych rzadkości działu Poczt Obozowych, unikalny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.D1a, 10x1C
10 000 PLN
39723

1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie obozu, znaczek z uszkodzoną cyfrą 8 w dacie wyzwolenia 28*IV*1945, gwarancja Schmutz.

Fi.4
500 PLN
39724

1945 poczta marszowa, próba w kolorze czarnym, gwarancja Schmutz.

Fi.4P
800 PLN
39725

1945 Poczta Bloku D, kasowany znaczek przedrukowy, gwarancja Schmutz.

Fi.8
200 PLN
39726

1945 Orzeł Biały, jednostronnie cięty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.16x
100 PLN
SOLD
39727

1945 Orzeł Biały, kasowany stałym kasownikiem kalendarzowym - zakreślono w nim ołówkiem kopiowym dzień i miesiąc nadania przesyłki, znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja.

Fi.16x
80 PLN
39728

1945 orzeł biały, sześcioblok znaczków na papierze gumowanym y, gwarancja ołówkiem na jednym znaczku Kronenberg.

Fi.16y
480 PLN
39729

1945 orzeł biały, gwarancja Kronenberg.

Fi.16y
240 PLN
39730

1945 Orzeł Biały, bardzo rzadki arkusik znaczków za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, stosunkowo duży format, poza lekkim zgięciem narożnika w bardzo ładnym stanie, gwarancja.

Fi.Ark.16x
2 000 PLN
39731

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, kasownik sporządzony do unieważniania bloku i znaczków wydanych na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu IIC Woldenberg, których Niemcy uprowadzili na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali oni rozmieszczeni w innych obozach jenieckich, m.in.Murnau; kasownik o wymiarach 48x18mm przedstawia poziomą linię, przerwaną dwoma krótszymi pionowymi z literami C nad i pod nimi tworzącymi symbol "IIC", na poziomej kresce widocznych jest 8 jednakowych objuczonych i pochylonych nad kijami postaci, na wielkim szlaku, posuwających się ku zachodowi; pod kreską daty "25.I-22.III/ 1945" określające czas trwania marszu; stempel sporządzony został linorytem przez Romana Wieczorkiewicza, a odbijany był czarną farbą drukarską; dwie odbitki: górna - na różowym papierze z fragmentami niemieckiego tekstu na odwrocie, dolna - na zielonym papierze; na karcie albumowej.


250 PLN
39732

1945 wyzwolenie obozu, próbna odbitka nadruku i stempel z datą wydania znaczka bez nadruku na papierze bibułkowym żeberkowanym, gwarancja.


900 PLN
43689

1944 rocznica Powstania Listopadowego, gwarancja i oznaczenie.

Fi.14x2C
180 PLN