Auction 86. WW2 PoW and internment camps

40002

1945 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, cięty i ząbkowany arkusik z dopłatą na PCK. - reprodukcje malarstwa polskiego.

Fi.1-4A, B
150 PLN
40003

Fi.1-4y, 2-3x
180 PLN
40004

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Spakenberg i Havkruk, seria czysta, w tym kilka znaczków marginesowych, z odmianami kolorów nadruku znaczków za 3 i 30 f., idealny stan zachowania (Fi.1560.- +100% za pełną oryginalną gumę bez podlepki ani jej śladu), gwarancja Danowski.

Fi.1-9, 2b, 9b
3 000 PLN
40005

Fi.1a-9b
6 000 PLN
40006

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Dachau-Allach - "Orzeł Polski", unikalna parka znaczków za 10 pf. na papierze gumowanym deseniowo, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, poza lekkim przebarwieniem zachowana w bardzo dobrym stanie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.1y
800 PLN
40007

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północnoniemieckie - "Libertas", znaczek za (20 f.) bez napisu "Hamburg Fischbeck" na karcie pocztowej, wysłanej 7.V z Pöhls do Lubeki, kasownik odbiorczy Poczty Polskiej; znaczki te przeznaczone do opłacania kart i listów zwykłych, a więc przesyłek najpopularniejszych, wydano w niewielkim nakładzie 680 szt. z czego część wykupiono dla celów kolekcjonerskich; reszta został zużyta w kilkanaście dni i całości z oryginalnego obiegu zachowało się niewiele - może kilkanaście sztuk; bardzo przyzwoity stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Schmutz.

2 800 PLN
40008

40 PLN
40009

1945 Lubeka, znaczek wydania "Żaglowiec".

15 PLN
40010

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, znaczek za 40 f.

15 PLN
40011

1945 Lubeka, znaczek wydania "Żaglowiec", górny znaczek z błędem "wiosło".

Fi.2B1
100 PLN
40012

1945 Libertas - poczty międzyobozowe w północnych Niemczech, list z polskiej poczty z obozu w Holst koło Bremy 18.6.45 do Londynu, gwarancja i oznaczenie.

Fi.2w
800 PLN
40013

Fi.3y
150 PLN
40014

1945 Helmstedt, cięty, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 1 Mk., w kolorze jasnozielonym na białym papierze, lekka prześwitka po podlepce.

Fi.8A
100 PLN
40015

1945 Helmstedt, cięty, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 1 Mk., w kolorze jasnobrązowym na białym papierze.

Fi.10A
200 PLN
40016

1945 Helmstedt, cięte, nie wprowadzone do obiegu znaczki za 1 Mk., w kolorze czerwonym, w czteroznaczkowym arkusiku o szerokich marginesach, gwarancja Ryblewski.

Fi.Ark.13A
800 PLN
40017

Fi.Bl.5xB
40 PLN
40018

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Żaglowiec", listownik, czysty w idealnym stanie zachowania.

Fi.Ck1
40 PLN
40019

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze "E/0281" wysłana 9.XII.1946 ze zgrupowania polskich byłych jeńców wojennych w Rümpel Oldesloe do polskiego obozu nr.5 w Geesthacht-Heideberg; znak opłaty unieważniony stemplem: "Poczta Pol. Okr. Wojsk. Wentort"; doskonały stan zachowania.

500 PLN
40020

1945 całostka wydania "Syrena" dla wszystkich Polskich Obozów w Niemczech.

80 PLN
40021

1945 Syrena, całostka dla polskich poczt międzyobozowych w Niemczech.

60 PLN
40022

Fi.Cp1, 2a, 2b
220 PLN
40023

1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa z sygnaturą "L.Z.6.45.25000(1008)" o wyjątkowo intensywnym karminowoczerwonym/czarnym znaku opłaty wysłana 20.7 z Polskiego Urzędu Pocztowego w obozie wojskowym w Pöhls do Szkocji, dwuobrączkowy datownik gumowy PÖHLS z dostawioną datą 20.7.45, obok trzywierszowy fioletowy stempel "Urzad Pocztowy Obozu Wojskowego w Niemczech"; datownik przejściowy angielskiej poczty polowej "FIELD POST OFFICE 294"; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp2a
800 PLN
40024

1945 Dalmenhorst, kartka Libertas ze znakiem opłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.Cp3c
350 PLN
40025

1945 Libertas, całostka poczt międzyobozowych dla północnych terenów Niemiec z nadrukiem, na dowrocie lekkie podlepki i nieznaczne przygięcia, gwarancja i oznaczenie.

Fi.Cp3c
350 PLN
40026

Fi.bl.5A
300 PLN
40027

1945 Dachau - Allach, blok z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż.

Fi.bl.1A
35 PLN
40028

Fi.bl.5B
300 PLN
40029

Fi.bl.5B
35 PLN
40030

Fi.bl.5B
35 PLN
40031

Fi.bl.1B
35 PLN
40032

Fi.bl.3
200 PLN
40033

1945 Dachau - Allach, nieząbkowany blok ze znakiem wodnym kwadraty.

Fi.bl.2A
45 PLN
40034

Fi.bl.3A
70 PLN
40035

Fi.bl.3B
70 PLN
40036

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo", napis typu 1 - lekko pochyły, nieco większa niż zwykle (5 mm) wysokość bloku.

Fi.bl.3xA
90 PLN
40037

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk. w granatowym i czerwonym na papierze bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły.

Fi.bl.3B
50 PLN
40038

Fi.bl.4yA, 4yB
400 PLN
40039

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo" - położenie normalne (Fi. 200.-), napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5A
50 PLN
40040

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" - tj. obróconym o 90° i jednocześnie nieco obniżonym rysunku (Fi.350.-), napis typu 1 - lekko pochyły, bez sucho tłoczonej pieczęci PCK na marginesie.

Fi.bl.5A
90 PLN
40041

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo" (Fi. 200.-), z błędem "brak górnej poprzeczki w literze Ż w KRZYŻ", napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5xA
120 PLN