41957 |
1963 100.rocznica Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, dwie parki tête-bêche, czyste. | Fi.1244 Mi.1392 |
| 25 PLN | |
41958 |
1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, serie z odmianami papieru a i b. | Fi.1257-62 Mi.1406-9 |
| 50 PLN | |
41959 |
1963 wielcy Polacy, seria w paskach rozdzielonych pustopolem i nazwą serii na lewym marginesie. | Fi.1263-6 Mi.1411-4 |
| 200 PLN | |
41960 |
| 40 PLN | |
41961 |
1963 Wielcy Polacy (III), seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.75.-). | Fi.1263-66 Mi.1411-14 |
| 50 PLN | |
41962 |
1963 Wielcy Polacy (III), seria w parkach rozdzielonych międzypolami, czyste. | Fi.1263-66 Mi.1411-14 |
| 120 PLN | |
41963 |
1963 wielcy Polacy III, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.7, w parce rozdzielonej międzypolem, gwarancja i opis. | Fi.1264 Mi.1412 |
| 400 PLN | |
41964 |
1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, parka znaczków za 60 gr., dolny z błędem na poz.17 "E jak Ł w KOSMOSIŁ", gwarancja. | Fi.1268 B2 Mi.1416 |
| 40 PLN | |
41965 |
| 10 PLN | |
41966 |
| 25 PLN | |
41967 |
1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczki za 6.50 zł. z różnym kolorem tła - różowoczerwonym i czerwonym. | Fi.1269 Mi.1417 |
| 40 PLN | |
41968 |
1963 "Mistrzostwa Europy w koszykówce", znaczek za 40 gr z błędem "krótka stopa" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.1270 B1 Mi.1418 |
| 30 PLN | |
41969 |
1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, seria w narożnych parkach z marginesami skasowana 12.10 dwujęzycznym stemplem okolicznościowym "XIII MISTRZOSTWA EUROPY W KOSZYKÓWCE MĘŻCZYZN CHAMPIONNAT D'EUROPE DE BASKETBALL MASCULIN WROCŁAW 4 13.X.1963"; z pełną gumą; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1270-75 Mi.1418-23 |
| 50 PLN | |
41970 |
1963 Mistrzostwa Europy w koszykówce, seria znaczków w arkuszach, kasowane z pełną gumą, w tym za: 40 gr błąd na poz.2 "krótsza stopa", 60 gr błąd na poz.1 "1863 zamiast 1963", za 5,60 zł błąd na poz.12 "uszkodzone O w EUROPY"; dobry stan zachowania. | Fi.1270-75 Mi.1418-23 |
| 300 PLN | |
41971 |
| 25 PLN | |
41972 |
1963 "Mistrzostwa Europy w koszykówce" znaczek za 60 gr z błędem "1863 zamiast 1963" na kopercie FDC, gwarancja. | Fi.1272 B1 Mi.1420 |
| 30 PLN | |
41973 |
1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, kompletna seria znaczków w arkuszach, w tym za: 60 gr z błędem na poz.13 "dwóch pilotów"; 2,50 zł z błędem na poz.20 "uszkodzone O w POLSKIEGO"; dobry stan zachowania. | Fi.1277-84 Mi.1425-32 |
| 800 PLN | |
41974 |
1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, parka znaczków za 60 gr., lewy z błędem na poz.13 "dwóch pilotów", gwarancja Krawczyk. | Fi.1279 B2 Mi.1427 |
| 80 PLN | |
41975 |
1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 1,35 zł z rzadkim błędem na poz.20 "odmienna jedynka w nominale 1,35 zł" na dekoracyjnej kopercie listu poleconego wysłanego 13.5 ze Studzianek do Starachowic, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "AKCJA STUDZIANKI I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA AKTYWU SPOŁECZNO-WOJSKOWEGO POLE BITY" Studzianki k.Kozienic, datownik odbiorczy na odwrocie; dodatkowo okolicznościowa nalepka; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.1281 B1 Mi.1429 |
| 127 PLN SOLD | |
41976 |
1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr z błędem "0 uszkodzone z lewej" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.1287 B4 Mi.1416 |
