The auction will end on 04.03.2024

Auction 85. Polonica on foreign stamps

35035

Mi.P215
20 PLN
35036

1932 generałowie Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko, koperty okolicznościowe poczty amerykańskiej.

30 PLN
35037

1933 pomnik Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie, czworoblok, dwa górne znaczki na podlepce.

Mi.360
30 PLN
35038

1933 Odsiecz Wiedeńska 1683, najdroższy w serii znaczek za 40 (g+30g) z wizerunkiem zwycięzcy spod Wiednia Króla Jana III Sobieskiego, skasowany okolicznościowo na wycinku.

Mi.560, 559
400 PLN
35039

1933 150-lecie przybycia gen. Tadeusza Kościuszki do Stanów Zjednoczonych, koperta okolicznościowa poczty amerykańskiej.

10 PLN
35040

1933 150-lecie przybycia do Ameryki gen. Tadeusza Kościuszki, koperty okolicznościowe poczty amerykańskiej.

20 PLN
35041

1934 przejęcie portu Puławskiego przez amerykańską marynarkę, koperta okolicznościowa poczty amerykańskiej.

15 PLN
35042

1935 list z miejscowości Dzierżyński graniczącej z Moskwą wysłany 7.4 do Herstelle w Niemczech, znak opłaty skasowany dwuobrączkowym datownikiem "MOSKWA 31 DZIERŻYŃSKI" (МОСКВА 31 ДЗЕРЖИНСКИЙ), stempel urzędu przejściowego Moskwa z 8.4; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.372AY
60 PLN
35043

1937 koperta okolicznościowa poczty amerykańskiej z Chicago z okazji 100 Year Charter Jubilee Opening Day plus bilet wstępu.

15 PLN
35044

1937, 1949 gen. Kazimierz Pułaski, koperty poczty amerykańskiej.

20 PLN
35045

1938 Francja - Maria Curie Skłodowska, znaczek za 1,75+0,50 Fr. wydany z okazji 40 rocznicy odkrycia radu.

Mi.433
25 PLN
35046

Mi.429-31
100 PLN
35047

1942 wystawa filatelistyczna Polpex '42, nalepka okolicznościowa lekko pozaginana na prawym marginesie.

15 PLN
35048

Mi.512-24
50 PLN
35049

1943 wodowanie statku im. J. Paderewskiego w Wilmington, koperta okolicznościowa poczty amerykańskiej.

40 PLN
35050

1945 "POLPEX 1945" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.

60 PLN
35051

1945, 1986 plac Stanisława Leszczyńskiego w Nancy, koperty okolicznościowe poczty francuskiej.

25 PLN
35052

1946 "POLPEX 1946" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.

60 PLN
35053

1947 "POLPEX 1947" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.

60 PLN
35054

1947 wystawa filatelistyczna Polpex '47, nalepka okolicznościowa.

15 PLN
35055

1948, 1972 Kazimierz Gzowski budowniczy mostu na granicy USA i Kanady, wydawnictwa okolicznościowe poczty kanadyjskiej, w tym FDC znaczka z granicznym mostem kolejowym.

30 PLN
35056

1948 wystawa filatelistyczna Polpex '48, nalepka okolicznościowa.

10 PLN
35057

1949 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 12.IX z Panamy do Balboa w Strefie Kanału Panamskiego, list opłacony znaczkiem z miecznikiem; bardzo dobry stan zachowania; temat - RYBY.

Mi.Z30, 325
200 PLN
35058

1950 Węgry, bloczek wydany z okazji 100 rocznicy śmierci Józef Bema - bohatera Polski i Węgier, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Mi.Bl.19
125 PLN
35059

1950 Matka Boska Częstochowska, kartka wydania Polonii włoskiej.

10 PLN
35060

1951 Monte Cassino, odbudowa klasztoru zdobytego przez II korpus gen.Andersa, seria czysta na podlepkach.

Mi.837-38
80 PLN
35061

1951 "POLPEX 1951" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.

60 PLN
35062

1952-53 "POLPEX 1952-53" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.

60 PLN
35063

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.

Mi.227-29
100 PLN
35064

1954 10. rocznica udziału I Dywizji Pancernej w kampanii przeciwko Niemcom, kartka okolicznościowa.

10 PLN
35065

1954 "FIRST POLISH PHILATELIC EXHIBITION AT KOSCIUSZKO FUNDATION" pamiątkowa winieta w formie bloczka wydana staraniem Polish Philatelic Club "Polonica" w Nowym Jorku.

50 PLN
35066

1956 Watykan, kasowana seria z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Mi.263-65
10 PLN
35067

1956 Francja - Fryderyk Chopin, odbitka autorska rytownika Henry Cheffera - jego sygnatura na dole, znaczek o nominale 20 Fr. wydrukowano w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze niebieskim i sygnowana przez rytownika odbitka autorska jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk.

Mi.1114 P
4 000 PLN
35068

1956 Węgry, Dzień znaczka w parce poziomej, na znaczku za 1 Ft przedstawiono Fryderyka Chopina, czyste.

Mi.1480-81
10 PLN
35069

1956-61 góra im. Tadeusza Kościuszki, koperty okolicznościowe poczty australijskiej.

40 PLN
35070

1957 George Sand - muza i kochanka Chopina, praprawnuczka króla polskiego Augusta II Mocnego; dekoracyjna koperta FDC, dodatkowo 5 pozostałych znaczków z serii na ilustrowanych kopertach FDC (Jean de Joinville, Bernard Palissy, Quentin de la Tour, Robert de Lamennais, Jules Guesde).

Mi.1136-1141
50 PLN
35071

1957 Mikołaj Kopernik, francuski znaczek na karcie maksimum skasowany okolicznościowo 11.XI z okazji XI Jesiennego Salonu Filatelistycznego w Paryżu.

Mi.1167
40 PLN
35072

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, pasek pięciu prób znaczka za 8 Fr. autorstwa rytownika Julesa Piela odbitych w różnych odcieniach koloru niebieskiego, znaczek definitywny jest koloru fioletowobrązowego.

Mi.1167 P
2 000 PLN
35073

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, seria sławnych ludzi.

Mi.1167-73
25 PLN
35074

1957 Węgry, 70 lat Esperanto Wystawa Filatelistyczna, na znaczku za 1 Ft przedstawiono Ludwika Zamenhofa, seria czysta.

Mi.1488-89A
10 PLN