The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Air mail

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34801

1929 list z pierwszego lotu na trasie Katowice - Gdańsk.

Fi.93c
200 PLN
34802

1929 list z pierwszego lotu na trasie Poznań - Gdańsk.

Fi.93e
200 PLN
34803

1929 list z pierwszego lotu na trasie Gdańsk - Katowice, poziome złamanie, na odwrocie stempel odbiorczy z Katowic.

Fi.93i
150 PLN
34804

1930 polecony list lotniczy wysłany 24.XI z Warszawy do Paryża, ładnie ofrankowana koperta firmowa "L.B.JANKIEWICZ", na odwrocie nalepka firmowa, kasownik przejściowy Warszawa 19 Port Lotniczy i odbiorczy PARIS GARE DU NORD AVION 26-11; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.213II, 219, 224
Mi.241II, 227, 232
200 PLN
34805

1931 list zeppelinowy "1. Südafrikafahrt 1931" sterowcem Graf Zeppelin do Rio Janeiro, na odwrocie stempel odbiorczy.


210 PLN
SOLD
34806

1932 list lotniczy z Warszawy do Lwowa, znaczek skasowany 16.III datownikiem okolicznościowym "ZJAZD I.A.T.A." (Myślicki 32 001), dodatkowy stempel okolicznościowy stosowany do przesyłek lotniczych "Association Internationale du Trafic Aerien a Varsovie" (Myślicki 28 202) o najwyższym stopniu rzadkości - D; na odwrocie datowniki przejściowe WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY z wyróżnikiem "c" z dnia 16.III i 17.III, na froncie datownik odbiorczy LWÓW 1 z wyróżnikiem "2h" i stempelek lotniczy "NADESZŁO POCZTĄ LOTNICZĄ."; lot w katalogu Fischera NIEOPISANY!!!; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.222
Mi.230
800 PLN
34807

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 9 lot do Ameryki Południowej, strona adresowa listu wysłanego 24.10 z Friedrichshafen do Buenos Aires, ofrankowana m.in. znaczkiem za 100 Pf z górnym marginesem wydrukowany formą płaską (na liście Mi.200.- euro); dodatkowy ośmiokątny czerwony stempel okolicznościowy lotu; dekoracyjny walor w dobrym stan zachowania (Sieger 195Aa).

Fi.9
Mi.343 P OR B, 414, 421
200 PLN
34808

1933 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - X-lecie LOPP, seria czysta.

Fi.51-54
150 PLN
34809

1934 Wydanie na zakup sprzętu - Wilno - alegorie, parka znaczków za 5 gr., każdy z nadrukiem innego typu "Na sprzęt O P Gaz Wilno" i "NA SPRZĘT O P GAZ WILNO", dodatkowo pierwszy znaczek z czytelnym abklatschem na gumie, bardzo rzadkie - w parkach niekatalogowane.

Fi.7+8
500 PLN
34810

1934 XXII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, karta przewieziona balonem "Legionowo", dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"", datownik odbiorczy miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; wszystkie stemple odbite wyjątkowo ładnie.

Fi.7a
65 PLN
SOLD
34811

1934 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XI tydzień LOPP, znaczek bez nominału - rzadki.

Fi.59
240 PLN
34812

1934 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na cele statutowe.

Fi.64
120 PLN
34813

1934 Litwa, śmierć litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girėnasa w katastrofie samolotu Lituanica po dokonaniu przelotu nad Atlantykiem na trasie Nowy Jork-Kowno, samolot rozbił się koło miejscowości Pszczelnik na obecnym terytorium Polski; seria czysta.


Mi.385-90
40 PLN
34814

1934 Wydanie z okazji imprez lotniczych - Warszawa - samolot i flagi Challenge 1934, NIEZNANY DOTĄD ZNACZEK; parka pozioma nieząbkowanych znaczków w kolorze żółtym z międzypolem - wzór II bez oznaczonego nominału, w jego miejscach w barwnych prostokątach u dołu rysunku napisy: po lewej "LOPP", po prawej "ARP"; w tym wzorze znany był do tej pory znaczek w kolorze niebieskim (Fi.6), który w Katalogu Znaczków i Nalepek LOPP i FOM W.Ługowskiego i J.Kosmali, skatalogowano w Rozdziale 6 i wyceniono na 400 zł; tu dodatkowo na dolnym marginesie napis "Znaczki po 5 groszy."; unikalny walor w dobrym stanie zachowania (u dołu z prawej strony niewielkie naddarcie marginesu).


1 600 PLN
34815

1935 III Samochodowy pościg za balonem, list przesłany 5.V balonem na trasie Mościce-Borzęcin, a dalej normalną pocztą do Krotoszyna, znaczki skasowane idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowym w kolorze czarnym, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła stempelkiem "T" dopłatę do pobrania; dodatkowy stempelek: "MOŚCICKI KLUB BALONOWY III SAMOCHODOWY POŚCIG ZA BALONEM WOLNYM"; na odwrocie datownik odbiorczy BORZĘCIN; bardzo dobry stan zachowania (koperta otwarta z dwóch sąsiadujących stron).

Fi.8a
100 PLN
34816

1935 dwie nalepki zbiórki na fundusz budowy szkoły lotniczej.

Fi.22, 23
90 PLN
34817

1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria w czworoblokach.

Fi.22-4
1 400 PLN
34818

1935 nalepki Ligi Obrony Powietrznej Państwa służące do zbierania funduszy na budowę szkoły lotniczej pracowników KKO, seria.

Fi.22-4
350 PLN
34819

1935 nalepka LOPP na budowę szkoły lotniczej w Warszawie.

