The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 86. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
40146

1944 Wodzowie, czworoblok znaczków w kolorze niebieskim z poz. 23-24/28-29, znaczek z poz. 24 z błędem "duża głowa", gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.341bB1
Mi.382
900 PLN
40147

1944 Wodzowie, znaczek z obiegu pocztowego z Białegostoku, gwarancja i opis koloru i stempla.

Fi.341c
Mi.382
180 PLN
40148

1944 Wodzowie, znaczek w kolorze ciemnoniebieskim na wycinku stemplowany kasownikiem prowizorycznym z Łańcuta, gwarancja Walocha.

Fi.341c
Mi.382
500 PLN
40149

1944 Wodzowie, znaczek z poz. 8 w kolorze ciemnoniebieskim, gwarancja i opis Walocha.

Fi.341c
Mi.382
100 PLN
40150

1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, parka znaczków za 1 zł. w rzadkim kolorze szaroniebieskim, prawy z błędem na poz.24 "duża głowa", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.341e B1
Mi.382
1 200 PLN
40151

1944 Goznak, znaczek z Schitzdrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.342
Mi.383
80 PLN
SOLD
40152

1944 Goznak, znaczek z druku z III walca z poz. 87 z "lekko zdwojonym drukiem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.342
Mi.383
80 PLN
40153

1944 Goznak, arkusz znaczka za 25 gr. druku z III walca bez sześciu znaczków w górnym prawym narożniku, drobne spękania perforacji na marginesach, arkusz złożony w połowie.

Fi.342
Mi.383
380 PLN
40154

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 20.VII.1945 - po 8 miesiącach !!! zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 1949 P.C.90."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).

Fi.342
Mi.383a 
300 PLN
40155

1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs 
1 600 PLN
40156

1944 obiegowa kartka polecona z pełną treścią z Rzeszowa 30.11.44 do Łańcuta, kartka na formularzu z prywatnym nadrukiem "POCZTÓWKA" z orłem w koronie, poniemiecka erka, stempel cenzury wojskowej nr 172.

Fi.342, 343
Mi.383a, 384
300 PLN
SOLD
40157

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
500 PLN
40158

1944 Goznak, wydanie obiegowe, marginesowa seria znaczków ciętych w pięknym stanie (Fi.7000.-), małe ślady podlepek na górnych marginesach poza znaczkiem, gwarancja Mikulski.

Fi.342-43 nz
Mi.383a-84 U 
6 000 PLN
40159

1944 AMBULANS 111 RELACJI LUBLIN-CHEŁM, Goznak, 25 gr + 50 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacona polecona karta pocztowa z pełną treścią przesłana 5.XII z Chełma ambulansem 111 relacji Lublin-Chełm do Rzeszowa, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - przedwojennym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "A" (C4a - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki), prowizoryczny stempelek polecenia - przedwojenna erka ambulansowa z dodatkowym stempelkiem jednowierszowym "CHEŁM LUBELSKI 1", cenzura wojskowa nr.163 z dopisaną literą "b"; odkrycie opisane przez p.Henryka Bartkowiaka w numerze 10/2016 "Świata Erek", z tym, że prezentowane tam walory pochodzą z 1945 roku - oferowany tu - to być może najwcześniejsza przesyłka przewieziona ambulansem po ponownym uruchomieniu Poczty Polskiej w 1944 roku; co również ciekawe, nadawca sporządził kartę pocztową we własnym zakresie sklejając warstwowo liniowaną kartkę i biały karton; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.342-343
Mi.383a-384 
1 000 PLN
40160

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2857 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 880 PLN
40161

1944 kartka polecona z Zarzecza koło Jarosławia do Łańcuta, kartka na formularzu z prywatnym nadrukiem "POCZTÓWKA" z orłem w koronie, prowizoryczna erka, kasownik i datownik z datą nadania 2.11.44, pojedynczy znaczek z błędem występującym w części nakładu "uszkodzona prawa cyfra 2", bez treści na odwrocie, dekoracyjny walor, kartka prawidłowo opłacona.

Fi.342B2
Mi.383a
280 PLN
40162

1944 Goznak, znaczek z silnie rozmytym drukiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego.

Fi.342MK
Mi.383
120 PLN
40163

1944 formularz sądowy z Dubowa 1.10.44 do Białej Podlaskiej, bardzo niski stempel cenzury wojskowej nr 13.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
40164

1944 Goznak, kompletny arkusz znaczka za 50 gr. bez dolnego marginesu, drobne spękania perforacji na marginesach, arkusz złożony w połowie.

