The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 86. PoW Woldenberg camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39459

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna (Fi.400.-), gwarancja.

Fi.bl.2
400 PLN
39460

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan (Fi.850.-), gwarancja.

Fi.bl.2
600 PLN
39461

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
600 PLN
39462

1942 Boże Narodzenie, sygnowana odbitka linorytu przedstawiająca słynną cukiernię Ludwika Zalewskiego przy ulicy Akademickiej we Lwowie z jej nie mniej słynnym oknem wystawowym, które dokładnie opisał w "Wysokim Zamku" Stanisław Lem; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


2 500 PLN
39463

1942 GRYF - Żuraw Gdański - Konkurs na znaczki obozowe; Zygmunt Pazda - unikalna odbitka autorska projektu znaczka za 20 f. z trzyznaczkowej zwycięskiej serii - projekt odbito w kolorze czarnym na białym średnim papierze, pod rysunkiem podpis autora Z.Pazda; wyniki konkursu ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, w handlu niespotykana, nie było jej nawet we wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera (choć zawierała kilka odbitek autorskich innych projektów).


4 000 PLN
39464

1943 Pochodnia, odbitka z unieważnionej matrycy, gwarancja.

Fi.15-17
80 PLN
39465

1943 Pochodnia, znaczek za 10 fen na papierze szarym szorstkim grubym na karcie pocztowej wysłanej 24.XII, ozdobionej rzadką bożonarodzeniową ilustracją, której autorem jest Marian Stępień, dodatkowo zielony napis POCZTÓWKA; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.16y
250 PLN
39466

1943 23.rocznica odzyskania dostępu do Bałtyku, znaczek za 10+15 f. z plamką na falach, gwarancja Schmutz.

Fi.18
50 PLN
39467

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków, każdy na osobnej kartce, skasowana 13.VI kasownikiem okolicznościowym "ROKITNA 1915" na dużych wycinkach, gwarancja.

Fi.19-21
150 PLN
SOLD
39468

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja.

Fi.19-21
140 PLN
39469

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria kasowana okolicznościowo, gwarancja.

Fi.19-21
120 PLN
39470

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria, gwarancja lun Schmutz.

Fi.19-21
140 PLN
39471

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego przesłanym 22.IX.1943, dodatkowo odciśnięty rzadko spotykany stempel propagandowy "KONKURS ODBUDOWY WSI"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.22
200 PLN
39472

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na druku zawiadomienia bibliotecznego wysłanym 15.VIII, znaczek unieważniony kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja.

Fi.22
150 PLN
39473

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na druku bibliotecznym przesłanym 16.VIII, rzadziej spotykanym kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA DOM MIESZKALNY"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.22
200 PLN
39474

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przygotowanej z okazji Wystawy Leśnej; dodatkowo stempel okolicznościowy wystawy "WYSTAWA LEŚNA 12-18.IX.43"; gwarancja Schmutz.

Fi.22
150 PLN
39475

1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 25.0.7 11C9, jego adnotacja i opis na odwrocie.

Fi.22 P2
3 600 PLN
39476

1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze granatowoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk, na odwrocie charakterystyczny stempelek "P", gwarancja Schmutz.

Fi.22 P2
1 800 PLN
39477

1943-44 Hetmani, seria kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.22-30
180 PLN
39478

1943 hetmani, odbitki z unieważnionej matrycy.

Fi.22-30
90 PLN
39479

1943 Hetmani, kompletna seria z odmianami ze znaczkiem z przywieszką, gwarancja.

Fi.22-30
480 PLN
39480

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej, wysłanej 24.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz.

Fi.23
150 PLN
39481

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na przesyłce z oryginalnego obiegu, wysłanej 24.XII, karta ozdobiona drzeworytem z motywami świątecznymi i harcerską lilijką, dodatkowy stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.23
350 PLN
39482

1943 kartka z grafiką obozową ze stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS", na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.23
100 PLN
39483

1943 Hetmani, luzaki na wycinkach, gwarancja.

Fi.23, 24, 28
25 PLN
39484

1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową grafiką, sygnowaną, autorstwa Zygmunta Pazdy, wysłany 18.IX do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego, dodatkowo na okładce odciśnięty stempel propagandowy "WYSTAWA LEŚNA"; rzadko spotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.24
1 800 PLN
39485

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
39486

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce z oryginalnego obiegu pocztowego wysłanej 23.VIII; karta pionowo zgięta; gwarancja.

Fi.24
80 PLN
39487

1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości.

Fi.24
70 PLN
39488

1943 Hetmani, znaczek ze Stanisławem Żółkiewskim ostemplowany 2.V.44 kasownikiem okolicznościowy z okazji rocznicy bitwy pod górą Świętej Anny w czasie III powstania śląskiego na pocztówce ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św.Jadwigi w Pszczynie; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja.

Fi.25
80 PLN
39489

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
39490

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
39491

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.9 27F4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 400 PLN
39492

1943 kartka z grafika obozową i stemplem okolicznościowym Dni Książki.

Fi.24, 31
80 PLN
39493

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.25
15 PLN
39494

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

Fi.25
160 PLN
39495

1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze szarobrązowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.16. 7/8F3, jego adnotacja i opis na odwrocie.

Fi.26 P4
2 400 PLN
39496

1943 Hetmani, znaczki za 15 i 20 fen. na karcie ostemplowane 15.VIII kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO ŻOŁNIERZA"; gwarancja Krawczyk.

Fi.26, 28
40 PLN
39497

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką znaczek czysty, gwarancja Krawczyk.

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
39498

1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym, gwarancja Schmutz.

Fi.28ax1 Pw
360 PLN