Auction 85. Town postage 1914-1918

27629

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
27630

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
27631

1918 Przedbórz, II wydanie, zestaw prób (makulatury) dwustronnych; 2 gr./10 gr. i 4 gr./6 gr., pierwsza 2 gr. - typ 2 na 10 gr. typ 1 z tłem zielonym, obie strony niegumowane, gwarancja Schmutz; druga 4 gr. - typ 1 na 6 gr. typ 3 bez tła, obie strony niegumowane, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.3A/6A P2, 4A/5A P1
Mi.3C/6P, 4C/5P
2 000 PLN
27632

1918 Częstochowa, widokówka (przedstawiająca iskanie wszy) wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
600 PLN
27633

Fi.4-6
360 PLN
27634

Fi.4-6
320 PLN
27635

Fi.4-6
320 PLN
27636

Fi.4aNo, 5aNo
1 400 PLN
27637

1918 Sosnowiec, miejscowa karta przesłana 24.7, doręczona przez pocztę miejską tego samego dnia, czerwonolila datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z późną datą użycia 24.JUL.1918; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.4b
800 PLN
27638

1918 Łódź, kartka z Skierniewic do Łodzi, stempel poczty miejskiej typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.6b
400 PLN
27639

1918 Łódź, kartka z Częstochowy do Łodzi, stempel poczty miejskiej typ 5 w kolorze fioletowym.

Fi.6b
400 PLN
27640

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
27641

Fi.7-9
120 PLN
27642

1918 Żarki, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.7-9
100 PLN
27643

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
27644

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 3 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja i opis typu Miktein(3), Brajer (1), Witkowski(4).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
27645

1918 Przedbórz, III wydanie, rzadki w tym stanie zachowania zestaw prób (makulatury) dwustronnych: za 2 gr. typ 1 na 10 gr. typ 3 po stronie gumowanej, za 4 gr. typ 1 na 6 gr. typ 3 po stronie gumowanej; zachowane z pełną oryginalną gumą, z jednym prześwitującym lekkim śladem podlepki ale bez żadnych zmieniających rysunek oznaczeń i sygnatur.

Fi.7A/10A, 8A/9A
Mi.7B/10B, 8B/9B
1 600 PLN
27646

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

Fi.7a
70 PLN
27647

1918 Przedbórz, IV wydanie, seria znaczków ciętych, znaczek za 5 hal. typu 1, za 10 hal. typu 2, za 15 hal. typu 1 i za 20 hal. typu 2, szerokie marginesy i ślady podlepek, gwarancja firmowa Witkowski Poznań, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.11-14A
120 PLN
27648

1918 Przedbórz, IV wydanie, próba (makulatura) dwustronna; 5 hal./10 hal. pierwsza 5 hal. - typ 2 na stronie niegumowanej na 10 hal. typ 1 na stronie gumowanej, minimalny ślad po podlepce, na tym wydaniu druki dwustronne są rzadkie, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.11A/12A
Mi.11C/12C
800 PLN
27649

1918 Przedbórz, IV wydanie, ząbkowany znaczek poczty miejskiej za 5 hal jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej na kompletnej opasce gazetowej ofrankowanej austriackim znaczkiem gazetowym za 2 hal, wysłanej 2.III z Krakowa, znaczek poczty miejskiej skasowany stemplem z wizerunkiem herbu guberni radomskiej i napisami "RADA MIEJSKA MIASTA PRZEDBORZA"; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Przedborza należą do prawdziwych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej, pod spodem umieszczono skan tylnej strony przesyłki; gwarancja.

Fi.11B
1 600 PLN
27650

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, list wysłany 8.V z Grazu do Warszawy, stempelek cenzury; dobry stan zachowania; "5 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania idealnie odciśnięty na kopercie druków wysłanych 7.1.17 (ewidentny błąd daty) z Siedlec do Warszawy, niespotykany stempelek cenzury "Postüberwachungshilfsstelle geprüft 835"; walor w dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.13a; 12b
650 PLN
27651

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta w pięknie zachowanych dwunastoblokach (Mi.576 euro), znaczek za 5 hal. z charakterystyczna pionowa linia na prawym marginesie, tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, każdy znaczek gwarancja Brajer, Perzyński.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
500 PLN
27652

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Brajer, Ryblewski.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
40 PLN
27653

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana ZL 11,5, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18B
50 PLN
27654

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.

50 PLN
27655

1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA.

1 200 PLN
27656

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.

35 PLN
27657

1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi.

70 PLN
27658

1918 Luboml, zestaw znaczków poczty miejskiej w Lubomlu - luzaki na podlepkach.

50 PLN
27659

1919 Chęciny, seria czysta cięta z pełną oryginalną gumą i jednym lekkim śladem podlepki.

Fi.1-8A
200 PLN
27660

Fi.1-8B
320 PLN
27661

Fi.1-8B
200 PLN
27662

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-8B
100 PLN
27663

1921 Dąbrowa, seria czystych znaczków Magistratu miasta DĄBROWA w marginesowych czworoblokach, piękny stan z pełną oryginalną gumą.

1 000 PLN