Auction 85. Overprint editions 1918-1919

28293

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 Kr. z błędem na poz.84 "S z łezką" na formularzu przekazu pocztowego (skart) wysłanym 8.VI z urzędu Przemyśl 1 do Krakowa, mieszana frankatura z wydaniami komisji Rządzącej i koronowym; na odwrocie datowniki odbiorcze i piękny stempel Polskiej Agencji Telegraficznej z Orłem w Koronie; znaczki tego wydania, szczególnie tak ciekawe, użyte na niefilatelistycznych przesyłkach są niezwykle rzadko spotykane; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45I B, 63, 73
Mi.43, 62, 77
9 000 PLN
28294

Fi.45IB1
Mi.43
180 PLN
28295

Fi.45IB1
Mi.43
190 PLN
28296

Fi.45IB1
Mi.43
450 PLN
28297

Fi.45IB1
Mi.43
100 PLN
28298

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 Kr. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.25 "cienkie Z", ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.45I B1
Mi.43
180 PLN
28299

Fi.45IB3
Mi.43
500 PLN
28300

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", bardzo ładny stan z jedną podlepką, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45IB3
Mi.43
300 PLN
28301

Fi.45IB3
Mi.43
450 PLN
28302

Fi.45IB10
Mi.43
100 PLN
28303

Fi.45II
Mi.43
1 800 PLN
28304

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem formą IIB, z błędem na poz.66 "uszkodzone obie litery P - w POLSKA bardzo mocno", piękny stan, gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.45II
Mi.43
1 100 PLN
28305

1919 wydanie krakowskie, stan gabinetowy, gwarancja Schmutz.

Fi.46
Mi.44
80 PLN
28306

Fi.46
Mi.44
80 PLN
28307

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
28308

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
28309

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Berbeka.

Fi.46a
Mi.44a
80 PLN
28310

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44a
80 PLN
28311

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IVA typ 3, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.46a
Mi.44a
60 PLN
28312

Fi.46a
Mi.44a
40 PLN
28313

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Jungjohann.

Fi.46a
Mi.44
40 PLN
28314

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, lekki ślad podlepki, gwarancja Krawczyk.

Fi.46a
Mi.44
50 PLN
28315

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, w kolorze jasnoszarawoniebieskim, gwarancja Schmutz.

Fi.46a
Mi.44
70 PLN
28316

Fi.46aB
Mi.44
180 PLN
28317

Fi.46aB
Mi.44
160 PLN
28318

Fi.46aB
Mi.44
240 PLN
28319

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja i oznaczenie.

Fi.46aa
Mi.44a
25 PLN
28320

Fi.46b
Mi.44b
200 PLN
28321

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 2 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVA, w kolorze jasnoszaroniebieskim na papierze szarawym, lekka szara plamka na gumie, poza tym w bardzo ładnym stanie, sygnowany, gwarancja i pełen opis Schmutz.

Fi.46ba
Mi.44
400 PLN
28322

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnoróżowawoczerwonym z nadrukiem formy IVA typ 2, stan gabinetowy, gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.47a
Mi.45
800 PLN
28323

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 kr. w kolorze jasnoróżowoczerwonym z litograficznym nadrukiem formą IVA, prawie niewidoczny cień śladu po podlepce, gwarancja Koopman, Mikulski.

Fi.47a
Mi.45
400 PLN
28324

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowoczerwonym z nadrukiem pierwszej formy IVA typ 1, minimalny ślad po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.47b
Mi.45
380 PLN
28325

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowawoczerwonym z nadrukiem formy IVA typ 2, stan gabinetowy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.47b
Mi.45
900 PLN
28326

1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze różowawoczerwonym z nadrukiem formy IVA typ 5, stan gabinetowy, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.47b
Mi.45
900 PLN
28327

Fi.47b
Mi.45
900 PLN
28328

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 Kr. z nadrukiem formą IVB z opisanym przez L.Schmutza w "Filateliście Małopolskim" 2/2004 błędem na poz.22 "A z ostrogą", ładny stan, gwarancja Koopman, Mikulski, z opisem formy, typu, pozycji i błędu Schmutz.

Fi.48 B
Mi.46
4 500 PLN
28329

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 Kr. z litograficznym nadrukiem formą IVB, poz.8 z błędem "POEZTA" na ładnym dużym wycinku, kolorowy fotobefund BPB, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.48 B7
Mi.46
1 800 PLN
28330

Fi.48B7
Mi.46
1 200 PLN
28331

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 4 kr. z litograficznym nadrukiem formą IVB w kolorze jasnożółtawozielonym na jasnoszarym papierze, na wycinku; bardzo ładny stan; sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.48a
Mi.46
500 PLN
28332

Fi.48aB6
Mi.46
1 500 PLN