The auction will end on 04.03.2024
The auction ends in:

Auction 85. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30591

1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
1 200 PLN
30606

1943 całostka ze złamanym rogiem.

Fi.Cp.8yII
30 PLN
30607

1943 Święto Artylerii, karta pocztowa z ciemnoniebieskim znakiem opłaty na żółtawym szorstkim kartonie, jedna z najrzadszych kart obozowych o mikroskopijnym nakładzie 31 szt., idealny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp1ay
3 600 PLN
30608

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), karta czysta; bardzo rzadki walor - sporządzono 676 kart - w dobrym stanie zachowania (naturalna pozioma fałdka w papierze); gwarancja.

Fi.Cp6x2A
100 PLN
30609

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f., wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku, czysta, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7x1
250 PLN
30610

1943 karta obiegowa o nominale 5 f., wykonana na różowym gładkim papierze, datowana 11.V, na froncie stempelek z emblematem "STUDIUM PEDAGOGICZNO-SPOŁECZNE OFLAG IIA", na odwrocie druk zawiadomienia bibliotecznego; niezmiernie rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
500 PLN
30611

1943 karta obiegowa o nominale 10 f na kartonie szarym gładkim, czysta, doskonały stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp8yII
120 PLN
30612

1943 ilustrowana karta obiegowa - A.Mickiewicz, dwie karty o nominale 20 f., po lewej zwykła, po prawej niekatalogowana odmiana z początkowego okresu druku na kartonie szarym gładkim w formacie 113x72 mm, ma ona ilustrację w kolorze intensywnie czarnym o mniej wyraźnym rysunku (została potem podretuszowana); obie czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (niewielki ślad podlepki na awersie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp10y
800 PLN
30613

1943 karta świąteczna z ilustracją powrót żołnierza (tło cieniowane), dwa egzemplarze: z obiegu, wysłana 31.XII i czysta, obie karty w doskonałym stanie zachowania; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp12d
400 PLN
30614

1943 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, wysłana 5.XII, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp25
50 PLN
30615

1943 próbna odbitka grafiki do kartki pocztowej.


280 PLN
30616

1944 Wymarsz Legionów - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek z bloku, gwarancja Schmutz.

Fi.(bl.2)
150 PLN
30617

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4Ad
240 PLN
30618

1944 Syrena, gwarancja.

Fi.5IIbx
100 PLN
30619

1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja.

Fi.9-11
300 PLN
30620

1944 Święto Morza, seria, znaczek za 20 fenigów bez gumy, gwarancja.

Fi.9-11
120 PLN
30621

1944 Caritas, znaczek na papierze x2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.9ax2
240 PLN
30622

1944 Rok Olimpijski, podstawowa seria, gwarancja.

Fi.12-14
350 PLN
30623

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz,.

Fi.12-14
300 PLN
30624

1944 Święto Gór, czworoblok ze stemplem okolicznościowym Rocznicy Poczty Obozowej.

Fi.15
240 PLN
30625

1944 Święto Gór, narożny znaczek za 30 f., zmatowienia na gumie, liczony jak podlepkowy, gwarancja.

Fi.15
30 PLN
SOLD
30626

1944 Święto Gór, kasowany znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, piękny stan, gwarancja.

Fi.15
60 PLN
30627

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w ciemnym odcieniu, gwarancja.

Fi.15
60 PLN
30628

1944 Herby miast - Wilno, znaczek za 5 fen na karcie pocztowej (opłata niezgodna z taryfą) wysłanym 24.XII; gwarancja.

Fi.17
160 PLN
30629

1944 Herby miast, seria kasowana na wycinkach, 3 znaczki z dodatkowym stemplem okolicznościowym, gwarancja Schmutz.

Fi.17-21
100 PLN
30630

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja.

Fi.17-21
70 PLN
30631

1944 Herby miast, marginesowa i naroznikowa seria czysta, gwarancja Krawczyk,.

Fi.17-21
70 PLN
30632

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.18
10 PLN
30633

1944 herby miast, znaczek złamany, gwarancja.

Fi.20
10 PLN
30634

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.20
10 PLN
30635

1944 Herby miast, unikalny kasowany znaczek za 50 gr. z podwójnym drukiem dolnego napisu, gwarancja Schmutz.

Fi.21
320 PLN
30636

1944 herby, luzak z serii.

Fi.21
10 PLN
30637

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.21
15 PLN
30638

1944 herby miast, luzak z serii.

Fi.21
15 PLN
30639

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja.

Fi.22
50 PLN
30640

1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
650 PLN
30641

1944 Puławski i Kościuszko, znaczek za 50 gr ślady przywarcia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
80 PLN
30642

1944 Pułaski i Kościuszko, seria w parkach kasowana na wycinkach, gwarancja.

Fi.23-24
300 PLN
30643

1944 Pułaski i Kościuszko, marginesowa seria kasowana w pięknym stanie z nienaruszoną gumą, gwarancja.

Fi.23-24
170 PLN
30644

1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk,.

Fi.23-24
150 PLN