| 40 PLN | |
41977 |
1963 Zdobywanie kosmosu, czworoblok znaczków za 1,55 zł., lewy dolny z błędem z poz.16 "wgięta kopuła", gwarancja Falkowski. | Fi.1295 B1 Mi.1443 |
| 40 PLN | |
41978 |
| 25 PLN | |
41979 |
1963 Konie polskie, frankatura wielokolorowa - dekoracyjnie ofrankowany list polecony, opłacony zgodnie z taryfą, wysłany 29.4.64 z Chorzowa do Frankfurtu nad Menem, na odwrocie datownik przejściowy Warszawa 3; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.1299, 1303, 1304, 1305, 1306 Mi.1447, 1451, 1452, 1453, 1454 |
| 50 PLN | |
41980 |
1963 Konie polskie, trzy wartości znaczków w parkach tête-bêche (parka za 30gr zgięta wzdłuż perforacji). | Fi.1299-1301 Mi.1447-49 |
| 30 PLN | |
41981 |
| 20 PLN | |
41982 |
1963 karnet - "RASY PSÓW". | Fi.1374-82 Mi.1226-34 |
| 40 PLN SOLD | |
41983 |
1963 Zdobywanie kosmosu, pozioma parka znaczków z bloku. | Fi.A1297+98 Mi.1445+46 |
| 70 PLN | |
41984 |
1963 mistrzostwa świata w szermierce w Gdańsku, stemplowany blok. | Fi.bl.38 Mi.Bl.29 |
| 45 PLN | |
41985 |
1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok kasowany z pełną oryginalną gumą. | Fi.bl.38 (27) Mi.Bl.29 |
| 70 PLN | |
41986 |
1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na kopercie FDC. | Fi.bl.38 (27) Mi.Bl.29 |
| 120 PLN | |
41987 |
1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, trzy niekatalogowane odmiany bloków, pierwsza o numerze 7561 na papierze kremowożółtawym o grubości 0,09 mm z żółtawą matową gumą, druga o numerze 42957 na białym papierze o grubości 0,10 mm z białą błyszczącą gumą i trzecia najrzadsza o numerze 54699 na kremowoszarym papierze o grubości 0,11 mm z żółtą błyszczącą gumą, UWAGA - są też różnice w kolorach, ostrości rysunku i napisów, dwie pierwsze odmiany bloków sprzedały się ostatnio na allegro za ponad 500 złotych. | Fi.bl.38 (27) Mi.Bl.29 |
| 800 PLN | |
41988 |
1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok z niekatalogowanym błędem na znaczku za 40 gr. "biała plama na zadzie konia", dodatkowo to odmiana o numerze 5o923 na kremowoszarym papierze o grubości zbliżajacej się do 0,11 mm z żółtą błyszczącą gumą, gwarancja. | Fi.bl.38 B (27) Mi.Bl.29 |
| 480 PLN | |
41989 |
1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok z błędem na znaczku za 1,15 zł "fałda na udzie zawodnika", gwarancja i opis. | Fi.bl.38 B1 (27) Mi.Bl.29 |
| 400 PLN | |
41990 |
1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, bloczek na kopercie pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.38 FDC Mi.Bl.29 |
| 80 PLN | |
41991 |
1963 zdobywanie kosmosu, blok z bardzo niskim dwucyfrowym numerem. | Fi.bl.40I Mi.Bl.31I |
| 150 PLN | |
41992 |
| 150 PLN | |
41993 |
1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z przeperforowanym górnym marginesem (Fi.220.-). | Fi.bl.40I (29I) Mi.Bl.31I |
| 180 PLN | |
41994 |
1963 zdobywanie kosmosu, blok z nie przeperforowanym górnym marginesem w idealnym stanie. | Fi.bl.40II Mi.Bl.31II |
| 350 PLN | |
41995 |
1963 zdobywanie kosmosu, blok bez perforacji na górnym marginesie na papierze prążkowanym pionowo od strony gumy. Rzadka kombinacja odmian. | Fi.bl.40IIx Mi.Bl.31II |
| 450 PLN | |
41996 |
1963 Zdobywanie kosmosu, blok na papierze żeberkowanym (Fi.350.-), zwraca uwagę bardzo niski numer bloku - to egzemplarz z pierwszej setki, gwarancja i opis. | Fi.bl.40Ix Mi.Bl.31I |
| 400 PLN | |