Fi.343
Mi.384
260 PLN
40165

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.I.1945 z Radomia do Milanówka; cenzura wojskowa 162; karta pionowo zgięta.

Fi.343
Mi.384 
50 PLN
40166

1944 Goznak, dolny znaczek z błędem "zniekształcone Z", gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
40167

1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze jasnobrązowoczerwonym - druk typograficzny i parka znaczków za 50 gr. w kolorze szarozielonym - druk rotograwiurowy, obie bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami (Fi.4000.-), gwarancja Krawczyk, Schmutz.

Fi.343MK1, VbMK2
Mi.383b-84 UMw  
3 600 PLN
40168

1944 K.R.N., list miejscowy z Lublina, koperta użyta prawdopodobnie dwukrotnie na ten sam adres; pierwszy raz list opłacono gotówką 7.8.44, a powtórnie opłacono znaczkiem 4.1.45 (kasownik na znaczku), opłata raz 0,50 zł, a następnie 1 zł odpowiada obowiązującym w tych dniach taryfom pocztowym, osobliwe.

Fi.344
Mi.386
800 PLN
40169

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesunięty w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
80 PLN
40170

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
40171

1944 K.R.N., miejscowy list z Warszawy złożony z formularza telegramu, kasownik prowizoryczny urzędu pocztowego Warszawa 26, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
600 PLN
40172

1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk.

Fi.344
Mi.386 
50 PLN
40173

1944-45 K.R.N., parka znaczków z I walca - za 25 gr. i za 1 zł./25 gr.; górny bez nadruku z poz. 43, dolny z nadrukiem z poz.3 formy przedrukowej na znaczku podstawowym z poz. 53, teoretycznie może istnieć dziesięć takich parek, ale z pewnością wszystkie się nie zachowały - bardzo rzadkie, dotąd niekatalogowane (Fischer podaje tylko parki 344+342 i 342+344Np), gwarancja i opis obu znaczków Schmutz.

Fi.344+342
Mi.383+386 
10 000 PLN
40174

1944-45 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.12 "cyfra 9 wcięta z lewej", rzadka kumulacja błędów, gwarancja.

Fi.344 B8
Mi.386 
225 PLN
40175

1944-45 K.R.N., parka znaczków za 1 zł. z bardzo rzadkim na tym wydaniu błędem "brak cyfr nominału"; przy przesunięciu 50 nadruków z górnej połowy arkusza ku górze tylko dziesięć znaczków z poz.41-50 pozostawało bez nadruku nominału, tu skrajne znaczki z poz.49/50, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.344
Mi.386 
600 PLN
40176

1944 P.K.W.N., kartka z Krosna 16.6.45 do Sopotu, stempel cenzury wojskowej nr 1634, opłata niezgodna z taryfą pocztową (2 zł zamiast 0,50 zł).

Fi.345
Mi.387
700 PLN
40177

1944-45 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. na poleconej karcie pocztowej wysłanej 17.3.45 z Bydgoszczy do Krakowa, okupacyjna nalepka polecenia z wyciętymi niemieckimi napisami, w to miejsce dopisano nazwę urzędu i numer polecenia; stempelek cenzury wojskowej 866, na odwrocie kasownik odbiorczy; nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki prawidłowo opłacone znaczkami tego wydania należą do wyjątkowo rzadkich, całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.345
Mi.387 
1 600 PLN
40178

1944-45 P.K.W.N., narożny czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr., prawy dolny z błędem na poz.20 "ukośna kreska cyfry 4 przerwana", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.345 B4
Mi.387 
60 PLN
40179

1944 R.T.R.P., list polecony z Chwalibogowa 1.4.45 do Wrześni, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Wiatrowski.

Fi.346
Mi.388
600 PLN
40180

1944 R.T.R.P., znaczek z II walca z przesuniętym nadrukiem z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.346
Mi.388
50 PLN
40181

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
40182

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
40183

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
40184

1944 R.T.R.P., list polecony z Nowej Wsi koło Wrześni 10.4.45 do Wrześni, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.346
Mi.388
350 PLN
40185

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem wchodzącym na górny margines. Pionowe przesunięcia w tym wydaniu są znacznie rzadsze niż poziome.

Fi.346
Mi.388
100 PLN