Fi.23
45 PLN
34820

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Poznań - alegoria, seria czysta, znaczek za 20 gr. na podlepce pozostałe z ladną oryginalna gumą.

Fi.66-69
130 PLN
34821

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XII tydzień LOPP, znaczek bez nominału i bez gumy.

Fi.75
90 PLN
34822

1935 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - alegoria, czysty znaczek beznominałowy, jak na skanie trochę pogięty.

Fi.82
30 PLN
34823

1935 list z pierwszego lotu pocztowego na trasie Gdańsk - Gdynia, gwarancja Vogels.

Fi.123b
300 PLN
34824

1935 list lotniczy do Rio de Janeiro wysłany 3.XII z Warszawy, AMBULANSEM nr.124 relacji Berlin-Zbąszyń (Berlin-Bentschen) dosłany do Berlina - owalny stempel na odwrocie, a stamtąd już pocztą lotniczą do Ameryki Południowej, czerwony lotniczy stempelek berliński "DEUTSCHE LUFTPOST EUROPA-SÜDAMERIKA" "a", na odwrocie kasowniki odbiorcze z 8.XII; dekoracyjny walor w minimalnie słabszym stanie zachowania.

Fi.219, 220, 245
Mi.227, 228, 264
200 PLN
34825

1935 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Gordon-Bennetta, specjalna nalepka Polskich Zakładów Philips SA, na wycinku z przesyłki balonowej.


80 PLN
34826

1936 list poczty balonowej z okazji zawodów o puchar Gordon Bennetta.

Fi.20
50 PLN
SOLD
34827

1936 kartka z Belgii do warszawy przewieziona balonem "Belgica" w ramach Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon - Bennetta w warszawie.

Fi.20a
90 PLN
SOLD
34828

1936 LZ 129 Hindenburg - 1 lot Europa-Ameryka Północna - polecony list lotniczy przesłany pocztą sterowcową, nadany 3.5 w Bydgoszczy, przez Poznań i Frankfurt nad Menem dosłany do Friedrichshafen, gdzie mieściły się hangary zeppelinów, skąd 6.05 "Hindenburg" wystartował do lotu, kasowniki odbiorcze Nowy Jork z 9.5; specjalny czerwony okrągły stempel poczty sterowcowej; odręczna adnotacja o przeprowadzonej kontroli dewizowej; amerykańskie stempelki informujące o zwrocie przesyłki do nadawcy; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym, który przy ogromnej ilości tak samo wyglądających przesyłek (sporządzonych głównie przez firmy filatelistyczne) przewiezionych sterowcami, prezentuje się wspaniale.

Fi.69
4 000 PLN
34829

1936 kartka z warszawy do Gdańska przewieziona pierwszym lotem na trasie Warszawa - Hajfa - Lwów.

Fi.128
150 PLN
34830

1936 Warszawa - Lwów - Hajfa, list adresowany do odbiorcy w Warszawie, wysłany 27.X lotem z Warszawy do Hajfy (na odwrocie kasownik odbiorczy Haifa 29.X) i z powrotem.

Fi.128a+d
120 PLN
34831

1936 ERNEST DEMUYTER - autograf zwycięzcy zawodów Gordon-Bennetta rozegranych w Warszawie na pamiątkowej karcie pocztowej; bardzo dobry stan zachowania.


130 PLN
SOLD
34832

1937 V Samochodowy pościg za balonem, karta pocztowa przesłana 9.V balonem na trasie Mościce-Międzychów, a dalej normalną pocztą do Rubieżewicz, ponieważ przesyłki przesłane Pocztą Balonową powinny być opłacone jak ekspresowe, poczta oznaczyła przesyłkę stempelkiem "T"; stempel okolicznościowy w kolorze czarnym; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.21a
100 PLN
34833

1937 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XIII tydzień LOPP, znaczek ząbkowany i niekatalogowany cięty, oba bez nominału i bez gumy.

Fi.76, 76nz
340 PLN
SOLD
34834

1937 Wydanie Zarządu Głównego i Komitetów Wojewódzkich - Warszawa - XIV tydzień LOPP, rzadszy znaczek bez nominału i bez gumy.

Fi.77
180 PLN
34835

1937 Warszawa - Wilno - Helsinki, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, dodatkowy stempel okolicznościowy "PIERWSZY LOT 29.VI WARSZAWA HELSINKI Warszawa 2"; na odwrocie datownik odbiorczy HELSINKI AVION HELSINGFORS 29.IV; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.132a
120 PLN
34836

1938 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Łódź - samolot, Na budowę Szkoły Pilotów w Łodzi, czysty znaczek za 50 gr., rzadki, ale z rozległą prześwitką.

Fi.25
30 PLN
34837

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, list ekspresowy ofrankowany blokiem ząbkowanym V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej, przesłany 8.V balonem "Mestwin", który w zawodach zajął VII miejsce; kasowniki odbiorcze Rembertów i Wesoła (na odwrocie); dekoracyjny, niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.25h, bl.5B
300 PLN
34838

1938 X Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, karta pocztowa przesłana balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie poza granicami RP; pocztę dowieziono do Ławocznego.

Fi.25j
250 PLN
34839

1938 Wydanie na cele budowy obiektów lotniczych - Lwów - alegoria, czysty znaczek za 10 gr. z lekko obróconym nadrukiem "Na wieżę spadochronową".

Fi.26
300 PLN
SOLD
34840

1938 list lotniczy z pierwszego lotu na trasie Kraków - Budapeszt.

Fi.140
180 PLN