Auction 86. Plebiscites 1920-1922

38667

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 1.400 euro).

Fi.1-7B
850 PLN
38668

1921 znaczek wydania Korfantego.

Fi.2A
20 PLN
38669

1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego.

Fi.6A
30 PLN
38670

1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa wysłana z Katowic 20.3 - w dniu Plebiscytu.

Fi.16, 18
150 PLN
38671

1921 Górny Śląsk - SCHYGLOWITZ (KR.RYBNIK) - Szczygłowice, datownik typu III, ładnie odciśnięty 12.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
38672

1921 Górny Śląsk - DOMB (KR.KATTOWITZ) - Dąb, datownik typu III, ładnie odciśnięty 7.12 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie polskiej; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
38673

Fi.30-40
1 000 PLN
38674

1921 Górny Śląsk, znaczek z przesuniętym nadrukiem i silnym abklaczem, usterka nadruku w postaci uszkodzonej litery P, gwarancja Landre.

Fi.39
160 PLN
38675

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.41-43
60 PLN
38676

1921 POŁUDNIOWA AFRYKA - GÓRNY ŚLĄSK, widokówka wysłana 14.III (na tydzień przed plebiscytem) z niewielkiej miejscowości Lady Grey w Związku Południowej Afryki do Lublińca znajdującego się na terenie objętym plebiscytem, wyraźna odbitka niezwykle rzadkiego stempelka cenzury Międzysojuszniczej Komisji Rządzącej i Plebiscytowej na Górnym Śląsku "CONTROLE DE CERCLE LUBLINITZ (LUBLINIEC) COMMISION INTERALLIEE DE GOUVERNEMENT ET DE PLEBISCITE DE HAUTE-SILESIE", Lubliniec w wyniku plebiscytu przyznany został stronie polskiej; unikalny kierunek wysyłki - być może jest to jedyna przesyłka z tak egzotycznego zakątka świata adresowana na teren plebiscytowy w czasie jego trwania; walor w ogólnie dobrym stanie zachowania (karta delikatnie zagięta w dwóch miejscach).

4 800 PLN
38677

180 PLN
38678

400 PLN
38679

1922 list miejscowy z Rybnika 15.5.22.

Fi.22
60 PLN
38680

1922 Górny Śląsk - AMBULANS NR.42 relacji WROCŁAW-KATOWICE, znaczek skasowany 21.3 ładnie odciśniętym owalnym datownikiem ambulansowym "BRESLAU-KATTOWITZ Z.42", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
60 PLN
38681

1922 Górny Śląsk - SANCT ANNABERG - Góra Św.Anny, datownik typu I, czytelnie odciśnięty 7 6 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.41
120 PLN
38682

1922 wydanie przedrukowe, seria.

Fi.41-3
25 PLN
38683

Fi.145, 147, 148, 149, 158
Mi.2, 4, 5, 6, 10
250 PLN
38684

1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 50 pf. + 1 mk.- frankatura mieszana, widokówka wysłana 6.7 z miejscowości Hajduki Wielkie (Bismarckhütte) do Modlina, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.148, 150
Mi.5, 7
250 PLN
38685

1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 3 mk. - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w firmowej kopercie okienkowej wysłany 26.7 z Katowic; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.153
Mi.10
400 PLN
38686

1922 Górny Śląsk - PANEWNIK, polski datownik ładnie odciśnięty 20.IX na znaczku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.153
Mi.10
100 PLN
38687

1930 Saara, list wartościowy wysłany 23.8 z Saarbrücken do Drezna, przeadresowany do Giersdorf; kasowniki pośrednie i odbiorczy; jeden znaczek nie skasowany przez przeoczenie - kreślony.

Mi.89, 114, 120
80 PLN
38689

1935 Saara, widokówka wysłana w dniu plebiscytu - 13.I z Sarbrücken, znaczki unieważnione wirnikiem z nakładką propagandową.

Mi.181
30 PLN