Auction 86. Air mail

43916

2007 karty pocztowe czyste, rocznik - 26 sztuk (Fi.80.-).

120 PLN
43918

Mi.PF15-02/b
600 PLN
43919

Mi.202-05I
500 PLN
43920

Fi.12
30 PLN
43921

Fi.1A, 3A
25 PLN
43922

Fi.1B, 3B
60 PLN
43923

Fi.3B
50 PLN
43924

1925 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Śmigło i Skrzydła, znaczek czysty za 10 gr. w kolorze czerwonym.

Fi.14
10 PLN
43925

Fi.15
20 PLN
43926

Fi.38a
4 000 PLN
43927

150 PLN
43928

400 PLN
43929

1925 Warszawa - Kopenhaga "AEROLOT", parka pozioma nalepek wydanych przez Polską Linię Lotniczą "Lot" do przesyłek pocztowych przesłanych pierwszym lotem próbnym z Warszawy do Kopenhagi; sama nalepka jest już dosyć rzadka, a w parce bardzo rzadka; doskonały stan zachowania, na życzenie kopia fotoatestu na taką nalepkę;

800 PLN
43930

1926 Wydanie Towarzystwa Obrony Przeciwgazowej - Warszawa - Alegoria, czysty znaczek za 10 gr.

10 PLN
43931

1926 Wydanie Lokalne - miejskich i powiatowych komitetów LOPP - Zdołbunów - ornamenty, kasowany znaczek za 2 gr. na papierze ze znakiem wodnym, jeden z najrzadszych - Fi. cena amatorska, Katalog Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali cena amatorska, lekko przesunięty rysunek z pełna oryginalna gumą.

1 000 PLN
43932

1926 kartka z Warszawy do Gdańska przewieziona pocztą lotnicza, naklejki L.O.P.P.

200 PLN
43933

1927 Znaczek składkowy LOPP - Warszawa - Samolot, znaczek czysty za 20 gr. w kolorze brązowym.

Fi.21
30 PLN
43934

1927 nalepka składkowa Ligi Obrony Powietrznej Państwa.

20 PLN
43935

20 PLN
43936

1927 LOPP, Warszawa znaczek składkowy, granatowy za 50 gr (rozmiar 19x29,5 mm), czysty, bardzo dobry stan zachowania.

30 PLN
43937

Fi.219, 220, 223
Mi.227, 228, 231
300 PLN
43938

Mi.100-102
400 PLN
43939

1 000 PLN
43940

600 PLN
43941

80 PLN
43942

Fi.10
480 PLN
43943

50 PLN
43944

Fi.64
200 PLN
43945

1928 Warszawa - Wenecja, list lotniczy przesłany 18.IX liniami "AEROLOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "I-VOL POSTAL Warszawa -Venezia."; lotem tym przesłano zaledwie 55 sztuk poczty!!! na odwrocie kasownik odbiorczy z 19.9 i stempelek "NON RECLAME"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.66
700 PLN
43946

Fi.4d
2 800 PLN
43947

Fi.36
10 PLN
43948

Fi.37
20 PLN
43949

Fi.39
20 PLN
43950

Fi.81
160 PLN
43951

1929 Warszawa - Katowice, list lotniczy przesłany 8.I liniami "LOT" do, specjalny dodatkowy fioletowy stempel "LOT-I-VOL WARSZAWA-KATOWICE"; lotem tym przesłano 210 przesyłek; dobry stan zachowania - koperta ukośnie zgięta (Fi.250.-).

Fi.81
120 PLN
43952

Fi.93h
360 PLN
43953

Fi.93k
350 PLN
43954

1929 Katowice - Wenecja, list lotniczy przesłany 1.VIII liniami "LOT" do Wiednia, dalej liniami zagranicznymi, specjalny dodatkowy stempel "Lot-I-Vol Katowice Venezia."; na froncie tranzytowe kasowniki wiedeńskie z 2 i 3 lipca, na odwrocie kasowniki: przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy z 1.XI i odbiorczy VENEZIA POSTA AERA 3.7; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.94a
350 PLN
43955

1929 widokówka dekoracyjnie ofrankowana znaczkami poczty lotniczej (opłata niezgodna z taryfą) wysłana 30.6 z terenów wystawowych w Poznaniu do miejscowości Holice w Czechosłowacji, znaczki skasowane datownikiem POZNAŃ-WYSTAWA K, przesyłka przez Warszawę - datownik WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z 1.VII, drogą lotniczą dotarła do Pragi - datownik PRAHA-LETISTE z 2.VII, datownik odbiorczy HOLICE v CECHACH z 3.VII; dodatkowo doklejono winietkę PWK z napisami polskimi; efektowny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.216-20, 223
Mi.224-28, 231
200 PLN
43956

1929 Kanada, I lot London-Toronto, list lotniczy wysłany 15.VII, na odwrocie kasownik odbiorczy; koperta z lewej strony pionowo zgięta.

Mi.127
60 PLN